Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση φωνητικών με κινητό


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ αλλά τη μίξη θα την κάνω εγώ στο Cubase. 

Τα φωνητικά θα γραφτούν εξ αποστάσεως και θα μου τα στείλει με mail. Θέλω αρχείο με φωνητικά μόνο. Η κοπέλα δεν έχει εξοπλισμό (μικρόφωνο κάρτα ήχου κλπ) αλλά φυσικά έχει κινητό 

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστή λύση είναι να επενδύσει και η κοπέλα σε εξοπλισμό, συμμετέχοντας με τη σειρά της και οικονομικά στο όποιο project δουλεύετε, αντί να ψάχνεις εσύ να βρεις άκρη μόνος σου φίλε, αναλαμβάνοντας ακόμα και υποχρεώσεις που δεν είναι δικές σου....

 

 

  • Like 1

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2020 στις 6:25 ΜΜ, stavros_d80 είπε

κάθεσαι και πεδευεσαι τσάμπα φίλε..... δεν γίνεται δουλειά έτσι ότι και να κάνεις το αποτέλεσμα θα ειναι μαπα...

 

παίρνεις αυτό και καθάρισες.... https://www.thomann.de/gr/focusrite_scarlett_solo_studio_3rd_gen.htm

 

επίσης εαν ειχες πάρει αυτο όταν έψαχνες για πλήκτρο https://www.thomann.de/gr/korg_pa_700.htm δεν θα ασχoλούσουν τώρα με ντουλάπες, κινητά και αηδίες ουτε θα χρειαζοσουνα καρτα ηχου, έχει onboard mic και γράφει απευθείας στο σκληρό και σε στικ.... το μονο που χρειάζεσαι ειναι ενα φτηνο μικ https://www.thomann.de/gr/shure_sm_48_lc.htm και ενα καλωδιο xlr σε καρφί.

 

αλλα δεν ακους ποτε....😔🙁😒

 

 

Δεν έχεις παρακολουθήσει από την αρχή το θέμα. Η όλη συζήτηση και οι τεχνικές που ψάχνω, δεν αφορούν εμένα, αλλά την τραγουδίστρια που μένει στην άλλη άκρη της Ελλάδας, χιλιόμετρα μακρυα  από μένα, και προσπαθώ να τη βοηθήσω, γιατί συνεργαζόμαστε εξ αποστάσεως και δεν έχει καθόλου εξοπλισμό ούτε διαθέτει χρήματα για αγορά. Οκ τώρα?

 

ΥΓ1 Όσον αφορά το  "δεν ακους ποτέ", πάλι φαίνεται ότι δεν έχεις παρακολουθήσει τις αναρτήσεις μου. Σε άλλο θέμα αναφέρω ότι έχω αγοράσει (εδώ και 2 χρόνια) την Steinberg UR22 που είναι εξίσου καλή με Scarlett που μου προτείνεις. Όταν την αγόρασα ήμουν ανάμεσα σε αυτές τις δυο. Προτίμησα την Steinberg. Αλλά ξεφύγαμε από το θέμα.

 

ΥΓ2 Όσον αφορά το πλήκτρο, μακρυά από Korg, όχι τίποτα άλλο, αλλά  γιατί βγάζουν προβλήματα. Τα θεωρώ κορυφαία σε δυνατότητες και σε πιστότητα ήχων, αλλά τι να το κάνω αν σε κρεμάνε και κολλάνε τα κουμπάκια που είναι τελείως ψεύτικα κλπ Αλλά για τα προβλήματα των korg διαμαρτύρονται άλλοι εδώ μέσα, πιο ειδικοί από μένα σε άλλο topic. .

Roland ή Yamaha χίλιες φορές (και οι Bon Jovi με Yamaha παίζουν) τουλάχιστον να ξέρω ότι θα αντέξει το όργανο, και δεν θα χρυσοπληρώνω τα service .  Πάλι ξεφύγαμε από το θέμα

 

Πάντως σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Είναι πολύ εύστοχες αν και εκτός θέματος!  Το θέμα αφορά την ηχογράφηση με κινητό,  γιατί έτσι έχει η κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου