Προς το περιεχόμενο

clean boost - προτασεις


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα guys.

Θα ηθελα για αλλη μια φορα τα φωτα σας σχετικα με ενα clean boost που ψαχνω , δεν εχω καποιον ιδιατερο χρηματικο περιορισμο .

Επισης δε με χαλαει ουτε να ειναι ενα boost transparent που λεμε αλλα ουτε και να εχει το χαρακτηρα του με χαλαει , αρκει να κομπρεσαρει οσο γινεται λιγοτερο.

Προτεινετε μερικα -απο πασιγνωστα εως και εντελως πολυ λιγο γνωστα που μπορει να εχει καποιος.

Για να ειμαι ακριβης θα ηθελα κατι αρκετα clean & dynamic που να φουλαρει καπως τον ηχο.

Κατα τη γνωμη σας ειναι υπερβολη να δωσω αρκετα λεφτα για ενα boost pedal , δηλαδη σε φαση 150+ ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω για την απαντηση , να σου πω την αληθεια μου αρεσε αλλα δεν ειναι αυτο που ψαχνω νομιζω. ισως θα το επαιρνα για να δωσω λιγο γκαζι στον ηδη υπαρχοντα ηχο μου χωρις να αλλαξει - αν το καταλαβα καλα - αλλα δε με ενδιαφερει κατι τετοιο.

Θα ηθελα κατι που να το εχω on συνεχεια , να ειναι τελειως clean , να ''γεμιζει '' τον ηχο καπως (headroom) και να δωσει κατα προτιμηση λιγο δυναμικες πιο πολυ αν ειναι δυνατον :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιό φτηνό clean boost που υπάρχει ειναι το joyo ultimate drive με όλα τα pot στο 0.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιό φτηνό clean boost που υπάρχει ειναι το joyo ultimate drive με όλα τα pot στο 0.

 

Δεν ζητησα το πιο φθηνο αλλα πιστευω το λες οτι ειναι καλο ανεξαρτητως χρηματων :) παντως ειναι καλο το ud που λες(το εχω!) αλλα θα ηθελα κατι αλλο !  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δική μου επιλογή

 

http://www.jampedals.com/mini-boomster/

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Special Request από Greer Amps.

Είναι FET boost και το έχω τελευταίο στην αλυσίδα ακριβώς πριν το input του ενισχυτή.

Ήθελα ένα clean boost που να μου ζωντανεύει ακόμα περισσότερο τα καθαρά της strat και το πέτυχα 110%.

Όταν βάζω drive πριν από αυτό, είναι επίσης εξαιρετικό γιατί μπουστάρει πεντακάθαρα αυτό που βγαίνει απ'το drive.

Ουσιαστικά, το έχω τελευταίο για να προσομοιώνει ενισχυτή με FET είσοδο.

Σαν τον Dumble του SRV ένα πράγμα... (ιεροσυλία, αλλά...)

 

 

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου