Προς το περιεχόμενο

No way in (οld stuff from 2008)


Πνοή και Νύξη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Επί τη ευκαιρία της (διεθνούς) εκθέσεως (Θεσσαλονίκης), ας εκθέσω κι εγώ κάτι απ' τα παλιά. Με τον Gianni απ' τις Συρακούσες, τον Martin απ' το Brisbane και την Quita απ' το Manchester. Live ηχογράφηση, φωνές οverdubbed. Eγώ παίζω RAT και τραγουδάω σιγόντα. Το "Τhe Grosvenor" η pub/venue που παίξαμε 4-5 φορές, έκλεισε, μετά λύπης μου.

(Heartbreaking images of Stockwell Grosvenor pub: stripped out and trashed by developers)

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Merci για την ακρόαση

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ολη τη λαιβ αισθηση του πραγματος που "θελει" το ειδος.

Να πω την αμαρτία μου δεν μου ακούστηκε για λάιβ, αλλά για να γράφει ο Γιώργος (που έχει κάνει εκατοντάδες λάιβ και κάτι ξέρει παραπάνω...) περί λάιβ αίσθηση, έτσι θά'ναι... ::) :-X  Το κομμάτι πάντως υπηρετεί επάξια το είδος μουσικής που αντιπροσωπεύει.... ;) :)         

  Φάνη δεν σε είχα για (νεο)πανκιό......κάτι σε κλασικοροκά μου "έβγαζες" τόσο καιρό! :angel: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου δεν μου ακούστηκε για λάιβ

Φωταρε,εννοω οτι ο τροπος που ειναι παιγμενο,φτιαγμενο και ηχογραφημενο,βγαζει αυτη τη ζωντανη αισθηση που θελει το πραγμα.

Στα δικα μου αυτια τουλαχιστον.

 

Οσο για τα λαιβ και 1000δες να εχει κανει κανεις,αμα ειναι κουφος..... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι live ηχογραφημένα και όχι ηχογράφηση από live.

 

Έχει γίνει στοιχειώδης παραγωγή/στυλιζάρισμακαι μίξη από εμένα (τότε, 20-30 κανάλια με plugins σε intel centrino. To archiving πήγε σύννεφο στο sonar). Aν θυμάμαι καλά έχω σπλιτάρει σε 2 κανάλια την κιθάρα και της έδωσα μια σχετική στεροφωνία. Και λίγο delay στο-ας πούμε-solo.

 

Κλασσικό ροκ=πανκ χωρίς σολίδια. Για εμάς τους περιορισμένων δυνατοτήτων είναι ταμάμ. ;D ;D

 

(εδιτ: το ανάποδο ήθελα να πω)

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου