Προς το περιεχόμενο

περίεργη ειδοποίηση στο Facebook... ν' ανησυχήσω?...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

""Γεια σας,
Κάποιος από τους φίλους σας στο Facebook ανέφερε ότι ο χρήστης ************ σάς παριστάνει. Λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπόψη μας αυτού του είδους τα αιτήματα. Θα εξετάσουμε το συγκεκριμένο προφίλ και, εφόσον παραβιάζει τους Όρους της κοινότητάς μας, θα το αφαιρέσουμε. Θα σας ενημερώσουμε μόλις λάβουμε την απόφασή μας.

Σας ευχαριστούμε,
Η ομάδα του Facebook"""

 

 

έλαβα αυτή την προειδοποίηση στο προφίλ μου στο Facebook και με ανησύχησε... κατόπι ακολούθησε αυτή:

 

"""Η απάντησή μας
Γεια σας,
Εξετάσαμε το προφίλ που ανέφερε ο φίλος σας και διαπιστώσαμε ότι δεν σας παριστάνει και δεν παραβιάζει τους Όρους της κοινότητας. Σημείωση: Αν δείτε κάτι στο προφίλ κάποιου άλλου χρήστη που πιστεύετε ότι δεν θα έπρεπε να είναι στο Facebook, αναφέρετε το συγκεκριμένο περιεχόμενο (π.χ. φωτογραφία ή βίντεο) και όχι ολόκληρο το προφίλ.
 
Σας ευχαριστούμε,
Η ομάδα του Facebook"""
 
γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να παίζει?... σας έχει τύχει κάτι ανάλογο?... ν ανησυχήσω?...
 
ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 
 
 
----
ΥΓ το όνομα το έχω κρύψει γιατί παραπέμπει σε πάνω από ένα προφίλ και το τελευταίο που θα ήθελα είναι το να εκθέσω κάποιον που πιθανώς είναι άσχετος με το θέμα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αναφέρθηκε από γνωστό μου, αλλά δεν ξέρω τι έγινε ύστερα

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια λειτουργία στο Facebook για να μπλοκάρονται τα ψεύτικα προφίλ, ιδιαίτερα αυτά που βάζουν ονόματα άλλων που έχουν ήδη προφίλ. Συνήθως είναι για "influencers" ή γνωστές προσωπικότητες που δεν έχουν καθόλου Facebook, αλλά κάποιοι άλλοι φτιάχνουν προφίλ με το όνομά τους προκειμένου να πάρουν likes και να ασκήσουν επιρροή μέσω του ονόματός τους.

 

Λογικά, κάποιος μπορεί να είδε κάποιο παρόμοιο προφίλ με το δικό σου και να το ανέφερε, έτσι και η ειδοποίηση.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
7 ώρες πριν, dimsonic είπε

μου αναφέρθηκε από γνωστό μου, αλλά δεν ξέρω τι έγινε ύστερα

 

έγινε και σε σένα κάτι παρόμοιο?...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου