Προς το περιεχόμενο

Noiz Rock & Rec - Κυριακή 23 Οκτωβρίου


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ευχαριστώ και ένα μπράβο σε όσους εργάστηκαν για την χτεσινή μάζωξη.

Σίγουρα είμαστε πολλοί περισσότεροι, και αυτό ίσως είναι ένα επιχείρημα να γίνονται πιο συχνά τέτοιες συναντήσεις, (μπας και κερδίσω και κάνα δωράκι κι εγώ).

 

Χάρηκα που είδα τις φάτσες σας τις όμορφες, τις λαμπερές, με τις καλόκαρδες ψυχές σας.

 

Παίχτηκαν νεοκλασικά μουσικά σχήματα, άγνωστα στο ευρύ κοινό που μόνο εμείς οι μυημένοι μπορούμε να αναπτύξουμε. Ωραία παιξίματα από το παληκάρι που έλιωσε στα τύμπανα. Κιθαρίστες, όσοι ήταν μαζί μου στο χώρο ήταν πολύ καλοί και άκουγαν γύρω τους τι γινόταν. Και οι μπασίστες επίσης..και ο Δρίτσας τούμπανο με το στύλ του και τους ήδη έτοιμους ήχους που είχε στήσει από προχτές στο Μ1 (τι Μ1 ήταν αυτό !!! ...χαχχαχα....) Το Yamaha πιάνο είχε μια γλύκα...

Μου έλειψε ο Λονγκσαντορίδης, έκανε συζήτηση περί Μεσαιωνικής Οκαρίνας στο δίπλα δωμάτιο για τουλάχιστον 1 ώρα.

 

Έλειψε μια αγαπημένη ψυχή τούτου του Φόρουμ, που δεν είναι πια μαζί μας και ήταν η ψυχή στις μαζώξεις μας και στις μπυροποσίες μας..  :'(

Έλειψαν πολλοί επίσης...ο Μάραθον πού ήταν; ...μόνο εκείνος ήξερε..

 

Υγεία σε όλους, περαστικά σε όσους δεν μπόρεσαν. Θυμάμαι την προηγούμενη φορά , ήρθα με αναλγητικά και σκυφτός από την μέση μου...οι γνωστοί θα θυμούνται..αλλά αυτά τα μικρά είναι που σε κάνουν να δεις ότι έχει και ωραίες στιγμές η ζωή.

 

Τα δώρα φυσικά πήγαν εκεί που πάνε και τα λεφτά, σε αυτούς που δεν τα χρειάζονται. :P ::) ;D

 

Υ.Γ. Αγάπη μόνο και υγεία. Ευχαριστώ και πάλι !

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tα ειπαν ομορφα οι καλοι φιλοι και συμφορουμιτες ανωθεν.

Πολυ ωραια η παρεα,τα παιξιματα,σουπερ το matrix,γελιο και καλη διαθεση που η αληθεια ειναι μας λειπει ολο και πιο πολυ,συζητηση περι κσυλων,ανεμων και υδατων,θαψιμο >:D ;D,οι μπυρες κρυες.

Τα δωρα πηγαν σε καλη μερια,το μικροφωνο στον σταρ του τραγουδιου και  τα ακουστικα στον μισοκουφο απο το ενα αυτι.

Ηταν αρκετοι,ελειπαν πολλοι-περαστικα Κωστα και Νικο-ετσι η αλλιως ηταν ομορφα.

Να 'σαι καλα Γιεμεθ  και να το επαναλαβομε,ευχαριστιες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δώρα φυσικά πήγαν εκεί που πάνε και τα λεφτά, σε αυτούς που δεν τα χρειάζονται. :P ::) ;D

Καθότι είμαστε μπρούκληδες!

Τα δωρα πηγαν σε καλη μερια,το μικροφωνο 1)στον σταρ του τραγουδιου και  τα ακουστικα στον 2)μισοκουφο απο το ενα αυτι.

1)Έτσι

2) :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω γίνει πράσινος από ζήλια. Φαίνεται πως η βραδιά ήταν σούπερ, μπράβο και εύχομαι να ξαναγίνει σύντομα. Δυστυχώς η ζωή εξακολουθεί να έχει σχέδια που πάνε κόντρα στα δικά μου. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω.

 

Να σας πω μόνο πως, ύστερα από πολύμηνες, σκληρές διαπραγματεύσεις ανάμεσα στους μάνατζερ του Παράγκα και τους δικούς μου είχε βρεθεί τελικά μια χρυσή τομή. Λαίμαι, θα κάναμε εμφάνιση απίστευτη, με ασορτί κάλτσες και μοικάνες. Έτσι, για να ξέρετε τι χάσατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) :D

Πραγματικοτης Σερ,επιβεβαιωμενο και απο ΩΡΛ.Νομιζω σε λιγο καιρο θα χρειαζομαι και αλλου τυπου ακουστικο για το αριστερο αυτι.  :-\

Τουτα δω ομως τα κερδισμενα ειναι πιο ομορφα.

 

Λαίμαι, θα κάναμε εμφάνιση απίστευτη, με ασορτί κάλτσες και μοικάνες. Έτσι, για να ξέρετε τι χάσατε.

Χασατε κυριοι αλλα απο οτι φαινεται χασαμε κι εμεις. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

ΥΓ2: Terry σε εχασα για μερικα λεπτα, αλλη φορα θα ερχομαι πιο νωρίς :)

 

 

 

Έφυγα γιατί είχα να πάω να μαζέψω την οικογένεια, οπότε ήταν "πέρασμα αστραπή". Ίσα- ίσα να πιάσω μετά από καιρό μπάσο στο χέρι  ;D

Και μάλιστα Charvel  :o που μου θύμισε τα νιάτα μου- είχα ένα model 2. Ήταν πολύ '80ς  8)

 

Οπότε ελπίζω να τα πούμε την άλλη φορά.

 

Και με τον Φιούζιο τρακάραμε στην πόρτα και μόλις που προλάβαμε να πούμε δυο κουβέντες -και ήθελα διακαώς να ρίξουμε καμιά νότα παρέα  8)

 

ΥΓ: Περαστικά στα αγόρια μας

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδες είχα πολύ αγχος για χθες, καθως απο φύση είμαι κομμάτι αντικοινωνικός και δεν τα πάω καλά με τις μεγάλες εμφανίσεις (εξ ου και αποτυχημένος σταρ...).

Χτες όμως πέρασα καλύτερα απο κάθε άλλη φορά!

Ζεστή ατμόσφαιρα, κουβέντα και χαμόγελα για τους έξω απο το στούντιο.

Καυτά σολίδια, δικές μας κιθάρες κι ωραίος ήχος μέσα στο στούντιο.

 

Σας ευχαριστώ όλους που περάσατε να τα πούμε και να γελάσουμε.

Ευχαριστώ τον Γιάννη του Matrix αλλά και τον Δημήτρη που δεν μπόρεσε να παρευρεθεί.

Αξιοι οικοδεσπότες! Οι μπύρες παγωμένες κι ο καφές ζεστός.

 

Κρίμα για όσους δεν τα κατάφεραν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Στο επόμενο.

 

Ευχαριστώ την Audigys και την ΕΛΙΝΑ ΑΒΕΕ για τα όμορφα δώρα τους.

 

Βίντεο και φωτο θα ακολουθήσουν απο επαγγελματίες. Αυτά είναι δικά μου ερασιτεχνικά ενσταντανέ.

 

3-241016135221.jpeg

Μέσα απο το control room.

 

3-241016135442.jpeg

Ο Γιάννης Πετρογιάννης οικοδεσπότης και μάγος της κονσόλας στο control room!

 

3-241016135702.jpeg

Λόγο... λόγο! Ο Nestor μόλις κέρδισε το SE Magneto.

 

3-241016135834.jpeg

Nestor και gvour αγκαλιά με τα δωράκια τους

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σε λιγο καιρο θα χρειαζομαι και αλλου τυπου ακουστικο για το αριστερο αυτι.  :-\

Να τα καλιμπράρεις.

Όχι τα ακουστικά, τα αυτιά. ;D

 

θα κάναμε εμφάνιση απίστευτη, με ασορτί κάλτσες και μοικάνες.

Θα πέσουν τα τσιμέντα. :D

 

Γιάννη άλλο ένα "ευχαριστώ" σε σένα και τα παιδιά του matrix.

 

Τάκη τον Οδυσσέα εννοούσα. ::)

Ευχαριστώ για τον ....  κερασμένο "γύρο". ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνουμε καμιά υπαίθρια μαζωξη να ψησουμε και κάνα παΐδι και κάνα λουκάνικο να μην πηγαίνουν οι μπύρες ξεροσφυρι. 

Το επόμενο να το κάνουμε πανηγύρι,  παζάρι και να κληρωσουμε και κάνα vintage που......... ακούγονται και καλύτερα χαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία παρέα, κουβεντούλα, jamming, δωράκια... :)

 

Την επόμενη φορά ας έρθει και κανένας drummer παραπάνω για να μην προσπαθούμε να παίξουμε drums κιθαρίστες άνθρωποι.

 

 

A Moderator/Drummer perhaps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου