Προς το περιεχόμενο

Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Δεν το ήξερα, θα το ψάξω περισσότερο.

Εγώ το ήξερα απο παλιά, αλλά αν προσέξεις το κείμενο, εξηγεί οτι αυτά τα 9 ζώα έχουν συγκεκριμένους λόγους που σκοτώνουν. Όμως οι λόγοι αυτοί ποτέ δεν είναι "επειδή μπορώ". Αυτήν την ψωνίστικη ψευδαίσθηση υπεροχής άνευ αιτίου την έχει μόνο ο άνθρωπος. Μόνο για τους χιμπατζήδες έχω αμφιβολίες, κι αυτό λόγω της εκπληκτικής μας ομοιότητας με αυτούς.

Επεξεργασμένο από Πάνος Χελιδόνης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Εγώ το ήξερα απο παλιά, αλλά αν προσέξεις το κείμενο, εξηγεί οτι αυτά τα 9 ζώα έχουν συγκεκριμένους λόγους που σκοτώνουν. Όμως οι λόγοι αυτοί ποτέ δεν είναι "επειδή μπορώ".

 

Το είχα ψάξει παλαιότερα και είχα αυτή την εντύπωση κι εγώ.

Είπα μήπως βγήκε κάτι νέο.

Γι' αυτό είπα θα το ψάξω.

 

EDIT: Σημειωτέον, η φυσική εκπαίδευση ζώων που είναι από την φύση τους κυνηγοί, συμπεριλαμβάνει το να κυνηγούν και να σκοτώνουν θηράματα χωρίς να πεινάνε, απλά για να μάθουν την τέχνη από τις μητέρες τους.

Το ζω καθημερινά αυτό με τις γάτες μου.

 

Επίσης, όταν σκοτώνουν θήραμα (είναι κλασσικό αυτό), μας το φέρνουν να το δούμε (πολύ συχνά στην εξώπορτα υπάρχουν νεκρά ποντίκια, και η γάτα που τα σκότωσε κάνει σαν τρελή να μας τα δείξει) χωρίς να το φάνε, γιατί θέλουν να τους αναγνωριστεί το ότι είναι καλοί κυνηγοί.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Το είχα ψάξει παλαιότερα και είχα αυτή την εντύπωση κι εγώ.

Είπα μήπως βγήκε κάτι νέο.

Γι' αυτό είπα θα το ψάξω.

 

EDIT: Σημειωτέον, η φυσική εκπαίδευση ζώων που είναι από την φύση τους κυνηγοί, συμπεριλαμβάνει το να κυνηγούν και να σκοτώνουν θηράματα χωρίς να πεινάνε, απλά για να μάθουν την τέχνη από τις μητέρες τους.

Το ζω καθημερινά αυτό με τις γάτες μου.

 

Επίσης, όταν σκοτώνουν θήραμα (είναι κλασσικό αυτό), μας το φέρνουν να το δούμε (πολύ συχνά στην εξώπορτα υπάρχουν νεκρά ποντίκια, και η γάτα που τα σκότωσε κάνει σαν τρελή να μας τα δείξει) χωρίς να το φάνε, γιατί θέλουν να τους αναγνωριστεί το ότι είναι καλοί κυνηγοί.

Τα ζώα ρε παιδιά πονάνε για την πατρίδα τους και έχουνε νταλκάδες και καημούς?

 Υπάρχει περίπτωση ένα ζώο να ανέβει σε μια πέτρα και να πει στα άλλα ζώα ήρθε η ώρα να πολεμήσουμε για την πατρίδα μας, τα σπίτια και τη σημαία μας?

 Ποιο ζώο τα έπινε στο μπάρ και κλαιγόταν στον μπαρμαν του επειδή η σύζυγος τον άφησε για τον καλύτερό του φίλο.

 

 Δεν έχουμε καμία σχέση με τα ζώα.

 Εγώ δεν συμφωνώ.

χ αχαχαχαχαχαχαχαχ🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Υπάρχει περίπτωση ένα ζώο να ανέβει σε μια πέτρα και να πει στα άλλα ζώα ήρθε η ώρα να πολεμήσουμε για την πατρίδα μας, τα σπίτια και τη σημαία μας?

 

 

Και όμως Κώστα μου υπάρχουν τέτοια ζώα.

Πχ οι γάτες, είναι κολλημένες με την περιοχή τους και δεν την εγκαταλείπουν, αν μπει άλλη γάτα (ειδικά αρσενικός και "ψεκάσει", σηματοδοτήσει δηλαδή την περιοχή ως δική του) γίνεται της αλεπούς ο θάνατος.

Δεν ξέρεις πόσες φορές έχω βγει έξω ξημερώματα, να σταματήσω γατοκαυγά του θανατά (βγαίνουν και μάτια) για να υπερασπιστεί μια γάτα μας την περιοχή της (το σπίτι).

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και όμως Κώστα μου υπάρχουν τέτοια ζώα.

Πχ οι γάτες, είναι κολλημένες με την περιοχή τους και δεν την εγκαταλείπουν, αν μπει άλλη γάτα (ειδικά αρσενικός και "ψεκάσει", σηματοδοτήσει δηλαδή την περιοχή ως δική του) γίνεται της αλεπούς ο θάνατος.

Δεν ξέρεις πόσες φορές έχω βγει έξω ξημερώματα, να σταματήσω γατοκαυγά του θανατά (βγαίνουν και μάτια) για να υπερασπιστεί μια γάτα μας την περιοχή της (το σπίτι).

δεν το κάνουν με τον ίδιο τρόπο για τον ίδιο λόγο τα ζώα.

 Τα ζώα τα θεωρούσα ανέκαθεν κατώτερο είδος αλλά φυσικά τα αγαπάω και τα σέβομαι και να ξέρετε και το ξέρουν όλοι πως τα ζώα με αγαπάνε γρήγορα ακόμα και να είναι άγρια. Τους επιβάλλομαι και πόσες φορές άκουσα στη ζωή μου από φίλους και φίλες. Πως σε συμπαθούν έτσι, είναι απίστευτο. Ακόμα και δύσκολα ζώα νευρικά με εμένα ηρεμούν. Μήπως τελικά είμαι ο ΧΡΙΣΤΟΣ? χαχαχαχαχα Αλήθεια όμως.

 

 Πάντως ο άνθρωπος δεν είναι ζώο για εμένα πάντα σε καμία περίπτωση.

 Καμιά φορά η συμπεριφορά του μοιάζει με ζώου αλλά ζώο δεν είναι σίγουρα.

 Είναι κατώτερα τα ζώα.

 Γι αυτό κάποια είναι πιο δυνατά.

 Όσο πιο ηλίθια είναι τόσο πιο δυνατά είναι.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Είναι κατώτερα τα ζώα.

 Γι αυτό κάποια είναι πιο δυνατά.

 Όσο πιο ηλίθια είναι τόσο πιο δυνατά είναι.

 

 

Θα έλεγα ότι τέτοιους αφορισμούς δεν μας επιτρέπεται να λέμε.

Αλλά μπορούμε, γιατί η ανθρώπινη βλακεία είναι άπειρη.

 

Δεν γνωρίζω κανένα ζώο που να είχε ποτέ την δυνατότητα να αφανίσει άλλα ζωϊκά είδη, εκτός από τον άνθρωπο.

Κανένα άλλο ζώο που να μπορεί να επέμβει στην αλυσίδα της φύσης.

Άρα, είναι το πιο δυνατό ζώο, άρα και το πιο ηλίθιο.

Ίσως ....

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Θα έλεγα ότι τέτοιους αφορισμούς δεν μας επιτρέπεται να λέμε.

Αλλά μπορούμε, γιατί η ανθρώπινη βλακεία είναι άπειρη.

 

Δεν γνωρίζω κανένα ζώο που να είχε ποτέ την δυνατότητα να αφανίσει άλλα ζωϊκά είδη, εκτός από τον άνθρωπο.

Κανένα άλλο ζώο που να μπορεί να επέμβει στην αλυσίδα της φύσης.

Άρα, είναι το πιο δυνατό ζώο, άρα και το πιο ηλίθιο.

Ίσως ....

όχι αλλά τρολάρω τώρα και πάω για ύπνο.

 Θα είχε ενδιαφέρον να φέρουμε στην κουβέντα ένα ζώο να μας πει την άποψη του αλλά δεν μπορούν να συζητήσουν ούτε να γράψουν σε πληκτρολόγιο. Έχουν πολύ πλάκα. 🤣

 Καληνύχτα. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

όχι αλλά τρολάρω τώρα και πάω για ύπνο.

 

 

Συγγνώμη ρε φίλε, δεν το κατάλαβα.

 

Ένα τελευταίο.

Δεν ξέρω κανένα ζώο που να καταστρέφει το μέρος που ζει, έτσι ώστε να το κάνει μη φιλικό για την ζωή του.

Μόνο τον άνθρωπο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Συγγνώμη ρε φίλε, δεν το κατάλαβα.

 

Ένα τελευταίο.

Δεν ξέρω κανένα ζώο που να καταστρέφει το μέρος που ζει, έτσι ώστε να το κάνει μη φιλικό για την ζωή του.

Μόνο τον άνθρωπο.

γαβ

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά, τα "ζώα μου", μου έχουν μάθει πάρα πολλά πράγματα για τα ίδια, αλλά και για μας, τους ανθρώπους.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Πάμε για 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο ή παίζουνε war games;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου