Προς το περιεχόμενο

Remo Ambassador Clear και Powerstroke Clear


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από το pattern, θα είχαμε λίγο πιο πλήρη εικόνα αν έπαιζε και μεμονωμένα χτυπήματα side by side σε κάθε τομ.
 

Οι Powerstroke θεωρήθηκαν το next best thing στα δέρματα όταν πρωτοβγήκαν. Πλέον είναι μία ακόμα επιλογή ανάμεσα στις δεκάδες (εκτός από την κάσα, που έχουν γίνει σχεδόν industry standard, μαζί με τις EMAD της Evans).

Προσωπικά, για all-around ήχο θα διάλεγα τις Powerstroke. Πιο μαζεμένος ήχος και δεν θα γκρινιάζει ο ηχολήπτης. 
That said, προσωπικά περνάω φάση coated Ambassador επάνω / clear Diplomat (πιο λεπτές) κάτω.
Το σετ μιλάει loud and proud (αλλά δεν έχω ηχολήπτη να μου σπάει και να του σπάω τα νεύρα).

Υ.Γ. Σαν πολλές αγγλικές εκφράσεις δεν χρησιμοποιώ; Και είμαι και μεταφραστής λέει. Για να μαζευτώ λίγο. 🙃

  • Like 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Haris είπε

προσωπικά περνάω φάση coated Ambassador επάνω / clear Diplomat (πιο λεπτές) κάτω.

 

 

Δοκιμασε τα my all time favorites στα tom :

 

Για ΛΕΠΤΑ shells (3-6 ply) :

Coated Emperor πάνω,coated Diplomat κατω

 

Για ΠΑΧΙΑ shells (>6 ply):

CS Black Dot πάνω,clear Ambassador κατω

 

και ογκος/sustain και "μαζεμενος" ηχος

 

Αν ειναι να βαλω Powerstroke σε ΤΑΜΠΟΥΡΟ προτιμω 10 φορες καλυτερα την....περιφρονημενη coated pinstripe που ελαχιστοι γνωριζουν....μαμει και δερνει για αυτον τον ηχο και εχει και την διπλασια αντοχη

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunk Αν μου περίσσευαν λεφτά θα δοκίμαζα όλους τους συνδυασμούς που είπες και μερικούς ακόμα. Αλλά δυστυχώς δεν...

 

Όσο για το ταμπούρο το βλέπω πολύ δύσκολο να ξεκολλήσω από την coated Ambassador μετά από τόσα χρόνια. Old dog, new tricks κ.λπ. Αλλά ποτέ δεν λέω ποτέ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου