Προς το περιεχόμενο

επιλογή ακουστικής κιθάρας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν έχω εμπειρία από ακουστικες. Εχω παίξει με αρκετές που ήταν σκληρές πολύ στον ήχο και αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω να αγοράσω.Έχω παίξει και με δύο όμως που ήταν φοβερές. η μία ήταν του joker guitars μικρή σε μέγεθος με πολύ γλυκό ήχο (αλλά ήταν ακριβή για μένα)  και μια Taylor ενός γνωστού που δεν την άφηνα από τα χέρια μου.Μου αρέσει ο ήχος της ακουστικής του Andy Mckee αν αυτό βοηθάει καθόλου. επίσης δεν την θέλω μόνο για ακκορντα αλλά και σολιστικα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

αναρωτιέμαι ,

αραγε ,ΓΙΑΤΙ ,δεν αφηνες την Taylor απο τα χερια σου ;

 

συνεπως ,πρέπει να ακους.....

 

ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ

ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟ

 

παρε ενα σκουπίδι με 50-60 ευρώ.

σε απελευθερωνει απο την πίεση του να αποφασίσεις .

και μετά ,χωρίς πιεση χρονου ασχολησου με την επιλογή.....

 

 

Εγώ δεν έχω εμπειρία από ακουστικες. Εχω παίξει με αρκετές που ήταν σκληρές πολύ στον ήχο και αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω να αγοράσω.Έχω παίξει και με δύο όμως που ήταν φοβερές. η μία ήταν του joker guitars μικρή σε μέγεθος με πολύ γλυκό ήχο (αλλά ήταν ακριβή για μένα)  και μια Taylor ενός γνωστού που δεν την άφηνα από τα χέρια μου.Μου αρέσει ο ήχος της ακουστικής του Andy Mckee αν αυτό βοηθάει καθόλου. επίσης δεν την θέλω μόνο για ακκορντα αλλά και σολιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μartin κάτω του 2χίλιαρου sorry αλλά δεν... εκτός αν, μεταχειρισμένη.

 

 

Συμφωνώ και θα συμπληρώσω πως αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες ΚΑΛΕΣ μάρκες. Δύσκολα θα πάρεις τέτοιο brand name με 1000Ε και θα έχεις ΚΑΛΗ κιθάρα. Οι διαφορές με τα φθηνά μοντέλα και τις ναυαρχίδες των εταιρειών αυτών είναι χαοτικές και να συμπληρώσω πως η Martin (και η κάθε Martin) αποτελεί επένδυση για τα ακριβά της μοντέλα κι όχι για τα μοντέλα των 1000Ε, χωρίς να θεωρώ πως δεν είναι και ικανοποιητικές οι κιθάρες της κατηγορίας αυτής. Ενδεχομένως όμως μία Takamine στα 1000Ε για παράδειγμα να είναι καλύτερη από την αντίστοιχη Martin.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας και ΓΙΑΤΙ όμως , να μάθουμε και εμεις τους λόγους .......

 

 

 

Συμφωνώ και θα συμπληρώσω πως αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες ΚΑΛΕΣ μάρκες. Δύσκολα θα πάρεις τέτοιο brand name με 1000Ε και θα έχεις ΚΑΛΗ κιθάρα. Οι διαφορές με τα φθηνά μοντέλα και τις ναυαρχίδες των εταιρειών αυτών είναι χαοτικές και να συμπληρώσω πως η Martin (και η κάθε Martin) αποτελεί επένδυση για τα ακριβά της μοντέλα κι όχι για τα μοντέλα των 1000Ε, χωρίς να θεωρώ πως δεν είναι και ικανοποιητικές οι κιθάρες της κατηγορίας αυτής. Ενδεχομένως όμως μία Takamine στα 1000Ε για παράδειγμα να είναι καλύτερη από την αντίστοιχη Martin.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και κατι ακόμα ,οταν λες

"η Martin (και η κάθε Martin) " τι ακριβώς εννοείς ;;;;;

 

Συμφωνώ και θα συμπληρώσω πως αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες ΚΑΛΕΣ μάρκες. Δύσκολα θα πάρεις τέτοιο brand name με 1000Ε και θα έχεις ΚΑΛΗ κιθάρα. Οι διαφορές με τα φθηνά μοντέλα και τις ναυαρχίδες των εταιρειών αυτών είναι χαοτικές και να συμπληρώσω πως η Martin (και η κάθε Martin) αποτελεί επένδυση για τα ακριβά της μοντέλα κι όχι για τα μοντέλα των 1000Ε, χωρίς να θεωρώ πως δεν είναι και ικανοποιητικές οι κιθάρες της κατηγορίας αυτής. Ενδεχομένως όμως μία Takamine στα 1000Ε για παράδειγμα να είναι καλύτερη από την αντίστοιχη Martin.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας και ΓΙΑΤΙ όμως , να μάθουμε και εμεις τους λόγους .......

 

The short answer would be something like "μπικοζ γουιδ φαρτς γιου κεντ πειντ εγκζζζ."......

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι) Μην απορρίψεις τίποτα εκ των προτέρων

ΙΙ) παίξε/άκου όσο περισσότερο μπορείς

ΙΙΙ) δε συζητάς για ηλ/ακουστική βλέπω και χαίρομαι  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου