Προς το περιεχόμενο

Αν δεν εχετε τι να κάνετε ακουστε κάτι απο μένα


ZeVioN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καθένας κρίνει αυτά που γνωρίζει και μπορεί... άλλωστε δεν διευκρίνησε οτι θέλει να του πούμε απόψεις για συγκεκριμένο σκέλος του κομματιού π.χ. την παραγωγή. Και δεν ακούω κανένα κομμάτι με σκοπό να δω με τι μοιάζει, αυτό το κάνουν οι κακεντρεχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ δεν είπα ότι εξαιτίας του site η κριτική θα έχει να κάνει μόνο με την παραγωγή, αλλά κυρίως με την παραγωγή. Α και να πεις ότι ένα κομμάτι μοιάζει με κάποιο άλλο (αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο) δεν κρύβει καμιά κακεντρέχεια. Εξάλλου ο καθένας κριτική κάνει. Αν είναι να κάτσουμε να λέμε: πω τι έγραψε ο θέος, τέλειος, άριστος κτλ τότε μάλλον κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας! :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι. Όντως βέβαια είναι αρκετά κοινότυπο, όμως ηχητικά μου αρέσει. Ο ήχος είναι πολύ καλός, θα συμφωνήσω με κάποιον που μίλησε νωρίτερα για την κιθάρα της εισαγωγής. Προσωπικά θα έκοβα και λίγο χρόνο από την εισαγωγή, αλλά αυτό δε λέει πολλά γιατί εγώ γενικά είμαι της φιλοσοφίας να λες αυτό που έχεις να πεις χωρίς πολλά πολλά, οπότε και δε βάζω τέτοιου τύπου εισαγωγές κλπ - φυσικά πολλοί διαφωνούν, οπότε αυτό είναι απλά η άποψή μου :) Αυτό όμως επιτείνεται και από το γεγονός ότι ουσιαστικά παίζεις απλά ένα ακόρντο, χωρίς κάτι ιδιαίτερο ρυθμικά ή στη σειρά που παίζεις τις νότες. Τέλος ήχος + νότες στο πρώτο δευτερόλεπτο μου θυμίζουν εντελώς το πρώτο δευτερόλεπτο από το Always Somewhere των Scorpions. Φυσικά δεν εννοώ ότι έχεις αντιγράψει ένα ακόρντο (:lol:), απλά το αναφέρω, γιατί μπορεί να σε ενοχλεί κάτι τέτοιο.

 

Α, επίσης, ωραίες οι backing ρυθμικές, καλά και τα drums. Η δεύτερη φωνή δεν είναι κακή ως ιδέα, αλλά μάλλον θέλει να την ξαναηχογραφήσεις, γιατί σε κάποια σημεία δεν πέφτει σωστά πάνω στη lead (από πλευράς ρυθμού, όχι τόνου). Και να είναι λίγο πιο χαλαρή, γιατί φωνάζεις πολύ νομίζω, και είναι εντελώς εκτός κλίματος. :)

 

Η φωνή καλή, ακούγεται μια άνεση που είναι κάτι πολύ καλό κατά τη γνώμη μου, αλλά σε ορισμένα σημεία φεύγει. Επίσης οι καταλήξεις κόβονται απότομα, και το vibrato είναι ουσιαστικά σφυγμένο. Ωραίο ηχόχρωμα όμως, ταιρίαζει πολύ καλά ;)

 

Γενικώς ήταν πολύ καλύτερο απ'ό,τι περίμενα πάντως όταν πάτησα το link, οπότε η άποψή μου είναι σαφώς θετική :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται ευχάριστα (προσωπικά ίσως αύριο το ξαναβάλω αν έχω ανάλογη μελαγχολική διάθεση) :wink: !Μ'άρεσε το ύφος του, ωραία φωνητικά, ωραία συνθεση αλλα....όπως είπαν και άλλοι, κάτι που έχουμε ξανακούσει πολλές φορές!Προσωπικά νομίζω οτι μπορεί να σταθεί σε live, αλλά η έλλειψη πρωτοτυπίας νομίζω πως δεν το βοηθάει να πάει κάπου παραπέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx που κανετε τον κοπο να το ακουσετε.

 

τα τύμπανα ειναι Midi γιαυτο ακουγονται ψηλο-χαλια

β φωνη τραγουδάει ενας φιλος μου, το οτι χανει λιγο ρυθμικα ηταν δικη μου ιδεα γιατι μου αρεσει η αισθηση του live και οχι ρομποτικα. ισως να θέλει λιγο χαμηλομα

 

το τραγουδi ηχογραφήθικε σε mac osx + pro tools

live ειναι μονο οι κιθάρες ολα τα αλλα ειναι plugins

 

θα ανεβάσω και αλλα συντομα γιατι η γνωμη 3ον ειναι και η πιο ειλικρινης

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και κάτι που ξέχασα αυτο ειναι το demo version του τραγουδιου το master θα κυκλοφορήση σε 1+2 μηνες

 

Δυστιχος το demo μου αρεσει καλλυτερα απο το master δεν ξερω αν ετυχε και σε σας παντως ειναι κριμα.

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πάει έτσι' date='κρίνεται και η πρωτοτυπία σε μια σύνθεση.Πριν ξαναγράψεις πάτα alt+shift να δείς ενα μαγικό.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

 

το κομματι μου αρεσε αν και δεν ακουω αυτο το ειδος, σαν απλος ακρωατης ομως και οταν μπαινουνε δευτερες φωνες και η παραγωγη καθαρη μια χαρα !!! ωραιος ο παιχτης !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευγε , το στυλ ειναι στο γνωστο ελλ.'ροκ' -μπαλλαντα , μου θυμισε ενα κραμα της 'σκονης' του Νταλαρα , κατι απο 'ποσο σε θελω' τερμιτες και κατι απο 'φιλαρακι' . Η φωνη σαν χροια για το ειδος μου αρεσε .Στα κομματια αυτα μετραει και ο στιχος που ισως θα ηθελε κατι πιο 'αιχμηρο' .Πολλα πραγματα μπορει να μας εκφραζουν προσωπικα αλλα στους αλλους μπορει να μην μενουν . Το solo επισης μου αρεσε .Γενικα καλη προσπαθεια ,καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και κάτι που ξέχασα αυτο ειναι το demo version του τραγουδιου το master θα κυκλοφορήση σε 1+2 μηνες

 

Δυστιχος το demo μου αρεσει καλλυτερα απο το master δεν ξερω αν ετυχε και σε σας παντως ειναι κριμα.

 

Να ξανακάνεις master, κρίμα είναι να νιώθεις έτσι.

 

 

Όσον αφορά τη μουσική, δεν είναι το στυλ μου, οπότε δεν έχω να πω κάτι. Στη μίξη όμως με ενόχλησε το μπάσο. Σε άλλες νότες χάνεται, ενώ σε άλλες 'φουσκώνει' και 'σκορπάει' ενοχλητικά. Κατά την ταπεινή μου γνώμη μου θέλει δουλειά στο eq και στο compression, ίσως και νέα ηχογράφηση. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου