Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος από τον υπολογιστή στο audio


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, proto είπε

Γιατι ενα στα δεκα προβληματα θορυβου στα tower ειναι τα φτηνα τροφοδοτικα απο τα refurbised monitor,για δοκιμη λοιπον απλα βγαλτο απ την πριζα οταν λειτουργουν ολα και δες εαν εχει θορυβο ,εαν συνεχιζει  αποκλειεις το μονιτορ ως πηγη θορυβου και θεωρησε δεδομενο οτι το τροφοδοτικο του tower ειναι β grade και μετα την δοκιμη της αντικαταστασης που σου ανεφερα πριν με  ενα παλαιοτερο θα πιστοποιησεις οτι ειναι αυτο και χρειαζεσαι καινουργιο καλης ποιοτητας.

 

 

δεν συνεννοούμαστε

το μόνιτορ το είχα απο πριν, δεν είναι refurbished . Δεν αλλάζει το μόνιτορ. Μιλάμε έχω το ίδιο σεταπ. Απλά βγαίνει λαπτοπ μπαίνει πύργος. Όλα τα άλλα ίδια

Το τροφοδοτικό του πύργου είναι καινούργιο και τουλάχιστον το ψώνισα όχι για b grade. https://www.thermaltake.com/smart-rgb-600w.html

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια καταλαβα τι καρτα  εχει usb η εσωτερικη?

 .......η βαζεις ταινια στο καλωδιο και δοκιμαζεις,...και ποσα in out εχει η καρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, proto είπε

Ωραια καταλαβα τι καρτα  εχει usb η εσωτερικη?

 .......η βαζεις ταινια στο καλωδιο και δοκιμαζεις,...και ποσα in out εχει η καρτα ?

 

https://www.rme-audio.de/babyface-pro-fs.html

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ωραια ,απο οτι βλεπω δουλευει με 12 v εξωτερικη τροφοδοσια η 5volt usb ,τα εχεις και τα δυο ?εαν ναι βγαλε τα 12 απο ο τροφοδοτικο να δουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, proto είπε

....ωραια ,απο οτι βλεπω δουλευει με 12 v εξωτερικη τροφοδοσια η 5volt usb ,τα εχεις και τα δυο ?εαν ναι βγαλε τα 12 απο ο τροφοδοτικο να δουμε?

 

δεν έχω το τροφοδοτικό είναι έξτρα.

Δουλεύει με usb

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα ,επιμενω να δοκιμασεις  την ταινια στο καλωδιο,διοτι θα απομονωσει τον θορυβο του τροφοδοτικου απο το μεταλλικο σασι του pc και απο το usb as well.Aπλα για δοκιμη...δεν προκειτε να παθει τπτ...εχουμε κανει συναυλιες με lift την γειωση.......και σε home studio δεν θα εχεις κανενα θεμα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, proto είπε

καταλαβα ,επιμενω να δοκιμασεις  την ταινια στο καλωδιο,διοτι θα απομονωσει τον θορυβο του τροφοδοτικου απο το μεταλλικο σασι του pc και απο το usb as well.Aπλα για δοκιμη...δεν προκειτε να παθει τπτ...εχουμε κανει συναυλιες με lift την γειωση.......και σε home studio δεν θα εχεις κανενα θεμα......

 

Εαν με τον τροπο αυτο  φτιαξει το προβλημα, το αφηνουμε ετσι?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, proto είπε

καταλαβα ,επιμενω να δοκιμασεις  την ταινια στο καλωδιο,διοτι θα απομονωσει τον θορυβο του τροφοδοτικου απο το μεταλλικο σασι του pc και απο το usb as well.Aπλα για δοκιμη...δεν προκειτε να παθει τπτ...εχουμε κανει συναυλιες με lift την γειωση.......και σε home studio δεν θα εχεις κανενα θεμα......

 

το γνωρίζω το θέμα, το έχω συζητήσει επανειλημμένα σε άλλο φόρουμ ως λύση, ξέρω ότι δουλεύει και θα το δεχόμουν σε λαπτοπ, αλλά όχι σε πύργο που τα ρεύματα είναι περισσότερα και οι μεταλλικές επιφάνειες περισσότερες.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ,στα περισσοτερα bar h club παντα μα παντα υπαρχει μια η περισσοτερες συσκευες lifted ,δεν θεωρειται σωστο αλλα μεχρι και τωρα που μιλαμε δεν εχω δει ποτε προβλημα απο αυτην την διαταξη με την προυποθεση να ειναι συνδεμενες και αλλες συσκευες ετσι ωστε να υπαρχει γειωση απο τον ενισχυτη η απο αλλη συσκευη...ωστοσο δοκιμασε και ενα καλο πολυπριζο βαζοντας ολεσ τισυσκευεσ σε ενα εαν,εαν βεβαια δεν ξεπερνας τα 3,5 αμπερ δλδ μεχρι 1 κιλοβατ που οι οικιακε πριζες δουλευουν καλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα επαγγελματικά (τουλάχιστον κάποια) έχουν διακόπτη ground lift. Αλλά το να προτείνεις σε δημόσιο φόρουμ αφαίρεση γείωσης δεν είναι σωστό.

Όπως λες και συ υπάρχει η προϋπόθεση να υπάρχει γείωση έμμεσα. Αλλά ποιός θα το προσέξει και θα το ψάξει αυτό. Και αν δεν γίνει μένει ο υπολογιστής στον αέρα και μπορει σε μια αναστροφή της πρίζας να έχεις ρεύμα στο σασί.

 

Όπως είπα παραπάνω την ξέρω αυτή τη "λύση". Αλλά εφ όσον δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με το λαπτοπ θεωρώ ότι δεν πρέπει να έχω και με τον καινούργιο και θα το βρω. Δεν υπάρχει περίπτωση. Θα με ζορίσει αλλά θα το βρω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου