Προς το περιεχόμενο

Μαμά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια αηδια και μιση δεν θελω να πω τιποτα παραπανω γιατι θα φαω μπαν διαπαντως !!!!

ασε που αυτον τον .... "που τραγουδαει" πρωτος με τα τατου στη φατσα τον εχω παρει κουρσα με το ταξι 

και αναθεωρησα τη λεξη καταντια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση, η ανυπαρξία όμορφων νεαρών κοριτσιών που να λικνίζονται αισθησιακά στο βίντεο.

Αλλά το ξανασκέφτηκα, και κατέληξα πώς το κομμάτι είναι μόνο για αγόρια (και "άγρια" μάλιστα).

Άσχετα αν το ακούνε και κορίτσια.

 

Πάντως το κομμάτι χρήζει ολόκληρης ψυχοκοινωνικής ανάλυσης.

 

Όποιος θέλει πάντως να βγάλει φράγκα, ας έρθει να του γράψω τρία τέσσερα τέτοια (ακούς pipityri, που πας να κάνεις επιτυχία με διάφωνα πιάνα?).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω προσπαθώ να καταλάβω αν ΕΜΕΙΣ ζούμε ανάμεσα τους η ΑΥΤΟΙ ζουν ανάμεσα μας...

  • Χαχα 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

τα νούμερα στο ιντερνετ δεν σημαίνουν τίποτα.

Και το ξέρουμε όλοι

Ti jereiw δηλαδή και είναι δεδομένο στο ίντερνετ;

Υπάρχουν ψεύτικα views που είναι όμως εύκολο να ελεγχθούν απο έμπειρο μάτι καθως αυτά προέρχονται απο οξαποδώ και ακόμα και τα σχόλια είναι ρώσικα ή αγγλικούρες. Κοίτα στο Youtube πχ τα σχόλια και θα καταλάβεις.

Μην τσουβαλιάζεις τα πάντα. Κάνεις λάθος. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, yameth said:

Ti jereiw δηλαδή και είναι δεδομένο στο ίντερνετ;

Υπάρχουν ψεύτικα views που είναι όμως εύκολο να ελεγχθούν απο έμπειρο μάτι καθως αυτά προέρχονται απο οξαποδώ και ακόμα και τα σχόλια είναι ρώσικα ή αγγλικούρες. Κοίτα στο Youtube πχ τα σχόλια και θα καταλάβεις.

Μην τσουβαλιάζεις τα πάντα. Κάνεις λάθος. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

 

απο έμπειρο μάτι ίσως.

Από κάποιον που θέλει να εντυπωσιαστεί όχι.

Τι σημαίνει ότι υπάρχουν σχόλια?

Υπάρχουν σχόλια όσα και τα χιτς?

 

Δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα θέλετε να με πείσετε?

1. οτι είναι καλό?

2. ότι είναι αληθινά τα χιτς

3. ότι ισχύει το γνωστό αξίωμα?

 

είπα ότι όταν κάτι είναι αξιοπερίεργο τραβάει.

Ήδη το νήμα εδώ του έδωσε πιθανότατα αρκετά κλικς από μέλη, και πολλά περισσότερα από επισκέπτες.

Ακόμα και εγώ του έδωσα= τί σημαίνει αυτό ? ότι είναι καλό μαλλον....

 

η βλακεία για να κρίνεις ότι είναι βλακεία πρέπει να ακουστεί.

αυτό κάνει τους περίεργους και αυτομάτως οπαδούς ?

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Eγω προσπαθώ να καταλάβω αν ΕΜΕΙΣ ζούμε ανάμεσα τους η ΑΥΤΟΙ ζουν ανάμεσα μας...

 

Ζούμε ανάμεσά τους και είμαστε πραγματικά ελάχιστοι μπροστά τους. Όταν πρωτάκουσα αυτό το τραγούδι νόμιζα ότι είναι παρωδία. Εεεμ έλα που δεν είναι...

 

Ζούμε την απόλυτη παρακμή της Ελληνικής κοινωνίας και τέτοια "καλλιτεχνικά" συμβάντα μόνο επιβεβαιώνουν απαισιόδοξους σαν κι εμένα. Ακόμα και στις εποχές που 'δέναν τα σκυλιά με τα λουκάνικα βγαίνανε σκουπίδια και πολλά μάλιστα, αλλά τόσο σκουπίδια ποτέ άλλοτε.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, yameth said:

 Κοίτα στο Youtube πχ τα σχόλια και θα καταλάβεις.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να ξαναπάω στο λινκ.

όχι ότι επειδή δεν μου αρέσει (εντάξει γούστα είναι αυτά, το είπαμε) αλλά επειδή δεν θέλω να φαίνεται κίνηση προς τα κει.

Αν γινόταν να κάνω undo στα 10 δεύτερα που άκουσα θα έδινα και 10 ευρώ που λέει ο λόγος...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ίσως είμαι ο μανοδικός που δεν το θεωρεί σκουπίδι, αλλά πολύ ενδιαφέρον.

Όχι μουσικά ενδιαφέρον, αλλά κοινωνιολογικά.

 

Όσο κι αν αυτό φαίνεται παράδοξο, θεωρώ ότι υπάρχει ρομαντισμός μέσα σ' αυτό.

Σύγχρονος ρομαντισμός όμως, ο ήρωας είναι ο "μαμάω" τύπος που μόνος και πάντα άνετος κοροϊδεύει τις "κακές δομές" (κράτος, αστυνομία, εφορία, κλπ), κυκλοφορεί με φτιαγμένα αυτοκίνητα (όχι όπως θέλουν οι εταιρίες, αλλά βελτιωμένα), ζει στα όρια (200 στην στροφή).

 

Έχει όμως και χαρακτηριστικά από αστυνομική λογοτεχνία (βγάζω πολλά λεφτά από την ντρόγκα, και οι μπάτσοι με κυνηγάνε, αλλά είμαι πάντα πιο έξυπνος από αυτούς), παίρνοντας την θέση του "κακού", αλλά ανένταχτου στο σύστημα.

 

Ο εμφανής αριβισμός (ότι και να κάνετε εσείς σας γράφω κι ας μην είναι ηθικό και καλό αυτό που κάνω αρκεί να πετύχω) ενώνεται με την επιτυχία (δεν ήμουν τίποτα αλλά τώρα που κάνω ότι γουστάρω έχω τα πάντα), και είναι προς μελέτη σχετικά με τις επικρατούσες αξίες σε μια μεγάλη μερίδα νεανικού κοινού.

 

Γιατί "πουλάει" σήμερα?

Όλοι τα έχουν με τις κοινωνικές δομές (κράτος, αστυνομία, εφορία, κλπ), και πολλοί ονειρεύονται (αλλά "δεν έχουν τα κότσια") να πάνε ενάντια στο σύστημα, και ακόμα περισσότερο ονειρεύονται να πετύχουν σ' αυτή τους την προσπάθεια (όπως στο τραγούδι).

 

Μερικά ολίγα χαζά.

Αν το εξετάσει κάποιος σοβαρά, θα φτάσει σε πολύ περισσότερα συμπεράσματα, χρήσιμα για τον σημερινό μας κόσμο, από κοινωνιολογική άποψη πάντα.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, fusiongtr said:

Ίσως είμαι ο μανοδικός που δεν το θεωρεί σκουπίδι, αλλά πολύ ενδιαφέρον.

Όχι μουσικά ενδιαφέρον, αλλά κοινωνιολογικά.

 

Όσο κι αν αυτό φαίνεται παράδοξο, θεωρώ ότι υπάρχει ρομαντισμός μέσα σ' αυτό.

Σύγχρονος ρομαντισμός όμως, ο ήρωας είναι ο "μαμάω" τύπος που μόνος και πάντα άνετος κοροϊδεύει τις "κακές δομές" (κράτος, αστυνομία, εφορία, κλπ), κυκλοφορεί με φτιαγμένα αυτοκίνητα (όχι όπως θέλουν οι εταιρίες, αλλά βελτιωμένα), ζει στα όρια (200 στην στροφή).

 

Έχει όμως και χαρακτηριστικά από αστυνομική λογοτεχνία (βγάζω πολλά λεφτά από την ντρόγκα, και οι μπάτσοι με κυνηγάνε, αλλά είμαι πάντα πιο έξυπνος από αυτούς), παίρνοντας την θέση του "κακού", αλλά ανένταχτου στο σύστημα.

 

Ο εμφανής αριβισμός (ότι και να κάνετε εσείς σας γράφω κι ας μην είναι ηθικό και καλό αυτό που κάνω) ενώνεται με την επιτυχία (δεν ήμουν τίποτα αλλά τώρα που κάνω ότι γουστάρω έχω τα πάντα), και είναι προς μελέτη σχετικά με τις επικρατούσες αξίες σε μια μεγάλη μερίδα νεανικού κοινού.

 

Γιατί "πουλάει" σήμερα?

Όλοι τα έχουν με τις κοινωνικές δομές (κράτος, αστυνομία, εφορία, κλπ), και πολλοί ονειρεύονται (αλλά "δεν έχουν τα κότσια") να πάνε ενάντια στο σύστημα, και ακόμα περισσότερο ονειρεύονται να πετύχουν σ' αυτή τους την προσπάθεια (όπως στο τραγούδι).

 

Μερικά ολίγα χαζά.

Αν το εξετάσει κάποιος σοβαρά, θα φτάσει σε πολύ περισσότερα συμπεράσματα, χρήσιμα για τον σημερινό μας κόσμο, από κοινωνιολογική άποψη πάντα.

 

 

Μάγκες ο Κώστας χάκαρε το account του Στράτου.

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Nikos Aravanis said:

Μάγκες ο Κώστας χάκαρε το account του Στράτου.

 

Όχι βρε συ, έτσι είμαι εγώ, και του σαλονιού, και του πεζοδρομίου ασούμε.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου