Προς το περιεχόμενο

Boss Tonebender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε όσους αρέσει και Η φαζ και η boss ( ακούς @Nestoras ?) ερΤεν η ώρα σας 🙂

 

https://www.boss.info/global/products/tb-2w/

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

BOSS and Sola Sound Unite to Reimagine the Iconic Tone Bender MK II.

Είχα το οριτζιναλ τότε. Νόμιζα τοτε πως το όνομα το πήρε απο το μέγεθος της... παντόφλας.

 

spacer.png

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοss φορεβα. ΝΟμιζω οτι το tonebender θα ειναι limited  εκδοση με περιορισμενα κομματια.

 

Να σημειωσω εδω οτι εκτος απο το TB2W η εταιρεια ανακοινωσε οτι ετοιμαζει και την waza εκδοση ενος απο τα καλυτερα πεταλια distortion ever (αν ξερεις να το χρησιμοποιησεις σωστα και οχι μονο για swede death metal) του Βοss HM2 (Heavy metal) το οποιο εχει αποκτησει cult following με τις τιμες στο ebay να φτανουν κ να ξεπερνουν τα 200$. Please take my money.

Επεξεργασμένο από fenderiarhs

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω να βγαλει και σε waza το καλυτερο distortion ever (DS1) ,το καλυτερο tremolo ever (PN2) ,το καλυτερο eq ever (GE7) & το καλυτερο phazer ever (PH1-R  ) ωστε να παρω ΟΛΑ τα waza και να πουλησω οτι αλλο εφε εχω και να καθαρισω φορεβερ.....

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν σου αφαιρούσαν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ σαν επίθετο απο το λεξιλόγιο σου τι θα έκανες;😄

Το ΄χεις σκεφτεί;

Για μένα πάντως θα γινόσουν πιο πιστικός γιατί έτσι κι αλλιώς δεν λες λάθος πράγματα.

Άσε δε που θα είχες κι ένα περιθώριο να δικαιολογήσεις τόσες αλλαγές που έχεις κάνει μέχρι σήμερα στα καλύτερα.🥰

  • Χαχα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, yameth είπε

Άσε δε που θα είχες κι ένα περιθώριο να δικαιολογήσεις τόσες αλλαγές που έχεις κάνει μέχρι σήμερα στα καλύτερα.

 

 

Μα για αυτο κανω και τις αλλαγες...για να βρω το καλυτερο 😄

 

Κσερις τι πικρα ειναι να εχεις δωκει ενα καρο λεφτα για πεταλια και να ανακαλυπτεις οτι τα ΠΡΩΤΑ σου πεταλια (Boss φυσικα, δεν υπηρχε και τιποτα αλλο στα 80s σαν το ΠΑΣΟΚ ηταν ενα πραμα και τα BOSS 🤣)  ηταν τελικα...τα.....καλυτερα και πεταγες τοσα χρονια τα λεφτα σου τζαμπα   😅

 

Υπολογισα ομως το κοστος ενος total BOSS waza craft pedalboard και βγαινει φωτΓια και λαΒρα οποτε ....αμφιβάλλω και αναβάλλω......  

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Υπολογισα ομως το κοστος ενος total BOSS waza craft pedalboard και βγαινει φωτΓια και λαΒρα οποτε ....αμφιβάλλω και αναβάλλω......  

 

Πάντως από 2 συγκρίσεις που έκανα (με δικά μου) BD & SD1 απλά vs waza, μπορώ να σου πω πως τα απλά μάλλον μ' αρεσαν περισσότερο.

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάλι δοκίμασα πριν αρκετά χρόνια κάποια Tonebender clones (Hudson Stroll, Lumpy 's Tone Shop MKII και κανα δυο ακόμη της ίδιας κατηγορίας τιμής που δεν θυμάμαι) αλλά τελικά κράτησα αυτό του δικού μας Analog Design Audio. Είχα αγοράσει την οικονομική του έκδοση μάλιστα (έβγαζε και μία με NOS Mullards νομίζω) αλλά και πάλι δεν υπήρχε καμία σύγκριση με τα προηγούμενα, ήταν πολύ καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Εγώ πάλι δοκίμασα πριν αρκετά χρόνια κάποια Tonebender clones (Hudson Stroll, Lumpy 's Tone Shop MKII και κανα δυο ακόμη της ίδιας κατηγορίας τιμής που δεν θυμάμαι) αλλά τελικά κράτησα αυτό του δικού μας Analog Design Audio. Είχα αγοράσει την οικονομική του έκδοση μάλιστα (έβγαζε και μία με NOS Mullards νομίζω) αλλά και πάλι δεν υπήρχε καμία σύγκριση με τα προηγούμενα, ήταν πολύ καλύτερο. 

 

O Analog Design Audio είναι τοπ για μένα. Μακάρι να είχα την ανάγκη για φυσικό pedalboard, θα τον εμπιστευόμουν τυφλά για τo drive μου.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου