Προς το περιεχόμενο

2022 Resolutions


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα φίλοι, ελπίζω όλοι να είστε καλά και ασφαλείς. Τώρα που τελειώνει ο χρόνος, σκεφτόμουν πώς θα ήθελα να είμαι το 2022, μιας και δε βρίσκω νόημα στο να σκέφτομαι πώς θα είναι το ίδιο το 2022. Προς το παρόν θα το κρατήσω σε μουσικό πλαίσιο, αλλά αν στην πορεία πούμε και πράγματα για τη ζωή γενικότερα θα επανέλθω.

 

Τα τελευταία 2 χρόνια με έχουν νικήσει ξανά κατά κράτος η τελειομανία με την αναβλητικότητά μου. Θέλω να κάνω μια σοβαρή προσπάθεια να το αλλάξω αυτό. Έχω κάτι περίεργες φοβίες ότι θα ξοδεύω χρόνο για να γράφω αηδίες και αυτό με έχει αποτρέψει από οποιαδήποτε προσπάθεια, παρά το γεγονός ότι έχω έντονη ανάγκη για έκφραση μέσω της μουσικής. Περίεργη λούπα, αλλά είναι για άλλο thread.

 

Μέσα στο 2022 λοιπόν θα ήθελα να ξεκινήσω πάλι να γράφω, οτιδήποτε. Δε θέλω να σταθώ σε είδη, πολυπλοκότητα, τεχνική, κλπ. Θέλω απλά να μπορέσω να εκφραστώ, ακόμα κι αν είναι 4 κανάλια με stock ήχους από το DAW. Ο στόχος του 2022 λοιπόν για μένα είναι η έκφραση.

 

Για σας;

  • Like 8

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Για σας;

 

Να φτιάξω ένα καινούριο pc, να πάρω μια αξιοπρεπή κάρτα ήχου, και να ξεκινήσω να ξαναπαίζω (αφού πρώτα ρίξω την μελέτη της αρκούδας για να καταφέρω να ξαναμπώ στο πνεύμα).

 

Είναι κι άλλα, αλλά δεν είναι του παρόντος thread.

  • Like 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την υγεία μας να έχουμε, εμείς και εκείνοι που αγαπάμε.

 

Μουσικά, θα ήθελα να 2022 να έχω τη δυνατότητα να εκφράζομαι μαζί με άλλους. Αποκτά λόγο ύπαρξης όλο αυτό που κάνω, μόνο όταν μπορώ και το μοιράζομαι. Περισσότερα jam με φίλους, κάνα λάιβ παραπάνω, και να γράφω κάνα καλό κομματάκι να χαίρονται 5-10 άτομα που το ακούν. Δεν έχω παραπάνω βλέψεις.

  • Like 6

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2022 στόχος μου είναι να ακούω περισσότερη μουσική, να παρακολουθώ τις εξελίξεις στη μουσική και τη μουσική τεχνολογία και να γράψω από λίγο έως καθόλου δική μου μουσική. 

 

 Και αν γράψω δεν με ενδιαφέρει να πέσω ξανά στη λούμπα της τελειομανιας. Και εγώ ψηφίζω έκφραση. Ότι βγει. 

 

 Καλή πρωτοχρονιά με υγεία. 

  • Like 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

δεν με ενδιαφέρει να πέσω ξανά στη λούμπα της τελειομανιας. Και εγώ ψηφίζω έκφραση

 

Η μουσική είναι σαν τον γραπτό λόγο. Όταν θέλεις να πεις κατι και να το βγάλεις από μέσα σου, δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις τέλεια το συντακτικό ή να είναι στην εντέλεια η ορθογραφία. Δεν είναι απαραίτητο να γράψεις μια τέλεια έκθεση. 

Πέντε πράγματα που έχεις μέσα στο μυαλό σου, βάλε τα σε μια σειρά, και απλά πες τα με τον τρόπο σου.

Δεν είμαστε όλοι ποιητές και πεζογράφοι.

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Η μουσική είναι σαν τον γραπτό λόγο. Όταν θέλεις να πεις κατι και να το βγάλεις από μέσα σου, δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις τέλεια το συντακτικό ή να είναι στην εντέλεια η ορθογραφία. Δεν είναι απαραίτητο να γράψεις μια τέλεια έκθεση. 

Πέντε πράγματα που έχεις μέσα στο μυαλό σου, βάλε τα σε μια σειρά, και απλά πες τα με τον τρόπο σου.

Δεν είμαστε όλοι ποιητές και πεζογράφοι.

Εγώ οπότε θέλω είμαι. Είμαι ο ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ αρκεί να θέλω να το κάνω, στα ΠΆΝΤΑ. 

 Για εμένα είναι απαραίτητο να το κάνεις τέλεια είτε είναι έκθεση, είτε σεξ, είτε να είσαι πατωματζης, ράδιοερασιτεχνης whatever. 

 Αν δεν είσαι ή έστω δεν νιώθεις ή δεν προσπαθείς στο μέγιστο μην το κάνεις καθόλου . Γίνε ΔΥ 😂😂

Ετσι είναι το ΣΩΣΤΌ.

 

 Όμως ο άκρατος καταναλωτισμος δίνει και μια λασκα. 

 

 Εγώ απλά βαριέμαι και ας πρέπει. Έχει τόσο ωραία πράγματα να δεις και να ακούσεις σε επαγγελματικό και ερασιτεχνικό επίπεδο που εγώ βαριέμαι να γράφω πλέον φανατικά και να παίζω. 

 

 Παίζω videogames, βλέπω netflix και YouTube και μαθαίνω βλέπω τα πάντα για τη μουσική και τη μουσική τεχνολογία, ντοκιμαντέρ, παρουσιάσεις, live, τα πάντα. 

 

 Παλιά ψάχναμε να βρούμε κάτι να μάθουμε, ένα περιοδικό, μια κασέτα, μια εκτέλεση, ένα νέο βίντεο στο MTV και το τζερονιμο γκρουβι και αγωνιουσαμε να το ξαναδούμε, περιμέναμε κολλημένοι και δύο τρεις μέρες και εβδομάδα στην τηλεόραση να το πετύχουμε και να το αντιγράψουμε. 

 

 Τώρα όμως και γιατί λοιπόν να αγχώνομαι όσο μεγαλώνω τόσο πολύ να παίξω και να φτιάξω αφού μπορώ να ζήσω οπότε θέλω οποιαδήποτε έκφραση των άλλων, έτσι νιωθω δεν περιγράφω άλλο. 

 

 Πρέπει να επιδιώκεις την τελειότητα και την υπέροχη, αυτό θα πει καλλιτέχνης, για να ακούνε οι άλλοι. Να μιλάς όχι με σιωπή, να φαφλατιαζεις αλλά να μπορεί το έργο σου το φλαφλιατασμα να το υποστηρίξει, το έργο σου το φλαφλιατασμα σου να φτάνει μέχρι και να το αδικεί, αυτό καλλιτέχνης πραγματικός το 2021 θα πει. 

 

 Απλά και να μην το κάνεις δεν τρέχει τίποτα, αυτό πρεσβεύει η εποχή μας χαχαχαχαχαχαχα 😂

 

 Καλή Πρωτοχρονιά και καλές ενδείξεις στο παλμικο οξυμετρο Χαχαχαχαχα 😂

 

 

 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι εναντίον των στόχων και ειδικά αυτών με ορόσημο μια νέα χρονιά. Και αυτό γιατί όποτε έχω πετύχει στόχους που είχα βάλει, ξέχασα ότι τους είχα βάλει και δεν άντλησα καμία ικανοποίηση από το κλείσιμο του κύκλου.

 

Επίσης πιστεύω βαθιά ότι το χάος σκάει στα γέλια όποτε προγραμματίζουμε κάτι αλλά αυτό όχι με αρνητικό πρόσημο. Δηλαδή κάθε περίοδο της ζωής μας πετυχαίνουμε πράγματα που ούτε είχαμε φανταστεί να θέσουμε ως στόχους και αυτά που θέσαμε ως στόχους, συχνά διαλύονται και είτε εξαϋλώνονται είτε μεταμορφώνονται και ούτω καθεξής.

 

Κλείνω με μια κλισέ/pret-a-porter σοφιστεία: Το δύσκολο δεν είναι να πετύχεις αυτό που θέλεις. Το δύσκολο είναι να το θελήσεις αρκετά.

 

Καλή μας χρονιά κυρίες και κύριοι συνάδελφοι.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να κλείσω πρώτα τα ανοικτά project άλλων στα οποία συμμετέχω ως μέλος και να ξεκινήσω για πρώτη φορά κάτι εντελώς δικό μου.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ,σκέφτομαι,πού να επενδύσω τα χρήματα,από την αύξηση του κατώτατου μισθού...

Πέρα από την πλάκα,να τελειώνουμε με το χτικιό και βλέπουμε.

Καλή Χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δίνω σημασία σε τέτοιες αποφάσεις, γιατί αφ ενός δεν γίνονται, αλλά αφ ετέρου συνηθίζω να "παίρνω" αποφάσεις σε διάφορες σεζόν. Πχ, την άνοιξη, μετά το καλοκαίρι κλπ. Και συνήθως επίσης τις αθετώ ή απλά δεν τα καταφέρνω.

Παρ όλα αυτά γίνονται.

Για την ώρα θα επικεντρωθώ στην υγεία όλων αλλά και την ευτυχία ή ηρεμία των αγαπημένων προσώπων.

Επίσης ελπίζω να συνεχίσω να εφαρμόζω τον κανόνα των 6 μηνών σχετικά με τα αντικείμενα που έχω συγκεντρώσει γύρω μου. Ελπίζω φυσικά να γίνει σε μεγαλύτερη έκταση και πιό αποτελεσματικά.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου