Προς το περιεχόμενο

H&K Tubemeister 18


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω Δημητρη! Η βελτιωση ειναι αισθητη και σε μενα. Και ακομα ειμαι στην αρχη. Θελω μερικα χρονακια ακομα, σιγουρα.

Ο ντραμερ πλεον ακουει μετρονομο και παιζει, σε in ear monitor, και εχει φτιαξει και τις δυναμικες του. Μου κανει τη ζωη ευκολοτερη πλεον...

 

Στα του ενισχυτη, σημερα ειχα προβιτσα. Οποιος λεει οτι εχει αδυναμα καθαρα, δεν ξερει τι λεει. Εχουν, μεν, τη μιση ενταση σε σχεση με τα βρωμικα, αλλα και παλι ειναι δυνατα.

Εδω παιζω με 5watt, volume τερμα και gain στη μεση και hambucker (prs). Μου ξυριζε τα αυτια.

 

Bobmarley.mp3

 

Και στα βρωμικα παλι στα 5watt με gain και volume στη μεση. Μπουσταρα με od3 μονο στο σολο.

 

Templeoftheking.mp3

 

Εδω ειχα mini tube screamer και μπουσταρα.

Το σολακι μου βγηκε ωραιο 😃

 

Doctordoctor.mp3

 

 

Εδω μια προσπαθεια για το europa. Σε ολο ειχα το od3 να σπρωχνει

 

Europaa.mp3

 

Γενικοτερα, τα πραγματα ειναι πολυ απλοποιημενα με τον δικαναλο. Εχω βρωμικο καναλι, ριχνω volume κιθαρας και καθαριζει εντελως. Πατω ενα od, ανοιγω vol και εχω lead ηχαρα. Απλα πραγματα. Ο ενισχυτης ειναι σουπερ ευαισθητος στο αγγιγμα της πενας. Ακριβως οπως τον ηθελα και καμια σχεση με τον dsl.

Edit: Παλι με κινητο ηχογραφησα....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, gkourmoul1 said:

 

Εδω μια προσπαθεια για το europa. Σε ολο ειχα το od3 να σπρωχνει

 

 

μέχρι τη μέση σχεδόν ανέλπιστα καλά.

 

Είναι φανερή η έλλειψη πλήκτρων ή δεύτερης κιθάρας.

Αν ήθελε ο μπασίστας θα μπορούσε να καλύψει κάτι τρύπες με αρπέτζια. Ωρες ώρες ακούγεται απελπιστικά άδειο.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρπετζια? Ειμαι σιγουρος οτι δεν ξερει τι ειναι αυτο. Εαν πετυχεις καμια ταμπλατουρα ή κανα βιντεο με το τι πρεπει να παιξει, στειλτο!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε συ...δείξτα εσύ.

Εκεί που έχει τρύπες βρίσκεις το ακόρντο που παίζει το Β3 και εκτός την τονική ή 5η που παίζει, παίζει και τις άλλες.

Ή έστω άλλη μια, έχω την εντύπωση ότι μάλλον 3ες χρειάζονται.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπονονω να τον τεσταρω και σε μεγαλυτερο χωρο στα 18 watt, και με την καμπινα μου. Στις προβες υπολειτουργει, σχετικα (5 watt με χαμηλο volume) και παιζει σε καμπινα με κινεζια ηχειο.

 

Σιγουρα, παντως, ειναι ενας ενισχυτης που δεν κανει για οικιακη χρηση. Το 1 watt ειναι σουπερ δυνατο. Θα μπορουσα να κανω και με αυτο δυνατη προβα. Καμια σχεση με το 1 watt ενος ht1.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο καλημέρα, ο καλός Ναυπλιώτης εδώ 😁😁

Βλέπω οτι το εργαλείο μου πήγε σε καλό σπίτι όπου και θα εκτιμηθεί δεόντως, και γουστάρω...!

Μεγειές φίλε, εύχομαι να σου χαρίσει πολλές στιγμές ικανοποίησης και δημιουργικότητας , τα λέμε 😉 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγγραφη με tascam. Παιζω με strat και μπουσταρω με mxr badass overdrive.

 

ramones1.mp3

 

Και ενα σε πειραματικη μορφη

 

wickedgames1.mp3

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου