Προς το περιεχόμενο

Πρώτη πρόβα-δοκιμή.


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε παρακολουθεί κάποιος (λέμε) να μπαίνεις σα μ#$%#ας, εντελώς μόνος, μέσα σε τέσσερις μαύρους τοίχους από ηχομονωτικό χωρίς παράθυρο, και μετά από καμιά ώρα στο ξεκάρφωτο να βγαίνεις λες και γ#%$@ες........ τι μπορεί να παίχτηκε εκεί μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και απολαμβάνω το ύφος που έγραψε ο Μάνος και πρέπει να λαμβάνεται with a grain of salt, είναι εύκολα παρεξηγήσιμο.

Και ιδιαίτερα για όσους υποστηρίζουν την αντίθετη άποψη.

Για να προσθέσω κι εγω το λιθαράκι μου στην αντίθετη άποψη, ροκ και τζαζ δεν έπαιξαν μόνο ο Keith Richards και ο Charlie Parker αλλά και πολλοί άλλοι αντίθετοι στο lifestyle αυτό, όπως οι Steely Dan και ο Wynton Marsalis μεταξύ χιλιάδων άλλων.

Το καλύτερα... λιώμα και το ψευδο-φιλοσοφικό υπόβαθρο sex and drugs and rock 'n roll δεν ήταν, ούτε είναι η πραγματική βάση για να παίξει κάποιος και να δημιουργήσει, παρα μόνο μια ομίχλη απο αστρόσκονη.

 

Αλλά εδω πάμε σε άλλη κουβέντα που έχει να κάνει με αφορισμούς και δόγματα που δεν έχει να κάνει με τον τίτλο του θέματος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
14 hours ago, yameth said:

Αν και απολαμβάνω το ύφος που έγραψε ο Μάνος ....

Αν έτσι έχουν τα πράγματα, οφείλω μια ειλικρινή συγνώμη στον manosx. 

Έκανα moderation όχι γιατί προσβλήθηκα προσωπικά., ούτε καν επί της ουσίας....άλλα ακριβώς για το ύφος.

Αν αυτό είναι απολαυστικό για τη διαχείριση, η οποία αυτή και μόνον καθορίζει το ύφος του χώρου,  τότε το moderation μου ήταν εσφαλμένο. 

Οφείλω δε μια δημόσια συγνώμη γι αυτό στο  μέλος, που υπέστη αυτό το moderation....αν και διαφωνώ κάθετα με το ύφος του.

Συγνώμη λοιπόν στον χρήστη manosx από εμένα. 

 

Y.Γ. Δεν ζητάω συγνώμη για τη δευτερολογία του χρήστη manosx που έσβησα, διότι όταν κάποιος μου απευθύνεται προσωπικά με τη χρήση λέξεων όπως "Λάκηδες" και η "χαρά των Λάκηδων", φρονώ ότι θα έπρεπε τουλάχιστον να μου συστηθεί για να ξέρω , όπως αυτός ξέρει, με ποιόν μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Κβαντική Διεμπλοκή said:

Ψάχνω για ντράμερ.

 

Πόσα δίνεις?

Πόσα κλεισμένα live?

 

😛

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Κβαντική Διεμπλοκή said:

Ψάχνω για ντράμερ.

 

σκεφτομαι να αγορασω τυμπανα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

σκεφτομαι να αγορασω τυμπανα

Εγώ σκέφτομαι να μάθω να παίζω κιθάρα και μετά θα σε πάρω στην μπάντα μου.Θα με μάθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Κβαντική Διεμπλοκή said:

Εγώ σκέφτομαι να μάθω να παίζω κιθάρα και μετά θα σε πάρω στην μπάντα μου.Θα με μάθεις?

 

Θα σου μάθω εγώ να παίζεις κιθάρα αν μου μάθεις να παίζω τύμπανα. :classic_smile:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη για αυτο μιλάτε...?!Απο αγγελίες τι περιμένεις να βρείς...οσες φορες εχω ψαξει απογοητευτηκα!Εκτος απο φετος που πηγε καλα το πραγμα και παιζουμε με καποια ατομα.(αμήν))Πριν κατι "μαεστρους-επαγγελματιες" κτλπ που αρχαριος σε ωδειο παιζει καλυτερα και δεν εχει και το καλαμι του...μην το αναλυσουμε.Καλή τύχη σε ολους και καλή χρονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου