Προς το περιεχόμενο

Γιατι θελω να ταξιδεψω στο νοτιο ημισφαιριο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιωντας την κατηγορια περι .. υδατων ως ενα μινι blog θελω να αναφερω εναν λογο που μαλλον δεν εχετε ξανακουσει για το γιατι να θελει κανεις να ταξιδεψει στο νοτιο ημισφαιριο, ετσι γενικα. Λοιπον εχει να κανει με την κινηση του ηλιου στον ουρανο. Στην Ελλαδα βλεπουμε τον ηλιο να διαγραφει ενα ")" στην διαρκεια της ημερας, ενω οι νοτιοι βλεπουν το αντιστροφο, "(". Θα ειναι μια πρωτογνωρη εμπερια οταν ταξιδεψω εκει και δω μια διαφορετικη μερα, κυριολεκτικα. Κατι σαν το υψιστο φενγκ σουι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω θελω να παω για να κανει κρυο τον Αυγουστο!!

 

Δασκαλος το καλοκαιρι βορεια και τον χειμωνα νοτια. Χαλαρααα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακούσει ότι το νερό στην τουαλέτα κάνει στρόβιλο από την αριστερή πλευρά. Μιλάμε για πρωτάκουστες καταστάσεις...

 

 

:o

 

 

 

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στο Νότιο Ημισφαίριο, διότι βρίσκω και εδώ καλά μαλακόμετρα.

 

Βραζιλιανες χυμωδεις, ακομπλεξαριστες και προθυμες βρισκεις?  ;D

 

Εγώ έχω ακούσει ότι το νερό στην τουαλέτα κάνει στρόβιλο από την αριστερή πλευρά. Μιλάμε για πρωτάκουστες καταστάσεις...

 

 

:o

 

 

 

 

;D

 

Κατι εχει παρει το αυτι μου, λεγεται κορκολης εφεκτ, καριολης εφεκτ. Καπως ετσι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιωντας την κατηγορια περι .. υδατων ως ενα μινι blog θελω να αναφερω εναν λογο που μαλλον δεν εχετε ξανακουσει για το γιατι να θελει κανεις να ταξιδεψει στο νοτιο ημισφαιριο, ετσι γενικα. Λοιπον εχει να κανει με την κινηση του ηλιου στον ουρανο. Στην Ελλαδα βλεπουμε τον ηλιο να διαγραφει ενα ")" στην διαρκεια της ημερας, ενω οι νοτιοι βλεπουν το αντιστροφο, "(". Θα ειναι μια πρωτογνωρη εμπερια οταν ταξιδεψω εκει και δω μια διαφορετικη μερα, κυριολεκτικα. Κατι σαν το υψιστο φενγκ σουι.

 

Άλλα και γενικώς θα βλέπεις διαφορετική εικόνα του ουρανού το βράδυ αφού θα βλέπεις άλλους αστερισμούς. Π.χ. το σταυρό του νότου:

 

https://www.astrovox.gr/forum/album_pic.php?pic_id=15903&sid=65f28bea2f192288ef0f750a6aea386a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα και γενικώς θα βλέπεις διαφορετική εικόνα του ουρανού το βράδυ αφού θα βλέπεις άλλους αστερισμούς. Π.χ. το σταυρό του νότου.

 

Ενταξει αυτο ειναι για πιο μυημενους. Ενω η πορεια του ηλιου πιο προφανης.

 

Φιλε akrateia που πατησες Μπα, στον νοτο ο ηλιος δυει αριστερα ετσι οπως βλεπεις την πορεια του. Αν αυτο δεν ειναι κατι διαφορετικο, δεν ξερω τι ειναι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον νοτο ο ηλιος δυει αριστερα ετσι οπως βλεπεις την πορεια του.

 

Μέχρι να κάνεις μεταβολή όλα αυτά.

Μετά πέφτεις σε πολιτικό αδιέξοδο, καθώς το αριστερά γίνεται δεξιά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου