Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ DISTORTION PEDAL


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν μαθητή στην εφηβεία που γουστάρει πολύ μέταλ ήχο και «βαβούρα». Μου ζήτησε να του προτείνω distortion pedals. Εγώ ποτέ στο παρελθόν δεν ασχολήθηκα με distortion (δεν είμαι πολύ του παραμορφωμένου ήχου). Το μπάτζετ είναι 50 ευρώ. Είμαι ανάμεσα στο BOSS DS-1 και στο TC ELECTRONICS DARK MATTER DISTORTION. Έχετε χρησιμοποιήσει αυτά τα πετάλια; Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Το δευτερο δεν εχει τοση βαβουρα οση χρειαζεται για μεταλ. Μονο με μπουσταρισμα.

 

Μooer solo, Joyo us dream, ή donner morpher εχουν πολυ παραπανω γκαζι (κλωνοι του suhr riot). Μου αρεσει ο μαρσαλοηχος τους.

 

Οι μεταλχεντς, θα προτεινουν σιγουρα και πολυ καλυτερα πεταλια.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Freddie είπε

Έχω έναν μαθητή στην εφηβεία που γουστάρει πολύ μέταλ ήχο και «βαβούρα». Μου ζήτησε να του προτείνω distortion pedals. Εγώ ποτέ στο παρελθόν δεν ασχολήθηκα με distortion (δεν είμαι πολύ του παραμορφωμένου ήχου). Το μπάτζετ είναι 50 ευρώ. Είμαι ανάμεσα στο BOSS DS-1 και στο TC ELECTRONICS DARK MATTER DISTORTION. Έχετε χρησιμοποιήσει αυτά τα πετάλια; Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι άλλο;

Και τα δυο εινα απ τις χειροτερες εβερ επιλογες που μπορεις να κανεις εν ετει 2019...
Eδω πρωτα....
https://smart.noiz.gr/details.php?id=419075
Και μετα εδω(σε αυτη τη σειρα οχι το μοντελο)
https://smart.noiz.gr/details.php?id=414808...

Bεβαια με 50€ τι να λεμε?? ουτε καλο καλωδιο δεν αγοραζεις.....

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή λύση και ένα μεταχειρισμένο metal muff 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο είναι υπέροχα πετάλια, ειδικά το Dark Mater σκοτώνει, αλλά όχι για μέταλ.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metal muff μεταχειρισμένο και ειναι κομπλέ για πολύ καιρό. Το είχα και το έδωσα απλώς για να πάρω κάτι πολύ πιο ακριβό και καλύτερο

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η tc electronic έχει βγάλει δύο ωραία πεταλάκια σε τιμές χώμα.

 

 

 

εναλλακτικά εταιρίες όπως Joyo και Mooer έχουν και αυτές το δικό τους metal πεταλάκι σε χαμηλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου