Προς το περιεχόμενο

ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ MUST WATCH


Satanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για γνώση και συμμόρφωση μάγκες....

 

Προσφάτως μετέφερα στις αποσκευές κιθάρα για 7η φορά. Στον Βενιζέλο έχει για εύθραυστα και στα σοβαρά αεροδρόμια της Ευρώπης το ίδιο.

 

Ελπίζω να μην ήμουν απλά κωλόφαρδος για 7η φορά.  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφάτως μετέφερα στις αποσκευές κιθάρα για 7η φορά. Στον Βενιζέλο έχει για εύθραυστα και στα σοβαρά αεροδρόμια της Ευρώπης το ίδιο.

 

Ελπίζω να μην ήμουν απλά κωλόφαρδος για 7η φορά.  ???

 

Σε δυο σοβαρά λοιπόν αεροδρόμια, ένα των Βρυξελλών και ενα της αθηνας, 2 θήκες κιθαρας σπάσμένες μεχρι τώρα (ευτυχως μονο οι θήκες, το όργανο οκ).

 

Κατα τα άλλα, σε τοπικά (και μη "σοβαρά αεροδρόμια) ενα γερό στραπάτσο ακουστικής(έφυγε η μπαταρία! απορώ ποσο δυνατά χτύπησε), ενα πετάλι με σπασμένα knobs (κάτι τρύπησε το flight case και έσπασε δυo knobs απο ενα πετάλι) και ενα flight case/πεταλιέρα που είδα απο τον χωρο αναμονης να πέφτει απο το οχημα μεταφοράς και να μένει επι 10 λεπτά μέσα στον διάδρομο χωρίς κανένας να το βλέπει.

Πλεον δίνω μάχες καθε φορά και το όργανο ανεβαίνει στη καμπίνα.

Ναι ειμαι τυχερος με μονο δυο θηκες σπασμένες και είσαι τυχερος που δεν εχεις παθει ζημια σε αυτες τις επτά πτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δυο σοβαρά λοιπόν αεροδρόμια, ένα των Βρυξελλών και ενα της αθηνας, 2 θήκες κιθαρας σπάσμένες μεχρι τώρα (ευτυχως μονο οι θήκες, το όργανο οκ).

 

Κατα τα άλλα, σε τοπικά (και μη "σοβαρά αεροδρόμια) ενα γερό στραπάτσο ακουστικής(έφυγε η μπαταρία! απορώ ποσο δυνατά χτύπησε), ενα πετάλι με σπασμένα knobs (κάτι τρύπησε το flight case και έσπασε δυo knobs απο ενα πετάλι) και ενα flight case/πεταλιέρα που είδα απο τον χωρο αναμονης να πέφτει απο το οχημα μεταφοράς και να μένει επι 10 λεπτά μέσα στον διάδρομο χωρίς κανένας να το βλέπει.

Πλεον δίνω μάχες καθε φορά και το όργανο ανεβαίνει στη καμπίνα.

Ναι ειμαι τυχερος με μονο δυο θηκες σπασμένες και είσαι τυχερος που δεν εχεις παθει ζημια σε αυτες τις επτά πτήσεις.

 

καλα ειχε πλακα αυτη τη φορά. ηταν να πεταξω απο Θεσσαλονίκη για Άμστερνταμ και λογω ομίχλης πεταξαμε απο καβαλα. οταν λοιπον στην καβαλα τους ειπα οτι αυτο ειναι κιθαρα καί πρεπει να παει απο belt για εύθραυστα η κοπελα με κοιταζε αποσβολωμένη. επεμεινα και ηρθε ενας υπεύθυνος οπου μου εξήγησε πως το νορμαλ belt ειναι παρα πολυ μικρο και πως θα την πανε σιγα σιγα στις στροφές  ;D. ηρθε λοιπον κυρια. ουτε γρατζουνια δεν ειχει η θηκη.

 

Τώρα απο αυτα που λες μαλλον πρεπει όντως να ειμαι πολυ κωλοφαρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα απο αυτα που λες μαλλον πρεπει όντως να ειμαι πολυ κωλοφαρδος.

 

Στη πραγματικότητα ειναι θεμα ανθρώπου, υπαλλήλου, το ποσο καταλαβαίνει και "σεβεται" την ιδιαιτερότητα του οργανου και όχι θεμα εταιρίας διαχείρισης αεροδρομιου/αεροπορικης.

Μου εχει τύχει να τους δω να τα αγγίζουν με τοση προσοχη λες και κουβαλουσαν νιτρογλυκερίνη, μου εχει τύχει και το αντίθετο, δηλαδη να δω απο το παραθυρο του αεροπλανου, στο Ηράκλειο, να πετάνε την κιθαρα όπως ακριβως στο πρωτο βίντεο του ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη πραγματικότητα ειναι θεμα ανθρώπου, υπαλλήλου, το ποσο καταλαβαίνει και "σεβεται" την ιδιαιτερότητα του οργανου και όχι θεμα εταιρίας διαχείρισης αεροδρομιου/αεροπορικης.

Μου εχει τύχει να τους δω να τα αγγίζουν με τοση προσοχη λες και κουβαλουσαν νιτρογλυκερίνη, μου εχει τύχει και το αντίθετο, δηλαδη να δω απο το παραθυρο του αεροπλανου, στο Ηράκλειο, να πετάνε την κιθαρα όπως ακριβως στο πρωτο βίντεο του ποστ.

 

θελει παντως και αυτοκολλητα εύθραυστο οπωσδήποτε. ακούγεται χαζο αλλα ΠΡΕΠΕΙ. ασε που σε ολοκληρο το ΜΑΚΈΔΟΝΙΑ κανεις δεν ειχε. Αυτο το αεροδρομιο πάντως ειναι περισσότερό κτελ παρα ό,τι αλλο. Μια φορα να μην υπάρχει προβλημα δεν εχει παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει παντως και αυτοκολλητα εύθραυστο οπωσδήποτε. ακούγεται χαζο αλλα ΠΡΕΠΕΙ. ασε που σε ολοκληρο το ΜΑΚΈΔΟΝΙΑ κανεις δεν ειχε. Αυτο το αεροδρομιο πάντως ειναι περισσότερό κτελ παρα ό,τι αλλο. Μια φορα να μην υπάρχει προβλημα δεν εχει παίξει.

 

Ναι εννοείται αυτο... αλλα ουτως η αλλως οταν παραδίδεις όργανο (στα σοβαρα αεροδρομια τουλαχιστον) και εφοσων αυτονοητα το όργανο παει με τα ευθραυστα, σου βάζουν αυτοκολλητα. Οι δικες μου θηκες ειναι τίγκα στο αυτκολλητο..

Αλλα εγω λέω και το αλλο: πες οτι δεν ειδες αυτοκολλητο, ως υπαλληλος. Πες οτι δεν βαλανε ρε παιδι μου! Εσυ τωρα, ως νοημων άνθρωπος, δεν καταλαβαινεις οτι ειναι μουσικο όργανο οταν βλεπεις μια θηκη κιθάρας? και άρα, την πετάς λες και εχει μεσα σώβρακοφανελες?? Είτε ο αλλος δεν εχει μυαλο, είτε μισει θανασιμα την δουλεια του.

 

edit: ΚΤΕΛ και λίγα λες για το μακεδονια. Εχω ζήσει απιστευτα πραγματα εκει μεσα, αμετρητες ιστορίες, τυπου κουκουρίκου έργουεις στο ιΖλαμαμπαντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου