Προς το περιεχόμενο

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρω high-end κιθάρες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..

Δυστυχώς η ευτυχώς η πραγματικότητα είναι ότι οι τιμές στα μουσικά όργανα δεν αντιπροσωπεύουν κ το ποσό "καλή" η όχι τόσο καλή είναι μια κιθάρα. 

Και φυσικά πρέπει να κοιτάξεις στα μεταχειρισμένα.

  • Like 1

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 4/3/2019 at 8:32 PM, Fanfan said:

Συνοψίζοντας, το τι γίνεται στο Musicstore, εκεί ζωντανά δεν υπάρχει. Έχω πάει σε αρκετά μεγάλα καταστήματα του εξωτερικού αλλά αυτό που είδα εκεί δεν το έχω δει πουθενά. Αναφέρομαι σε πλήθος, στοκ και τιμές. Το site με το φυσικό κατάστημα αναφορικά με τις πωλήσεις είναι δύο διαφορετικοί κόσμοι. Εκτός αυτού είναι πανεμορφο, συναντάς όλη την τοπική μουσική σκηνή, έχει φοβερό bar (non alcohol) και όπως σου είπα εξαιρετικές τιμές. Εκτός αυτού, τους λες: Θέλω αυτές τις 5 κιθάρες, αυτούς τους 3 ενισχυτές και αυτά τα 10 πετάλια. Σε πάνε σε ένα room (που ανοίγει από μέσα μόνο), στα στήνουν και σου λένε, αν χρειαστείς κάτι είμαστε έξω. Και κάτσε παίξε όσο θες, δοκίμασε, χωρίς να έχεις κανένα πάνω από το κεφάλι σου. Αν αυτό είναι το θέμα σου, είναι τέλειο μέρος για να δοκιμάσεις πράγματα. Εγώ δεν είχα τέτοιες κάψες. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία. Προσωπικά με έχεις πείσει να το οργανώσω να πάω όποτε βολέψει.

 

 

 

 

  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2019 στις 1:03 ΜΜ, dimsonic είπε

αεροπλάνο Μοναχο τραινακι και μπηκες στο Θωμα

+1000.

 

εγω ειμαι στο Μινχεν και πηγα τρεις φορες στον Μπαρρμπαθωμα. Αν εχεις τοσο κασερι που λεγαν και στο χωριο μου, αξιζει να δωσεις ενα 300αρι σε νεκρες περιοδους να ανεβεις να μεινεις εκει κοντα και να πας 2 3 μερες απο το πρωι να τους σπασεις τα    @@ εεεε εννοω να δοκιμασεις οτι τραβαει η ορεξη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2019 στις 11:40 ΜΜ, Δημοσθένης Μανώλης είπε

Δεν περίμενα τόση ανταπόκριση, ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και συμβουλές σας. ❤️

 

Φυσικά η Αθήνα/εξωτερικό είναι η προφανής απάντηση. Πρακτικά δεν είναι τόσο υλοποιήσιμο , και οικονομικά αλλά κυρίως χρονικά.

 

 

 

3 χιλιαρικα για οργανο εχουμε....3 κατοσταρικα δεν εχουμε?

που πα ρε καραμητρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει κάποια στιγμή να σας δείξω τη φωτογραφία με την έκφραση του προσώπου μου όταν μου είπαν στο musicstore "ξέρετε κύριε,πρέπει να κλείσουμε" 😉

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε νομίζω ότι αν ψάξεις λίγο στις αγγελίες θα βρείς μερικά ακριβά όργανα. Τώρα διαβάζοντας το μήνυμα σου καταλαβαίνω ότι περισσότερο σε ενδιαφέρει να είναι απλά ακριβό το όργανο χωρίς να έχεις ακριβή εικόνα του τι θέλεις (θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ LesPaul και PRS). Φυσικά δική σου είναι η απόφαση, δικά σου τα λεφτά και κάνεις ότι θέλεις αλλά η γνώμη μου είναι ότι αν δεν βρείς τίποτα από τις αγγελίες κάνε ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου