Προς το περιεχόμενο

O Eric μηνύει γερμανίδα για bootleg... 11 δολαρίων


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.newsweek.com/internet-dunks-eric-clapton-suing-widow-over-11-bootleg-cd-1660575

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to O Eric μηνύει γερμανίδα για bootleg... 11 δολαρίων

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα όσο παρουσιάζεται. Υπάρχουν δύο εξίσου ισχυρές αντιδιαμετρικές θέσεις/απόψεις. Επίσης δεν ξέρουμε τις λεπτομέρειες της δικαστικής διαμάχης και της απόφασης.

 

Φυσικά ο online κόσμος έχει ήδη πάρει φωτιά και γράφονται και τα γνωστά ανακριβή και υπερβολικά, "ο Κλάπτον βάζει στη φυλακή άπορη χήρα" και λοιπά γοητευτικά.

 

Προσωπικά είμαι ο πρώτος που κατακρίνει τον σερ Έρικ για τις πρόσφατες συμπεριφορές και δηλώσεις του αλλά εδώ, όπως έγραψα και πιο πάνω, έχουν πολύ μεγάλη σημασία οι λεπτομέρειες (που δεν αναφέρονται πουθενά) και η τελική έκβαση της υπόθεσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο σχόλια:

 

1. Αναμφίβολα τα bootlegs είναι παράνομα, επιπροσθέτως η πώληση ενός σε μια πλατφόρμα όπως το e-bay ή το discogs γενικά θα δημιουργούσε (αν δεν υπάρχει ήδη) κάποιο προηγούμενο ώστε να ανοίξει η αγορά των bootleg παντού και από οποιονδήποτε.

 

2. Γενικά δεν το έχω με Eric Clapton αλλά κάποια στιγμή ο κόσμος πρέπει να χωνέψει ότι οι αγαπημένοι μας καλλιτέχνες είναι πρώτα από όλα άνθρωποι που σημαίνει ότι έχουνε καλές και κακές στιγμές, μαλακισμένες συμπεριφορές, απόψεις με τις οποίες δεν συμφωνούμε και γενικά χαρακτήρα που αν βγάλεις το καλλιτεχνικό μέρος ενδέχεται να είναι ασάλευτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστεύω ότι απλά έχουν εκχωρήσει τα δικαιώματα της εκπροσώπησής τους και της διεκδίκησης των νομίμων απολαβών τους άνευ όρων σε νομικά πρόσωπα που ενεργούν χωρίς να τους ρωτήσουν καν.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εγω πιστεύω ότι απλά έχουν εκχωρήσει τα δικαιώματα της εκπροσώπησής τους και της διεκδίκησης των νομίμων απολαβών τους άνευ όρων σε νομικά πρόσωπα που ενεργούν χωρίς να τους ρωτήσουν καν.

 

Ναι πολύ πιθανό και ακόμα πιθανότερο να έμαθε όλη την ιστορία εκείνος, μετά από εμάς. Γι' αυτό λέω να περιμένουμε να δούμε την κατάληξη.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου