Προς το περιεχόμενο

Αν δεν εχετε τι να κάνετε ακουστε κάτι απο μένα


ZeVioN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο από Τερμίτες λίγο από Φλασάκι λίγο από Ζιώγαλα λίγο από πραγματική Ελληνική ροκ μουσική

Μου άρεσε πολύ

Είναι ολοφάνερο ότι υπάρχουν αληθινά όργανα στο τραγούδι

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε καλό μουσικό ούτε καλό παραγωγό

Το άκουσα κυρίως σαν απλός ακροατής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η ταπεινή μου άποψη:

Ένα deesser νομίζω τα φωνητικά το ζητάνε, περισσότερο compress το μπάσο ίσως και τα φωνητικά και λιγότερα reverbs γενικά..

Κάτι ακούγεται να ψιλοπαραμορφώνει αλλά δεν ξέρω τι, στο 1.19 πριν μπουν τα drums ακούγεται στα δεξιά το synth να παραμορφώνει καθαρά.

Αυτά είναι ότι μπορεσα να βρω σαν τελειομανής :).

 

Edit: Ωπ sorry τώρα είδα ότι είναι το demo, νόμισα ήταν το μαστερ. . :oops:

 

Ωραίο κομμάτι πάντως αγαπουλιάρικο!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ δεν θα πώ τίποτε για την παραγωγή,αλλά θυμίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το "Φιλαράκι" ...."Που να γείρω το κορμί μου.....οταν γυρνώ απ'τα μπαρ και τα ξενύχτια.....που να βρω ένα φιλαράκι να μου πεί πως μ'αγαπά στ'αλήθεια".

Προς Θεού δεν θα πώ ότι αντέγραψες.Αλλά το ρεφραίν ασυναίσθητα παραπέμπει μέτρο-μέτρο εκεί....αουτς.... 8O

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω βεβαια για την ομοιοτητα , οπως ειπα σε προηγουμενο post , πολλες φορες κατι μας μενει υποσυνειδητα , και δεν καταλαβαινουμε οτι πεσαμε καπου πανω .Στο ρεφραιν ακομα και τα σκασιματα της drums παραπεμπουν στο φιλαρακι τονιζει στα ιδια σημεια .Ειμαι σιγουρος οτι ο φιλος δεν το αντεγραψε ,επεσε πανω .Κατα την γνωμη μου σε αυτες τις περιπτωσεις αλλαζει το κομματι που γραψαμε , γιατι πεσαμε σε κατι πολυγνωστο .Αυτη ειναι γνωμη μου και μονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο καλη προσπάθεια.

 

EDIT:το solaki ήταν φανταστικό.

 

Τώρα για αύτο που κάνουν οι φίλοι πιο πάνω δεν μαρέσει, το να αρχίζουμε κατευθείαν τις παρατηρήσεις και τα λάθη που υπήρξαν στο κομμάτι.

Δεν είναι σώστο απο ηθικής πλευράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι δεν είναι σωστό από ηθικής πλευράς; Αφού κάποιος μας ζητάει μια τίμια και ειλικρινή γνώμη σωστό και ηθικό είναι να πούμε τι σκεφτόμαστε, λάθος (κατα τη γνώμη μου) είναι να του πούμε απλώς "μπράβο".

 

Πάντως κατά τη γνώμη μου οι ομοιότητες με Φιλαράκι είναι σε αποδεκτά επίπεδα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όντως δεν είχα τι ν'ακούσω... είπα να ακούσω το κομμάτι σου. Δε ξέρω να σου πω για μέτρα και σταθμά, γιατί δεν είμαι μουσικός...

Σαν ακροάτρια θα σου πω μόνο ότι πρόκειται για ένα κομμάτι που ακούγεται πολύ εύκολα (ευκολοχώνευτα τα χαρακτηρίζω αυτά).

Πολύ καλή προσπάθεια αλλά δεν άκουσα τίποτα διαφορετικό από τις πιασάρικες/εμπορικές αγαπισιάρικες μπαλάντες ελληνικής ροκ σκηνής...

 

Σόρρυ κιολας! :roll:

 

Ίσως επειδή δε μ'αρέσει καθόλου αυτό το είδος γι'αυτό να μου φάνηκε έτσι..

Πάντως, πιστεύω ότι μπορείς να γράψεις/γράψετε και πολύ καλύτερα κομμάτια από αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου