Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Super Reverb Με Orange Micro Terror


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν το πρόβλημά σου είναι η ένταση από το 1.5 στο 1, πάρε ένα attenuator να είσαι ήσυχος.

Εάν είναι από το 7 στο 1 πάρε ένα πολύ ακριβό attenuator και πάλι δε θα είσαι 100% το ίδιο

γιατί παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για συνθήκες διαμερίσματος ο micro terror είναι επίσης δυνατός.οταν παίζω σπίτι το βάζω στο 1.επισης έχει πολύ συγκεκριμένη χροιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gkourmoul1 για 10ιντση έλεγα

 

@zappa αυτό έψαχνα το attenuator. Βλέπω οι τιμές είναι "δυνατές" και όντως αυτό που λες ότι το αποτέλεσμα δεν είναι 100% εγγυημένο

 

@giorgosGIBSON  αυτό χρειαζόμουν, κάποιος που έχει terror ώστε να έχω feedback!!

 

 

Θα αναζητήσω κάτι σαν το Vox που είπατε μαζί με καμπίνα (10). Γενικά όσο πιο transparent τόσο καλύτερο, οπότε αν έχετε δοκιμάσει και τίποτα άλλο και σας άρεσε πείτε μου!! Θα απολαύσουν οι γείτονες το παίξιμο μου!!!

 

παίδες φχαρστώ!!!

 

 

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με dark terror ξεκινησα, οποτε εχω αρκετη εμπειρια και απο terror. Επειδη θελεις εντελως καθαρη πλατφορμα, ο vox ειναι ετη φωτος μπροστα. Και ειναι και ιδανικος για χαμηλη ενταση, καθως εχει builtin attenuator χωρις απωλεια ποιοτητας.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλά λόγια:

 

Μicro terror:

Δεν κανει για πεταλια εκτός και αν προσαρμόσεις τα ρυθμιστικά των πεταλιών σου.

 

Vox

Δεν ματσάρει με τα Ohm, οπότε απορρίπτεται

 

Αttenuator

Η καλύτερη λύση, ισως και η οικονομικότερη

 

Δοκιμασμένη εναλλακτική:

Vht 6 watt Ultra είτε combo είτε head.

 

Σημαντικό tip:

12" μεγάφωνο σε κάθε περίπτωση

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν παιζεις metal μπορείς και να παίξεις και με drummer σε νορμάλ εντασεις αξιοπρεπώς. Για  rock, ψυχεδέλειες ναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παιρνει τα πεταλια ο terror. Αξιοπρεπεστατα. Απλα δεν εχει headroom για να παιξει καθαρα με drummer, και δεν εχει και κρυσταλλο ηχο, που εχει ο vox. Εχει cleanish καθαρα.

Καλος ο terror, απλα ο vox ειναι καλυτερη πλατφορμα για πεταλια. Επισης, ουτε ο terror ματσαρει τα ohm.

 

Ο vht εχει σιγουρα ποιοτικοτερο ηχο, σε σχεση τους παραπανω. Και δεν χρειαζεται ultra. O special αρκει. 

Το ιδιο ισχυει και για αλλους μικρους λαμπατους (bugera, laney, vox κλπ).

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου