Προς το περιεχόμενο

Evolution MK461C


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα να αγοράσω καινούργιο midi keyboard. Βρηκα το EVOLUTION MK461C USB MIDI CONTROLLER στον φίλο μας τον γερμανό, τον Θωμά, :) του οποίου η τιμή είναι στα λεφτά που θέλω.Είνια κανένας κάτοχος του συγκεκριμένοτ εργαλείου? Μήπως γνωρίζει κανείς αν είναι αξιόπιστα τα EVOLUTION?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kourosava εγώ έχω το 449 και ένας φίλος μου έχει το 249 (ένα μοντέλο

ποιό παλιό από το δικό μου) και δουλεύουν και τα 2 πολύ καλά. Δέν είναι

κορυφαίο μοντέλο, έχω δεί κάτι roland πολύ καλά αλλά για τα λεφτά του

είναι άριστο. Δέν νομίζω να βρέις κάτι καλύτερο στα λεφτά του. H Evolution

είναι εταιρία της m-audio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊχα και εγώ ένα evolution μέχρι πριν λίγο καιρό. Καλό ήτανε, δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Αυτά τα usb keyboards προτιμώ πάντα να τα συνδέω μέσω στάνταρ midi ports, όχι μέσω usb.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

σχετικο ανεκδοτο.

παει ενα σαλιγκαρι σε ανα... σαλουν

προχωραει απο την πορτα προς το μπαρ 20 χρονια , σκαρφαλωνει 10 χρονια , προχοραει και αλλα 5 χρονια στην μπαρα , φτανει στον μπαρμαν και του λεει , "βαλε ενα jack daniels"

"φυγε απο δω ρε σαλιγκαρι που θες και jack daniels" λεει ο μπαρμαν και του δινει μια με το δαχτυλακι και το στελνει παλι πισω στην πορτα.

δεν το βαζει κατω το σαλιγκαρι , ροχωραει απο την πορτα προς το μπαρ 20 χρονια , σκαρφαλωνει 10 χρονια , προχοραει και αλλα 5 χρονια στην μπαρα , φτανει στον μπαρμαν και του λεει " τωρα αυτο ρε μεγαλε γιατι το ειπες".....

ζντοιν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

Υπάρχουν τρεις λόγοι: α) όταν είχα πρωτοπάρει usb keyboard υπήρχαν ακόμη τα windows 2000 και σε ορισμένες περιπτώσεις ο (τότε απαραίτητος) usb driver έκανε πολλά κορδελάκια β) επειδή θέλω να υπάρχει η δυνατότητα να συνδεθεί δεύτερο midi όργανο πάνω στο ίδιο setup (όταν π.χ. είναι να παίξει και κάποιος φίλος μαζί μου), γ) επειδή έχω από παλιά αυτή τη συνήθεια (κάποτε είχα 7 synths στο σπίτι και κάπως έπρεπε να συνδεθούν).

 

Υ.Γ. Δυνατό το ανέκδοτο :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για να το επαναφερουμε λίγο....

 

Μερικες ερωτησεις για οσους το εχουν στην κατοχή τους.

 

1. Ποια η ποιοτητα του κλαβιέ; Αφου ειναι ημι-βαρυκεντρισμένο θα πρεπει να ειναι καλυτερο απο των κανονικων midi-keyboards.

 

2. Ποσο εύκολο ειναι προγραμματιστούν τα κουμπιά του; Ειναι σχετικα ευκολο η θα βγάλω μπιμπικια απο την προσπάθεια;

 

3. Το midi-controller ου διαθετει στο πλαι ειναι βολικο; Δηλαδη μπορω να το χρησιμοποιησω για να αλλαζω ηχο που θα τραβαει με midi από το rack μου (Roland JV1010);

 

4. Διάβασα οτι δεν δίνουν μαζι power supply....Στον thomman υπαρχει μετασχματιστης για το συγκεκριμενο keyboard η θα καταφυγω σε ημιτασιον;

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

1) an kai den eimai empeiros (einai molis to 2ro keyboard mou) einai metria h alliws poly kalh gia ta leuta tou. ta plhkra moiazoun perierga h fthna merikes fores alla den einai idietera sovaro. kai genika ta evolution exoun kalh fhmh

 

2) paneukolo. ektos ap to klassiko assign (analoga to host/plugin w/e) yparxei ena programa pou exei lista twn midi cc's apo sxedon ola ta emporika plugins kai kaneis ena drag & drop pragma. twra gia racks kai tetoia den 3erw. an kai den 8a nai dyskolo

 

3) nai, gousta einai auta.

 

4 den 3erw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου