Προς το περιεχόμενο

Church Of Man - The Mighty Fall (Μάρτιος 2020)


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία η σύνθεση και τα παιξίματα αλλά η φωνή ενώ είναι καλή, μου ακούγεται κάπως στεγνή.  Εκτός από λίγο reverb / delay θα μου άρεσε και λίγο saturation (ιδίως λόγω του είδους της μουσικής). Βέβαια γούστα είναι αυτά :). Επίσης η προφορά έχει κάποια ζητήματα που θα μπορούσαν να έχουν προσεχθεί.

Πολύ ωραία πράγματα πάντως!

Μπράβο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, BillTrantos είπε

 

Chorus έχετε εκεί στα φωνητικά;; Κάτι σε Steven Wilson μου βγάζει το άλλο vibe. 

 

Πέτυχες το chorus! Στο μυαλό μου, ωστόσο, είχα, περισσότερο, τον Ozzy, ως signature ήχο με τέτοιο εφέ στη φωνή.

 

17 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Το τραγουδι καλο και η μπαντα το εχει αποδωσει καλα.

Η παραγωγη μιξη κλπ ομως ... σας αδικει. Αποψη μου βεβαια και μονο

 

 

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, αλλά και την παρατήρηση, Σπύρο. Θα ήθελα να σε ρωτήσω (περισσότερο, γιατί θέλω να μαθαίνω τι πρέπει να προσέχω) τι θεωρείς ότι πήγε στραβά στην παραγωγή και τη μείξη, κατά τη γνώμη σου;

 

17 ώρες πριν, Nestoras είπε

Πολύ ωραίο το κομμάτι. Γ@mw τις μελωδικές γραμμές.

Ωραίο παίξιμο επίσης.

 

 

 

Υ.Γ. Η προφορά, μμμμμμμμμμμμ

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, Sir!
το θέμα της προφοράς έχει αναφερθεί από αρκετούς φίλους, οπότε θα πρέπει να το δούμε με τον τραγουδιστή.

 

16 ώρες πριν, gvour είπε

Πολυ δυνατο ειναι Γιανναρε(ομοιως και το fire που ακολουθει και ακουω τωρα-τα αλλα δεν προκαμα ακομα).

Ωραια παιξιματα,καλες συνθεσεις-το κυριοτερο κατα τη γνωμη μου.

Ψεγαδια δεν ψαχνω και δε με νοιαζουν γιατι στην τελικη ροκενρολ ειναι και δε μου χαλαει κατι τη γευση της μπουγατσας.😀

Με κανει αυτο που ακουω,του γουστου μου.

Ομορφα πραματα γενικως και ειδικως και μπραβο σας.

 

Αγαπημένε, Τζιβούρ, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και συμφωνώ ότι τίποτα δεν πρέπει να χαλάει τη γεύση της μπουγάτσας.. 😛 😄 😛 😄 

 

16 ώρες πριν, X-minor είπε

Γιάννη την άποψή μου την ξέρεις οπότε δεν γράφω κάτι περαιτέρω. Αυτό που θα πω, έχοντας την τύχη να τους έχω δει live, ΠΡΕΠΕΙ να τους δείτε/ακούσετε/ζήσετε κι εσείς. Εύχομαι το συντομότερο.

 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς

 

Ρε Αντώνη...δεν έχω λόγια... ❤️❤️❤️ ευχαριστούμε, από καρδιάς!

 

2 ώρες πριν, roberto30 είπε

Ωραία η σύνθεση και τα παιξίματα αλλά η φωνή ενώ είναι καλή, μου ακούγεται κάπως στεγνή.  Εκτός από λίγο reverb / delay θα μου άρεσε και λίγο saturation (ιδίως λόγω του είδους της μουσικής). Βέβαια γούστα είναι αυτά :). Επίσης η προφορά έχει κάποια ζητήματα που θα μπορούσαν να έχουν προσεχθεί.

Πολύ ωραία πράγματα πάντως!

Μπράβο!

 

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, αγαπητέ! Η αλήθεια είναι ότι, από όσο γνωρίζω, βάλαμε λίγο reverbodelay, ενώ το saturation το είχαμε σε σημεία πιο έντονο (σε άλλα κομμάτια) και είπαμε να μην το χρησιμοποιήσουμε παντού. Ίσως σφάλαμε, σε αυτόν τον τομέα και να έπρεπε να επεξεργαστούμε, περισσότερο, τη φωνή.

 Ομοίως, για την προφορά του τραγουδιστή, όπως έγραψα και στον Νέστορα, θα πρέπει να το δούμε λίγο καλύτερα. Προσωπικά, επειδή ως μπάντα είμαστε μαζί από το 2015, το θέμα της προφοράς είτε δεν το καταλαβαίνω είτε το έχω συνηθίσει. Ωστόσο, είναι κάτι που θα το κοιτάξουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου