Προς το περιεχόμενο

Οι έμποροι και επαγγελματίες στις Αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμπελοφιλοσοφίες. Live and let live. Σου κάνει, το αγοράζεις. Δε σου κάνει, μην το πάρεις. Κι αν μπορείς να αποδείξεις πως ο άλλος φοροδιαφεύγει, ας κάνει το κράτος τη δουλειά του (εδώ γελάμε δυνατά) κι ας του επιβάλλει τα νόμιμα. To noiz δεν φέρει καμία ευθύνη.

 

Κατα τα άλλα αυτοί που αναφέρεις, ως επαγγελματίες θα έχουν μια Ά επαφή με την πραγματικότητα και δεν θα πουλάνε σε τιμή ψηλότερα από καινούργια όπως κάνουν πολλοί μπουρτζόβλαχοι "ιδιώτες", οπότε όλοι κερδισμένοι είμαστε (εκτός απο τους μπουρτζόβλαχους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα δεν το ξεκίνησα με διάθεση φιλοσόφησης ή κριτικής στην ελεύθερη αγορά.

Το αυτό και για την όποια δυνατότητα ή μη φοροδιαφυγής...

 

Αλλο είναι το θέμα μου.  Αισθητικής φύσης!

 

Το smart.noiz ξεκίνησε να είναι ένα "Σαλόνι Μεταχειρισμένων Οργάνων" των Μελών του.

Και όπως σε ένα σπίτι, έχουμε το σαλόνι αλλά έχουμε και Υπόγεια, Αποθήκες, Ντουλάπες και Πατάρια για να στοιβάζουμε τα χρειώδη και να μην μπλέκονται μεσ'τα πόδια μας, έτσι και η επιλογή "μεταχειρισμένο" ή "καινούριο" μπορεί να διατηρήσει την ατμόσφαιρα "prive παλαιοπωλείου" για τα μέλη όταν το επιθυμούμε και μόνο.

Δεν χρειάζεται να γίνουμε αδερφοί τέκτονες για να έχουμε τον δικό μας prive χώρο επιτέλους :) (και δεν είναι την μόδας πια ...)

 

Πάντα με διάθεση χαλαρή, τα σέβη μου στα μέλη και τους aδmiνορες !

Καλό απόγευμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφωνώ με την ύπαρξη επαγγελματιών εμπόρων. Δλδ αν θέλω ένα προιόν από έμπορο θα πάω να το αγοράσω από εκεί με απόδειξη, εγγύηση και λοιπά. Αυτό που λέτε είναι δωρεάν διαφήμιση και δεν νομίζω ότι είναι σωστό, γιατί χάνεται η αξιοπιστία στην συναλλαγή.

 

για τους ερασιτέχνες-κατασκευαστές είναι λίγο διαφορετικό, αλλά θα μπορούσε να υπάρχει επιλογή για να διαχωρίζονται πχ τα πετάλια που φτιάχνει κάποιος και τα πουλάει μέσω noiz από τα πετάλια δεύτερο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου