Προς το περιεχόμενο

Τι "λέει" η Line 6;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσο αξιοπιστη και με ''κυρος'' ειναι η line6 σαν εταιρια?απεναντι σε peavey,marshall.fender?

και για να μην παρεξηγηθω , διευκρινιζω οτι ρωταω τελειως αθωα και καλοπροαιρετα , θελοντας να μαθω απο ηδη κατοχους line6 , την γνωμη τους.

η μοναδικη φορα που ακουσα line6 ηταν , οταν πηγα στου ζοζεφ για να βαλω τους seymour duncan στη στρατ μου .

τους ακουσα με μια μεξικανικη πανω σε εναν flextone με προσομοιωση boogie , και εμεινα με το στομα ανοιχτο.

δεν ρωτησα τιμη ομως.αν ειναι γυρω στο χιλιαρικο , καλυτερα να επαιρνα εναν engl.

ασ ακουσω λοιπον γνωμες....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταπληκτικη εταιρια....!

Εγω εχω τον SpiderII 212 150watt και σκοτωνει!

Η line6 κανει ψηφιακο simulation σε ενισχυτες οπως fender boogie marshall και αλλα....


Ο ηχος ειναι πολυ ζεστος και σου δινει την αισθηση της λαμπας.....(πολλοι κιθαριστες επιλεγουν line6 και εχουν δηλωσει οτι δεν τους αλλαζουν με τιποτα)επισης τωρα που εχει βγαλει και τα καινουργια πεταλακια της που ειναι καταπληκτικα δειχνει ακομα πιο πολυ ποσο καλη εταιρια ειναι ...γιατι τα πεταλακια της ειναι φοβερα...για μενα ειναι καλυτερα "σχεδον" απο ολα της boss.....ας παει να ακουσει καποιος το uber metal και το metal zone πλαι πλαι και θα μεινει με ανοιχτο το στωμα...!!....Επισης και το Pod ειναι παρα πολυ καλο και κανει simulation και soldano ,budda,matchless,hiwatt και αλλα....ας πει και αλλος την γνωμη του .....em.icon.smile.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το είχα ακούσει live αλλά και όταν το χρησιμοποίησα για μια ηχογράφηση έπαθα πλάκα. Την Παρασκευή το παρήγγειλα όποτε σε μερικές μέρες θα σας πω τη γνώμη μου πιο συγκεκριμένα. Ως τότε μείνετε με την αγονία…

 

Edit: Αναφέρομαι στο POD XT Pro

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν

 

1)Ποικιλία ήχων

2)Όχι και τόσο "ψηφιακό" όσο άλλα

3)Ζεστά εφέ

 

Δε μου άρεσε

 

1)Παραμορφώσεις

2)Το feeling στην πένα παραμένει τρανζιστοράτο

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παιξει με τον flextone 3plus(ετσι νομιζω λεγεται..),και δεν υπηρχε καθολου μα καθολου η αισθηση και η δυναμικη της λαμπας.αρα..τους εκανα ..delete για τα γουστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά έτυχε να ακούσω κάποιον line 6 όταν αγόρασα μία από τις Fender μου, δεν ήταν κακός (δεν θυμάμαι ακριβώς μοντέλο, γύρω στα 80 ή 100Watts πρέπει να ήταν, και αυτό με μεγάλη επιφύλαξη) αλλά μου έκανε εντύπωση για τρανσίστορ! Εξομοίωνε αρκετά καλά πολλούς ενισχυτές. Βασικά χρησιμοποιώ ένα προιόν της line6 το USB guitar port στο PC και είμαι ικανοποιημένος από τις προσομοιώσεις που κάνει και είναι καλό για εξάσκηση και εγγραφές. Αλλά ως εδώ, μετά ανοίγω τον Peavy Classic 30 και ένα SD1 της BOSS και δεν παίζει καμία εξομοίωση (η λάμπα είναι λάμπα!)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρω ότι πρόσφατα απέκτησα το line 6 DL4 (delay modeler - ενα πράσινο μεγάλο πετάλι) και εχω ενθουσιαστεί!

Ο ήχος του δεν digitιζει, πολλές διαφορετικές προσομιώσεις, οι περισσότερες πιστικότετες, μεγάλα και εύκολα για "Live παιχνίδι" knobs και εύκολη ρύθμιση παραμέτρων ώστε να πετύχεις ΑΚΡΙΒΩΣ το ντιλέη που θες.

 

Χωρίς καμία διάθεση διαφήμισης, θα ήθελα πολύ να ακούσω γνώμες για τα υπόλοιπα πετάλια αυτής τησ σειράς :wink:

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα το DVD της Line6 που έχει παρουσίαση στα προϊόντα της. Το ζήτησα γιατί είναι μια εταιρεία που θα ήθελα να παρακολουθώ.

 

Για το 95% των παικτών και το 95% των εφαρμογών, νομίζω ότι κάτι μπορεί να βρει κανείς εκεί (αλλά και σε άλλες εταιρείες "modelling").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου