Προς το περιεχόμενο

Οι τράπεζες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πάντως για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας, έτσι απο περιέργεια θα πάω το απόγευμα να δω αν λειτουργεί η κάρτα της εθνικής που χρησιμοποίησα να φορτίσω την ρεβολουτ ή την μπλόκαραν πάλι....

 

στελνε εμβασμα για να δεις χαϊρι.

 

(βεβαια και η...Revolut στελνει στοιχεια στην ΑΑΔΕ.....δεν γλυτωνεις με τιΠτα )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

στελνε εμβασμα για να δεις χαϊρι.

 

(βεβαια και η...Revolut στελνει στοιχεια στην ΑΑΔΕ.....δεν γλυτωνεις με τιΠτα )

Δεν είναι μεγάλα παραδόξως. 2.5 ευρώ για ποσό έως 1000. Αλλά ρε συ 1 ευρώ για 20ρικο λογαριασμό η ΔΕΗ?

Και ας στέλνει στην ΑΑΔΕ, αλλά να κάθομαι στην ουρά κλπ και στο τέλος να σου γυρεύει 1 ευρώ επειδή άγγιξα το μαγικό τους μηχάνημα?

Γι αυτό τους τα παίρνει ο Λιθουανός. Αλλά σε λίγο ακούω θα την πιάσει ο Βαρδής....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Γι αυτό τους τα παίρνει ο Λιθουανός.

 Βρεττανος ειναι...απλα μετα το Brexit εστειλε τους μη Βρεττανους πελατες στην Λιθουανία

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Revolut

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αλλά σε λίγο ακούω θα την πιάσει ο Βαρδής...

 

εχει 33 ΔΙΣ?

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αλλά ρε συ 1 ευρώ για 20ρικο λογαριασμό η ΔΕΗ?

 

 

Αφου εχεις και κανονικο ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ λογαριασμο στη Revolut (με IBAN),στελνε εκει ενα δυο χιλιαρικα το ετος και εχε τα για να πλερωνεις ψιλοδαπανες. 

 

Απο το να τα εχεις παρκαρισμενα στους εδω αληταραδες καλυτερα στη Λιθουανια.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Του έχω κάνει συμφωνία. Τα τσιγάρα μόνο με κάρτα.

Όλα τα υπόλοιπα (σοκολάτες, τσιπς, αναψυκτικά, μπύρες) μόνο μετρητά.

Είσαι ωραίος και μετράς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη τη στιγμη οι τραπεζες ειναι οτι χειροτερο υπαρχει στην χωρα. Δεν ασκουν τραπεζικη με την εννοια οτι δεν εκπληρωνουν τον βασικο λογο υπαρξης τους, δηλαδη τη χορηγηση δανειων σε υγιεις η με προοπτικες επιχειρησεις η νοικοκυρια, ενω τα κριτηρια που ζητουν προκειμενου να κανουν χορηγησεις ειναι τετοια που αφορουν επιχειρησεις με τετοια ρευστοτητα που δεν θα χρειαζονταν δανεια in the first place. Aποτελεσμα αυτου ειναι προκειμενου να δειχνουν εσοδα, να κανουν "μικροτραπεζικη" κοινως να δουλευουν σαν παγκος λαικης αγορας με εσοδο τις προμηθειες. Αλλα πες οκ νταξει καηκανε στο ζουμι τους με τα νταραβερια που ειχαν με το κρατος που χρεωκοπησε στις προηγουμενες δεκαετιες και πηρε και αυτες στο λαιμο του και τωρα ας πουμε οτι προσεχουν. Το χειροτερο ειναι αλλο.....

 

Παλια με επιανε συγκρυο 3 μερες πριν κανω οποιαδηποτε συναλλαγη με το δημοσιο. Πλεον εχω απαλλαχθει σε πολυ μεγαλο βαθμο απο αυτο ελεω Πιερακακη, αλλα αμ δε......τωρα με πιανει 2πλασιο συγκρυο 5 μερες πριν χρειαστει να κανω συναλλαγη με τραπεζα. Εχουν εξελιχθει στον μεγαλυτερο γραφειοκρατικο οργανισμο απο καταβολης κοσμου. Για μια συμβαση private banking εφαγα 5 ωρες (κυριολεκτικα), για μια προσθηκη ανηλικου τεκνου σε λογσμο 3 ωρες, για μια αλλη τροποποιηση συμβασης 3 ωρες και 40 λεπτα, ενω για θεματα που απτονται καποιων δικαστικων θεματων 4 ωρες. Οι τυποι εχουν παρει τα χειροτερα χαρακτηριστικα του δημοσιου και τα εχουν εξελιξει στον υπερτατο βαθμο. Χειροτερες ολων μακραν η Εθνικη και η (καποτε καλη) Αλφα.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τις κάνω ΔΗΜΟΣΙΕΣ και θα κόψω και τις καταχρηστικες μικροχρεωσεις τους. Και τέλος θα φροντίσω να λογοδοτήσουν όσα στελέχη τους δανειζαν ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΊΚΡΥΣΜΑ και θα ΔΗΜΕΥΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ. 

 ΙΣΌΒΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. 

 

 Και μου λενε.... Που θα τα βρεις τα λεφτά για να τα κάνεις όλα αυτά. 

 Και λέω, το έχω πει τόσες φορές αυτό ρε παιδιά.... 

 

 ΛΕΦΤΆ ΥΠΆΡΧΟΥΝ! 

 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θα τις κάνω ΔΗΜΟΣΙΕΣ

 

Μα ΕΙΝΑΙ δημόσιες. 

55 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

για μια προσθηκη ανηλικου τεκνου σε λογσμο 3 ωρες

 

Εγώ απλά δεν τα κατάφερα σε 3 τράπεζες ,μόνο σε μια (Eurobank που σίγουρα είναι η χειρότερη ολων) τα κατάφερα, μετά από 2 ημέρες....διαπραγμάτευσης....

 

Βέβαια αν θες να δεις πραγματικά ΤΡΑΓΙΚΕΣ τράπεζες πρέπει να πας στη Γερμανία...κάνουν τις δικές μας....να φαίνονται UBS  :)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Μα ΕΙΝΑΙ δημόσιες. 

 

Εγώ απλά δεν τα κατάφερα σε 3 τράπεζες ,μόνο σε μια (Eurobank που σίγουρα είναι η χειρότερη ολων) τα κατάφερα, μετά από 2 ημέρες. 

Εμ δεν προσκομισες τα 165,76 δικαιολογητικα που ζητανε. Τι σοι τεχνογνωσια εχεις αποκτησει με 30 χρονια επαφης με το δημοσιο; Ανεπιδεκτος μαθησεως εισαι.

  • Χαχα 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fenderiarhs είπε

Αλλα πες οκ νταξει καηκανε στο ζουμι τους με τα νταραβερια που ειχαν με το κρατος που χρεωκοπησε στις προηγουμενες δεκαετιες και πηρε και αυτες στο λαιμο του

 

Ο @cos_dr θα σου πει ότι δεν έγινε ποτέ αυτο  :)...θα σου πει ότι οι....τραπεζίτες (και οι κυνοδοντες) χρεοκοπησαν τη χώρα   :)

5 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Εμ δεν προσκομισες τα 165,76 δικαιολογητικα που ζητανε. Τι σοι τεχνογνωσια εχεις αποκτησει με 30 χρονια επαφης με το δημοσιο; Ανεπιδεκτος μαθησεως εισαι.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν άντεξα και έριξα πετσέτα στο καναβατσο στον τρίτο ηλιθιο δημοσιουπαλληλο που χρειάστηκα να αντιμετωπίσω  όταν μου ζήτησε...πιστοποιητικό γέννησης αντί για το ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ του μικρού (το οποίο βγαίνει μόνο αν υπάρχει πιστοποιητικό γέννησης)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αχεμμμ... πάλι στο δημόσιο καταλήγουμε τη κουβέντα. Τα έχουμε χιλιοπεί, όχι άλλο.

Θα βάλω φίλτρο να σβήνει αυτόματα κάθε σχετική αναφορά, σας προειδοποιώ.

 

Εδω και πολύ καιρό μιας και η κάρτα μου έλυσε τα χέρια, το πορτοφόλι μου είναι μεταλλικό, μικρό και εύχρηστο.

 

Aviator πορτοφόλι

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου