Προς το περιεχόμενο

Your tab just crashed!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Γιατί;

Ούτε εγώ. Μόνο το Windows Defender. 

 Στα 10 έχουν τόσες λειτουργίες protection ενσωματωμένες που ούτε τα προγράμματα που θέλουμε δεν μπορούμε να τρέξουμε που λέει ο λόγος. Ιδιαίτερα για σπιτική χρήση. Αντε που και που κάνω ένα scan offline με το malwarebytes Anti-Malware ιδιαίτερα άμα δω καμία ύποπτη κατανάλωση πόρων 

 

 Γενικά δεν χρησιμοποιούσα ποτέ τρίτα anti-virus. Βασίζομαι σε αυτά που δίνουν τα Windows και στο firewall τους. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, cos_dr said:

Γενικά δεν χρησιμοποιούσα ποτέ τρίτα anti-virus. Βασίζομαι σε αυτά που δίνουν τα Windows και στο firewall τους. 

 

Κακώς. Αν ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο, τα built in security των windows προσφέρουν ελλιπέστατη προστασία.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Κακώς. Αν ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο, τα built in security των windows προσφέρουν ελλιπέστατη προστασία.

Δεν το πιστεύω αυτό για σπιτική χρήση και ιδιαίτερα για τα νέα Windows. 

 Δεν το προτείνω, είναι προσωπική επιλογή και θα μείνω έτσι. Μέχρι στιγμής τα τελευταία 10 χρόνια δεν έχω πρόβλημα κανένα, οι υπολογιστές μου δουλεύουν Γερμανικό Ρολόι και επειδή διαμοιραζομαι αρχεία με εξωτερικά μέσα κάνεις δεν μου διαμαρτυρηθηκε πως του έφερα ιό και malware. 

 Αν τώρα με παρακολουθούν, καλύτερα γιατί τους δίνω αυτά που θέλουν με τον τρόπο που θέλω για να ανησυχούν και να με φοβούνται. Τους μπερδεύω με την αστάθεια μου και τελικά εγώ τους παρακολουθώ. 

 Εχθές ήταν ένα φορτηγακι απ έξω από Ανθή - φυτά και κάτι έγραφα στη δουλειά. Τους είδα από το μπαλκόνι. Έτρεξα έξω ξαφνικά όπως έγραφα και πάτησαν γκάζι και έφυγαν. 

 Τους φώναζα, δεν θα περάσουν τα νέα εργασιακά, ακούτε? Να τους το πείτε. Πάνω από το πτώμα μας θα τα περάσετε!

 Χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, cos_dr said:

Δεν το προτείνω, είναι προσωπική επιλογή και θα μείνω έτσι.

 

Δεκτό και ειδικά αφού είσαι προχωρημένος χρήστης. Βέβαια το μεγάλο κακό (τύπου ransomware) μία φορά θα συμβεί. Επίσης, τα σύγχρονα και καλά Internet security καταναλώνουν πολύ λίγους πόρους συστήματος πια και δεν προξενούν conflicts και δυσλειτουργίες οπότε δεν έχει λόγο κάποιος να τα αποφεύγει imo. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, yameth said:

Δεν χρησιμοποιώ antivirus. 

Σε τυχαία tabs και site. 

 

κακώς

nod32 άμεσα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Δεκτό και ειδικά αφού είσαι προχωρημένος χρήστης. Βέβαια το μεγάλο κακό (τύπου ransomware) μία φορά θα συμβεί. Επίσης, τα σύγχρονα και καλά Internet security καταναλώνουν πολύ λίγους πόρους συστήματος πια και δεν προξενούν conflicts και δυσλειτουργίες οπότε δεν έχει λόγο κάποιος να τα αποφεύγει imo. 

Για τα conflicts δεν είμαι σιγουρος. Καλύτερα να απενεργοποιεις το Defender αν έχεις πληρωμένη σουίτα γιατί το Defender άμα το μελετήσεις με ενεργοποιημενα όλα του τα συστήματα, δεν θα σε αφήσει να βάλεις αλλά antivirus., η σταδιακά θα τα διαλύσει. Ενταξει ❤️υπερβάλλω 

 Το. Defender έχει πολύ καλό μηχανισμό exploit protection. 

 Για τους όρους πάλι δεν ανησυχώ γιατί έχω Intel από 4η γενιά και πάνω στα laptop μου και ιδιαίτερα το σταθερό έχει τρίτης γενεάς RYZEN. Δεν νιώθει τίποτα. 

 Μπορω να παίζω warzone στα ultra, να ακούω τι έχω γράψει στο sonar με πόσα plug in ανοιχτά να τρέχουν real time και τα frames να είναι πάνω από 120 fps και να μην νιώθει τίποτα. 

 Και πίσω να τρέχουν και Παράθυρα 

 

 Δόξα το Θεώ που με αξίωσε ως σειριακό ον να δω πραγματικό multitasking 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, cos_dr said:

 

 και ιδιαίτερα το σταθερό έχει τρίτης γενεάς RYZEN. Δεν νιώθει τίποτα. 

 Μπορω να παίζω warzone στα ultra, να ακούω τι έχω γράψει στο sonar με πόσα plug in ανοιχτά να τρέχουν real time και τα frames να είναι πάνω από 120 fps και να μην νιώθει τίποτα. 

 Και πίσω να τρέχουν και Παράθυρα 

 

 

ναι αλλά τ αφεντικό δεν έχει κάρτα γραφικών από όσο κατάλαβα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

 

ναι αλλά τ αφεντικό δεν έχει κάρτα γραφικών από όσο κατάλαβα

Γι αυτό του πρότεινα να ρίξει το τελευταίο chipset από το site της μητρικής του για αρχή μπας και λυθεί το πρόβλημά του. 

 

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, cos_dr said:

Καλύτερα να απενεργοποιεις το Defender αν έχεις πληρωμένη σουίτα γιατί το Defender άμα το μελετήσεις με ενεργοποιημενα όλα του τα συστήματα, δεν θα σε αφήσει να βάλεις αλλά antivirus., η σταδιακά θα τα διαλύσει

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα manually. Όλες οι σουίτες πλέον τα ρυθμίζουν αυτόματα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου