Προς το περιεχόμενο

R.I.P Τόλης Βοσκόπουλος


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας εκ των ΤΙΤΑΝΩΝ του ελληνικου τραγουδιού (και εξαιρετος μουσικός και συνθέτης)  έφυγε χθες από ανακοπή καρδιας.

Θα είναι βεβαια για πάντα μαζί μας μεσα απο τα αξεπέραστα τραγουδια του.

 

Σαν αυτο....

 

  

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Λυπάμαι 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έλεγα ίσως μαζί με τον Πουλόπουλο πέρισυ οι δυό μεγαλύτερες απώλειες της δεκαετίας

δεν ξέρω κι όλας για παραπάνω.

Δεν κρατάω τεφτέρι....

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί στα 10-11 δανειζόμουν από μια γειτόνισα ένα ραδιοκασετόφωνο που έπιανε fm και άκουγα τις εκπομπές του β προγράμματος. Μαζί και τις κασέτες του Τόλη. Την ίδια εποχή πήγαινα με τη γιαγιά μου στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης, κάθε χρόνο στο Παλαί. Θυμάμαι τον ντόρο που έγινε με τα Αδέρφια μου αλήτες πουλιά....

Εποχές που δεν συγκρίνονται και δεν περιγράφονται.

Παρά τα ροκ ακούσματα και τον προσανατολισμό με Beatles, Stones, Santana, Purple, Sabbath και όλη τη σκηνή δεν έχασα τίποτα από νέο κύμα, τη Λύρα, την Κολούμπια, τη Μινως, τα παλιά και τα καινούργια λαϊκά. 10 χρόνια αργότερα τα έπαιξα όλα στο στρατό στη Λέσχη. Ο Στέλιος είχε πια αποσυρθεί κι οι πρίγκηπες ήταν ο Τόλης, ο Γιάννης που πλαισίωναν πιό παλιούς όπως Πάνο, Στράτο κλπ.....

Ήταν και τα 70ς χρυσή εποχή.....και στο λαϊκο

  • Συμφωνώ 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν τον παρακολουθούσα και φυσικά δεν έχω βαρύνουσα γνώμη για την καλλιτεχνική του διαδρομή, παραθέτω όμως κάτι που μου φάνηκε ενδιαφέρον σαν άποψη και ταιριαστό - όσο καταλαβαίνω - για την εικόνα του, απο τον Γιώργο Ζαμπέτα: «Ο Τόλης είναι γεννημένος θεατρίνος. Ανεβαίνει στην πίστα και την καταπίνει όλη. Γιατί η πίστα, όταν ανεβαίνεις, σου λέει: φάε με, για θα σε φάω. Να ξηγιόμαστε. Μεγάλος εργάτης ο Βοσκόπουλος, ο μεγαλύτερος».
 

  • Συμφωνώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου