Προς το περιεχόμενο

Η σημαντικοτητα του ερμηνευτη μιας συνθεσης.


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο για το ποιον

 

Η ενασχόληση με το "ποιον" ή τον "χαρακτηρα" ενας ανθρωπου και οχι με το actual ΕΡΓΟ του (αν θελουμε να κρινουμε το εργο του και μονο,οποιο και να ειναι αυτο,πολιτικο,καλλιτεχνικο κτλ)  ειναι το πρωτο βημα προς την ΑΒΥΣΣΟ της ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑΣ ,καλο είναι να αποφευγεται γιατι δεν μας αφηνει να δουμε καθαρα.

 

Αλλα νομιζω οτι την εχουμε κανει αυτη την κουβεντα πριν λιγους μηνες (καμμια 1000αρια σελιδες thread  ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 282
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εδώ συζητάμε ακόμα για το αν μπορεί, λόγου χάρη ένα συγκρότημα της πανκ σκηνής, να αξιολογείται από κάποιον ως σημαντικό καλλιτεχνικά, τη στιγμή που δεν έχει πάρει Grammy ή δεν έχουν περάσει 40 χρόνια από το θάνατο κάποιου μέλους του για να το γράφει η εγκυκλοπαίδεια ΄και το R&R Hall of Fame. .

 

Τίποτε τέτοιο δε συζητιέται. Ειλικρινά, αναρρωτιέμαι αν διαβάζεις άλλο thread.

 

Εκεινο που αληθινα θα ημουν περιεργος ν'ακουσω απο τους συμμετεχοντες στη κουβεντα (αλλα και οποιον αλλο) θα ηταν η γνωμη τους για το πως - ποσο επηρεαζεται η αντικειμενικη "τοποθετηση" καποιου καλλιτεχνη στις αντιστοιχες και εκαστοτε κλιμακες απο τον χαρακτηρα αλλα και "τα εργα και ημερες" της ζωης των ιδιων των δημιουργων.

 

Ναι, με επηρρεάζει, αλλά δεν θα τοποθετηθώ δημόσια πάνω σε αυτό, διότι έχω συναίσθηση ότι είναι μία βαθύτατα υποκειμενική αντίδραση που θα "τυφλώσει" άλλους χωρίς κανένα λόγο. Σε περιπτώσεις βέβαια που ο άλλος δηλώνει παιδόφιλος ή οπαδός της 21ης Απριλίου, εκεί θα τοποθετηθώ όμως, και θα τον κατακρίνω όσο γίνεται περισσότερο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή οπαδός της 21ης Απριλίου

 

σαν και αυτους?  ;D ;D

 

taxalia.jpg

 

 

 

τοτε θα επρεπε να σταματησει να δειχνουν  "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ταινια" ΟΛΑ τα καναλια  ;D

 

και ερωτω υπαρχει καποιος που ΣΟΒΑΡΑ θα σταματησει να βλεπει ξεκαρδιστικες ελληνικες κωμωδιες της εποχης επειδη σχεδον ΟΛΟΙ οι ηθοποιοι (και τραγουδιστες,συνθετες,μουσικοι φυσικα ,εδω ο ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ τραγουδησε τον ΥΜΝΟ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ)  (οπως αλλωστε και το 99% των Ελληνων) εκαναν την "παπια" επι χουντας και "χρυσες δουλειες"?

 

ΔΕΝ νομιζω  ;)...

 

Οπως αλλωστε δεν θα σταματησω ποτε να θεωρω τον ΕΖΡΑ ΠΑΟΥΝΤ ως ενα εκ των μεγιστων ποιητων της ιστοριας επειδη ηταν οπαδος του Μουσολινι......

 

Ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ως θεση και συμπεριφορα?

 

Ηταν.

 

Ηταν ΜΕΓΑΣ ποιητης ?

 

Ηταν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν και αυτους?

 

Ήταν όντως οπαδοί; Δεν το ξέρω, δεν το έχω ερευνήσει.

Αν ήταν, τότε ναι, εγώ προσωπικά αφαιρώ από την αξία τους, παρ' ότι μου αρέσουν πάρα πολλοί από αυτούς - αλλά γι' αυτό στριγγλίζω από την αρχή ότι άλλο είναι η αντικειμενική αξία και άλλο το "μου αρέσει / δεν μου αρέσει".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν όντως οπαδοί; Δεν το ξέρω, δεν το έχω ερευνήσει.

Αν ήταν, τότε ναι, εγώ προσωπικά αφαιρώ από την αξία τους, παρ' ότι μου αρέσουν πάρα πολλοί από αυτούς - αλλά γι' αυτό στριγγλίζω από την αρχή ότι άλλο είναι η αντικειμενική αξία και άλλο το "μου αρέσει / δεν μου αρέσει".

 

Κοιτα οπαδοι δεν ξερω,οτι εβγαλαν ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ φωτο με ενα παρανοϊκο δικτατορα παντως το κΣερω.... ;)

 

Σκεψου ας πουμε να με εβλεπες σε μια παρομοια φωτο με τον ΧΙΤΛΕΡ,τον ΠΙΝΟΣΕΤ,τον ΣΤΑΛΙΝ,τον ΚΑΣΤΡΟ,τον ΠΩΛ ΠΟΤ ή οποιονδηποτε παρομοιο παρανοικο δικτατορα...

 

ΔΕΝ θα με ειχες και σε πολυ εκτιμηση ετσι δεν ειναι? (ακομα και αν γνωριζες οτι η εναλλακτικη μου θα ηταν να με βρουνε σε κανα....χαντακι ή μαλλον να βρουνε καποια....body parts μου σε ενα χαντακι  ;D)

 

Ομως θα εξακολουθουσες να με ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ως ΜΕΓΑΛΟΦΥΗ μουσικο,παραγωγο και συνθετη ετσι δεν ειναι.....?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οπαδοι δεν ξερω,οτι εβγαλαν ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ φωτο με ενα παρανοϊκο δικτατορα παντως το κΣερω.... ;)

 

Σκεψου ας πουμε να με εβλεπες σε μια παρομοια φωτο με τον ΧΙΤΛΕΡ,τον ΠΙΝΟΣΕΤ,τον ΣΤΑΛΙΝ,τον ΚΑΣΤΡΟ,τον ΠΩΛ ΠΟΤ ή οποιονδηποτε παρομοιο παρανοικο δικτατορα...

 

ΔΕΝ θα με ειχες και σε πολυ εκτιμηση ετσι δεν ειναι?

 

Ομως θα εξακολουθουσες να με ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ως ΜΕΓΑΛΟΦΥΗ μουσικο,παραγωγο και συνθετη ετσι δεν ειναι.....?  ;D

 

Οι φωτό δημοσιότητας, υπό καθεστώς, είναι καθαρά στημένες. Στο ερώτημα αν θα χαμογελούσα σε  μία φωτό δίπλα στον Παπαδόπουλο, προκειμένου να προστατεύσω την προσωπική μου ασφάλεια και την οικογένειά μου... η απάντηση είναι ότι "ναι, θα χαμογελούσα". Εδώ έχω φωτογραφία δίπλα στον Μαθηματικό της Γ' Γυμνασίου που έλεγε ότι "κανονικά θα έπρεπε να έχω γίνει αστυνομικός". Έχω λοιπόν, μαζί με άλλα 25 παιδάκια. Δε σημαίνει ότι τον γουστάραμε.

 

Επίσης, έχω φωτό δικές σου δίπλα στον παρανοϊκό δικτάτορα cos_dr και τον αρρωστημένο πυρηνικό επιστήμονα harilatron και παρ' όλα αυτά ΑΚΟΜΗ μιλάω και στους τρεις. Πόσο loser μπορώ να είμαι;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημα αν θα χαμογελούσα σε  μία φωτό δίπλα στον Παπαδόπουλο, προκειμένου να προστατεύσω την προσωπική μου ασφάλεια και την οικογένειά μου... η απάντηση είναι ότι "ναι, θα χαμογελούσα"

 

Εσυ φιλε δεν θα γΕνεις ποτε ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ  ;D

 

Ενας πραγματικος ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ θα προτιμουσε να αυτοεξοριστει και να υποφερει σε ενα

διαμερισμα 350 τετραγωνικων στο ΑΠΑΙΣΙΟ και ΣΚΟΤΕΙΝΟ  Le Marais - 4th Arrondissement  παρα να υποκυψει στα διεΦθιντιρια και στους δικτατορες υποχειρια τους    ;D ;D

 

Καλα στα λεει ο διΔακτωρ CosDR  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ φιλε δεν θα γΕνεις ποτε ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ  ;D

 

Ενας πραγματικος ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ θα προτιμουσε να εξοριστει και να υποφερεις σε ενα διαμερισ μα 300 τετραγωνικων στο ΑΠΑΙΣΙΟ και ΣΚΟΤΕΙΝΟ  Le Marais - 4th Arrondissement  ;D ;D

 

Αφού δεν μπορώ τις κρεμ ΜΠΡΟΥΛΕ ρε φίλος. Κόφτε πια τα βασανιστήρια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν μπορώ τις κρεμ ΜΠΡΟΥΛΕ ρε φίλος. Κόφτε πια τα βασανιστήρια.

 

Kαλα τωρα που θα καταλαβει την εξουσια ο λαΓος και θα κανει τον διΔακτωρα CosDr πρωθυπουργο εχεις να φας Steak Frite στο Le Relais de L'Entrecôte που θα παει συΝΝεφο φιλωουΣ  ;D

 

(αληθεια ρε συ ολοι αυτοι οι...αγωνιστες γιατι δεν πηγαινανε  να αυτοεξοριστουν σε κανα Βουκουρεστι ,σε καμμια Σόφια ή σε καμμια Μοσχα που ηταν και ΟΛΟΙ οι ΑΛΛΟΙ αριστεροι?

ΟΛΟΙ σε κατι Παρισια,κατι Λονδινα και κατι Νεες Υορκες πηγαινανε...περιεργα πραΜατα  ;D ;D ;D ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου