Προς το περιεχόμενο

Vintage V52BS distressed - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

πέραν του ψυχολογικού αβαντάζ το οποίο ομολογουμένως υπάρχει

 

Είναι η κιθάρα που έχω στο σαλόνι, ετοιμη για παίξιμο. Κρατώ μόνο αυτήν διότι είναι η μόνη που δεν με πειράζει να την κακομεταχειριστούν τα κοπέλια. Με αγχώνει πολύ λιγότερο εάν γρατζουνιστεί....

 

13 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

(Υ.Γ. η παλαίωση στα κλειδιά είναι απαράδεκτη, .... μπορείς να τα κρεμάσεις πάνω από υδροχλωρικό οξύ/ακουαφόρτε/κεζάπ για λίγες ώρες)

 

Αυτοί τα wilkinson τα βούτηξαν μέσα στο οξύ και τα άφησαν να μουλιάσουν. Αμφιβάλλω εάν ήταν καν υδροχλωρικό. Πιο πολύ για θειϊκό το κόβω... 😁

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το και καλα ''relic'' δε με χαλαει τιποτα. Προσφατα τσιμπησα μια τυπου strat HSS απο συμφορουμιτη κι εχω παραμελησει το ταυρι. Τις συγκεκριμενες τις μελετουσα εδω και καιρο και τις δοκιμασα σ ενα καταστημα στην Κατερινη (γιατι μ επιασε η λοξα παλι με το τρεμολο αλλα δεν ηθελα floyd και τετοιο στυλ γενικα με τιποτα) και να μη σας τα πολυλογω εμεινα μ..κας. Ελαφρυ οργανο με το σωστο setup ξεκουρδιζει μετα απο πααααααααρα πολυ κακομεταχειριση (μιλαμε να την ξεσκισεις την κιθαρα σα να μην υπαρχει αυριο) αξιοπρεπεστατοι μαγνητες τιποτε ιδιαιτερο τιποτα σουπερ αλλα κανουν τη δουλεια μια χαρα. Τωρα για κσυλα με το poplar δεν ειχα ποτε σχεση δεν ετυχε αλλα μου φαινεται (τουλαχιστον σ αυτια μου) αρκετα πιο ισορροπημενο απο το alder η καλυτερα οχι τοσο ανεξελεγκτο αν και του λειπει αυτο το κατι (που ελεγε και η γνωστη αοιδος) μια ''διαυγεια''  και λιγο σκασιμο στο συνολικο φασμα των συχνοτητων (αν μπορω να το πω ετσι) που ισως και να ειναι θεμα μαγνητων γιατι σαν resonance το οργανακι δεν ''κουδουναει'' καθολου ασχημα. Γενικα φιλοτιμο οργανο ευκολοπαιχτο ανετο μανικι και οικονομικοτατο σε σχεση με αλλες εταιριες που γι αυτα που προσφερει (ολο το hardware wilkinson locking tuners graph tech nut) θα το ειχαν στη διπλασια τιμη. Με ξυνει το βρωμοχερο μου και για δευτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια, 3 μήνες κι εγώ την έχω. Κι εμένα με έχει βολέψει αυτό το όργανο! Ένα μικρό δείγμα που τράβηξα με το κινητό μου πριν από λίγο.. 

 

 

  • Like 2

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχουμε την ESP- LTD ec 10  των 170€ 3 χρόνια και δεν έχει το παραμικρό ίχνος σκουριάς.

Η δικιά σου έγινε έτσι σε 3 μήνες;!

Αν σε 6 μηνες θέλουν όλα τα μεταλικά μέρη αλλαγή τότε να πάρω player tele να ξεμπερδέυω

Επεξεργασμένο από OLD ROCKER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, OLD ROCKER είπε

Έχουμε την ESP- LTD ec 10  των 170€ 3 χρόνια και δεν έχει το παραμικρό ίχνος σκουριάς.

Η δικιά σου έγινε έτσι σε 3 μήνες;!

Αν σε 6 μηνες θέλουν όλα τα μεταλικά μέρη αλλαγή τότε να πάρω player tele να ξεμπερδέυω

 

Τρεις μηνες?? Απο την πρωτη μερα ειναι ετσι😁

 

Ειναι απο εργοστασιο ειδικη εκδοση με το look αυτο.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, OLD ROCKER είπε

Έχουμε την ESP- LTD ec 10  των 170€ 3 χρόνια και δεν έχει το παραμικρό ίχνος σκουριάς.

Η δικιά σου έγινε έτσι σε 3 μήνες;!

Αν σε 6 μηνες θέλουν όλα τα μεταλικά μέρη αλλαγή τότε να πάρω player tele να ξεμπερδέυω

 

Είναι ΕΠΙΤΗΔΕΣ παλαιωμένη η κιθάρα. 

 

Σαν κι αυτη

 

https://m.thomann.de/gr/fender_51_tele_hs_an_super_hvy_relic.htm?glp=1&gclid=EAIaIQobChMI14q86beh8AIVV-qyCh34mwziEAQYASABEgK-uPD_BwE

 

:)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου