Προς το περιεχόμενο

Καλοκαιρινή ή χειμερινή ώρα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

(ΩΧ, και αν το φως τους ειναι 6 μηνες το καλοκαιρι; χμ, πρεπει να το ψαξω... :P )

 

Sunshine & Daylight Hours in Stockholm, Sweden Sunlight, Cloud & Day length

 

Οποτε εχω παει σε σκανδιβαβικες χωρες καλοκαιρι εχω απλα αποχαιρετησει τον υπνο...κουρελι γυρναω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φτου....

 

Εχασα και τις Σουηδεζες...

 

Σοβαρα τωρα, απο αυτα που μου λεει ξαδερφος μου που μενει εκει μονιμα, ανετα θα ζουσα σε μια τετοια χωρα.

 

;D Και θα ερχομουν στο "Μεσογειακο Ταμπεραμεντο" μονο για μπανια... ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλοκαιρινή ώρα βεβαίως.

Αν γίνει η αλλαγή, θα μου λείψει η αλλαγή προς θερινή ώρα που σηματοδοτεί όλα αυτά που ξεκίνησε να λέει ο fenderiarhs.

Αυτοί που θα μπορούσαν να κρατήσουν χειμερινή ώρα είναι οι Ισπανοί που ενώ είναι νοτίως της Αγγλίας έχουν ίδια ώρα με τη Γερμανία.  (Με αποτέλεσμα το καλοκαίρι να νυχτώνει στις 10 το βράδυ ακόμα και στο νότο και το χειμώνα να ξημερώνει μετά τις 8μιση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θα μπορούσαν να κρατήσουν χειμερινή ώρα είναι οι Ισπανοί που ενώ είναι νοτίως της Αγγλίας έχουν ίδια ώρα με τη Γερμανία.  (Με αποτέλεσμα το καλοκαίρι να νυχτώνει στις 10 το βράδυ ακόμα και στο νότο και το χειμώνα να ξημερώνει μετά τις 8μιση).

 

Δηλαδή να επιστρέψουν στην "κανονική" τους ώρα, που είχε αλλάξει το 1940 (και δε βγάζει κανένα νόημα εδώ που τα λέμε).

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον να θελουν ανθρωποι να πεφτει ο ηλιος στις 5 το απογευμα???

Ουτε η μανα μου που κοιμαται στις 9 που ειναι 90 δεν το θελει αυτο....

Φως ρε παιδια έλεος!!!!

Νομιζω και το γκαλοπ του νοιζ  με δικαιωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μεταξύ σοβαρού και αστείου τώρα...

Αφου η πλειονότητα σχολάει μεσημερο-απόγευμα.

Τρώει και την πέφτει για να σηκωθεί να βγει το βράδυ.

Οπου βράδυ είναι μετα τις 10-11μμ, εξ ου και η προσέλευση στα μαγαΖΑ στις 11.30.

Ο ήλιος που κολλάει; :laugh:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου η πλειονότητα σχολάει μεσημερο-απόγευμα.

 

Μα το μνημονιο δεν ελεγε οτι θα ΜΕΙΩΘΟΥΝ οι δημοσιοι υπάλληλοι?

 

;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου....

 

Εχασα και τις Σουηδεζες...

 

Σοβαρα τωρα, απο αυτα που μου λεει ξαδερφος μου που μενει εκει μονιμα, ανετα θα ζουσα σε μια τετοια χωρα.

 

;D Και θα ερχομουν στο "Μεσογειακο Ταμπεραμεντο" μονο για μπανια... ;D

 

Και που να δεις τι ωραια ειναι με -22C τον Μαρτιο, να δεις τι ωραια που ειναι το πρωι να πρεπει να πας δουλεια αλλα προηγουμενως να πρεπει να βαλεις εμπρος το μηχανημα  για να αποψυξεις το αυτοκινητο λολ, να φτυαριζεις και λιγο χιονι με την τσιμπλα στο ματι και μετα να μπαινεις στην λιστα του δημου για κλειστη θεση παρκινγκ (κρατος -σοσιαλισμος-ρυθμιστης των παντων) να εισαι κλεισμενος με μωρο κανα μηνα μες στο σπιτι γιατι που να βγεις στους -20, το καλοκαιρι να κοιμασαι κατα μ.ο 3ωρες ημερησιως κανοντας συσκοτιση στο σπιτι ΜΑΓΕΙΑ σου λεω. Οσο για τις Σουηδεζες......ειναι πολυ πιο πουριτανες απο τις Ελληνιδες 14χρονες πλεον :-) :-) :-) . Οχι και παλι οχι. Υπαρχουν χωρες απο τη νεα ζηλανδια μεχρι την παπουα νεα γουινεα για μα μεταναστευσω. Οταν θα θελησω να γινω ο νεος Αμουδσεν καλος κ ο αρκτικος κυκλος.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οπου βράδυ είναι μετα τις 10-11μμ, εξ ου και η προσέλευση στα μαγαΖΑ στις 11.30.

 

 

Τι ειστε εσεις, Σατανισταί; ;D

Έχω να βγω βραδυ, πάνω από 10ετία.  ;D

 

 

ΥΓ . Με εξαιρεση δυο φωτογραφίες (που εβαλα ξυπνητηρι) για να παω να τις βγαλώ νύχτα  :laugh: ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου