Προς το περιεχόμενο

Κόλληση nut σε Ηλ. Κιθάρα


nickkk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Superglue is just fine. Μια μικρή σταγονίτσα στην ταστιέρα (όχι στο μανίκι, όχι στο nut). Βάζεις nut. Περιμένεις 10 δευτερόλεπτα. Έτοιμος.

 

Μου θυμίζει το ανέκδοτο

 

Πόσοι luthiers χρειάζονται για να βιδώσουν μια λάμπα...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Superglue is just fine. Μια μικρή σταγονίτσα στην ταστιέρα (όχι στο μανίκι, όχι στο nut). Βάζεις nut. Περιμένεις 10 δευτερόλεπτα. Έτοιμος.

Ναι αλλα οι αλλοι που ΔΕΝ ειναι επαγγελματιες luthiers οπως εσυ αλλα ερασιτεχνες σε κατι αλλο οτι να ναι κτλ ειπανε OXI superglue. Ποιον να πιστεψω εγω και ο OP?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Kανένα δεν είναι λάθος. Είναι απλά τι βολεύει τον καθένα.

 

Η superglue, λόγω ταχύτητας και ευκολίας. (βολεύει τους "επαγγελματίες").

Η ξυλόκολλα σωστή επίσης, αλλά αργει να στεγνώσει.

Η UHU και αυτή οκ, προσωπικά δεν μου αρέσει το "λαστιχωτό" της υπόθεσης.

 

Και η καθόλου κόλλα στέκει (ανάλογα το nut slot).

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον να πιστεψω εγω και ο OP?

 

Ο ΘΕΟΣ συνηθως εχει δικιο (3.50 και μετα)

 

 

αυτος ουτε κολλα δε βαζει shellac χρησιμοποιει.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δει το βιντεο, αυτο που λεω εγω ειναι οτι εσυ και καναδυο αλλοι ειπατε κατηγορηματικα ΟΧΙ superglue η οποια ειναι η δικια σας γνωμη που δεν ασχολειστε με το θεμα ενω ο επαγγελματιας ειπε ναι. Εγω απο την αλλη δεν απεκλεισα τις αλλες αποψεις οπως εσεις προστρεξατε να κανετε αμεσως επιδεικνυοντας μικρονοη και αλλαζονικη συμπεριφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οποια ειναι η δικια σας γνωμη που δεν ασχολειστε με το θεμα

 

εγω παντως ασχολουμαι δοξα τω γιαραμπη και μια χαρα αλλαζω τα nut μου  ;D για τους αλλους δεν κΣερω

 

προσωπικα υστερα απο ενα χουνερι που ειχα παθει με εναν "επαγγελματια" που μου ειχε κολλησει το nut με super glue και δεν εβγαινε ουτε με black n decker....ουτε να τη ξαναδω δεν θελω.... μια σταγονιτσα οσο το κεφαλι μιας καρφιτσας UHU στις ακρες του nut και θα εισαι μια χαρα (δεν χρειαζεται να βαλεις κολλα σε ολο το μηκος του)

 

επιδεικνυοντας μικρονοη και αλλαζονικη συμπεριφορα

 

δε πας καλα,διαφωνησαμε στο ...υλικο στερεωσης ενος nut,δεν σου βρισαμε και τη μανα  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα υστερα απο ενα χουνερι που ειχα παθει με εναν "επαγγελματια" που μου ειχε κολλησει το nut με super glue και δεν εβγαινε ουτε με black n decker....ουτε να τη ξαναδω δεν θελω...

Εσυ τον διαλεξες τον "επαγγελματια", το οτι αυτος δεν ηξερε τι του γινεται και επειδη την πατησες εσυ δε σημαινει οτι ειναι και λαθος

 

δε πας καλα ;D

Απο που να παω?  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συμφωνησουμε απλα οτι ο καθενας θα στερεωνει τα ...nuts του με διαφορετικο τροπο και ας το ληξουμε εδω....εχουμε πολυ πιο ενδιαφεροντα θεματα για να ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε στυλ fender nut επειδη ειναι στενο δεν βαζουμε super glue γιατι την κατσαμε! Σε ολα τα υπολειπα στυλ gibson βαζουμε ανετα! (ok mr.superfunk?) :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου