Προς το περιεχόμενο

Distortion παρομοιο των Rattler /riot/Guv'nor/Ds-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δει καπου στο νετ διακοπτακια σε rat που διαλεγεις τσιπακια, τεσπα, εγω εχω και το rat και το ds-2, αυτο που μου αρεσε και μου γεμισε τον ηχο ειναι το boss mega distortion md-2 και μαλιστα στο tone εχει 2 ποντεσιομετρα και μπορεις να ρυθμισεις τον ηχο οπως θες. Πηγαινε και ακουσε το σε καποιο μαγαζι. Το ds-2 παρολο που παιζω nirvana δεν με καλυπτει απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο από τα MXR M75 & M78? Boss DS1, BB preamp?

προτιμω το ds2 απο το ds 1 .το bb το ψαχνω να το παρω αλλα οχι για τα παιξιματα που χρησιμοποιω τα distortion του θεματις καθοτι με παει πιο πολυ σε overdrive μερια .το super bad ass το ψαχνω επισης πολυ καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει καπου στο νετ διακοπτακια σε rat που διαλεγεις τσιπακια, τεσπα, εγω εχω και το rat και το ds-2, αυτο που μου αρεσε και μου γεμισε τον ηχο ειναι το boss mega distortion md-2 και μαλιστα στο tone εχει 2 ποντεσιομετρα και μπορεις να ρυθμισεις τον ηχο οπως θες. Πηγαινε και ακουσε το σε καποιο μαγαζι. Το ds-2 παρολο που παιζω nirvana δεν με καλυπτει απολυτα.

οκ στα υποψιν κι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα Wampler Pinnacle Deluxe v2, και JHS Angry Charlie v3.

το angry charlie μου ακουγεται πολυ ενδιαφερον (στο youtube τουλαχιστον) .ξερεις αν εχουν διαφορες οι 3 (φανταζομαι) εκδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το angry charlie μου ακουγεται πολυ ενδιαφερον (στο youtube τουλαχιστον) .ξερεις αν εχουν διαφορες οι 3 (φανταζομαι) εκδοσεις?

Λίγο περισσότερο tweaking στα bass, mid, treble.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω το ds2 απο το ds 1

Καλημέρα! Εσύ μπορεί να το προτιμάς, αλλά το ds-2 είναι το ds-1 με το turbo off. Περαιτέρω, νομίζω συγκρίνεις fuzz/distortion που ανταποκρίνονται πολύ διαφορετικά μεταξύ τους και που είναι -ας το πούμε- λίγο ιδιότροπα.

Το πιο all around που σου προτείνω είναι το Digitech Hardwire SC-2 Valve Distortion Pedal

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου