Προς το περιεχόμενο

Ελατωματικα οργανα - Τοποθέτηση Γ. Στόλλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδάκια μου καλα. Πότε υπήρξε έλληνας που να μην ενδιαφερθεί για την απλη λιτή κονόμα?

 

O Νακας. Οσον αφορά τις τιμές του είναι απόλυτα λογικός (τουλάχιστον στα προϊόντα που έχω αγοράσει)

 

 

 

πλάκα κάνεις.

Βέβαι σε software κλπ ίσως αλλά σε άλλα πράματα άστα να πάνε...τώρα τελευται κάτι γίνεται,αλλά και πάλι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε προλαβαν κ απαντησαν ρε..ελεος..πολυβολο πανε τα ποστ

 

chickittypok πολυ δικιο εχεις οτι δεν εχει καμια σχεση η ενχωρια αγορα ενως οποιουδηοτε μαγαζιου με ενα παγκοσμιο eshop .Παντως μια καλη ιδεα θα ηταν τα ενχωρια μαγαζια να γινονταν και eshops μιας που πληρωνουν που πληρωνουν φορους ,δημοσια ταμεια οτι ναναι, τετε , ικα μικα σικα μια κινηση και προς τα εκει μονο κερδη μπορει να αποφερει.Γιατι αν αυξηθουν τα κερδη θα μπορουν και 30% εκπτωση να κανουν και 50 και ποιος ξερει ποσο.Παντως τρεμω για μια εποχη χωρις μουσικα καταστηματα που απλα μπαινεις μεσα λες να δω αυτο?και να το βλεπεις..γιατι μετα πως θα μπορεις να ξερεις οτι σου κανει?ετσι κ αλλιως με τα αυτια και τα χερια καταλαβαινεις οτι σου αρεσει το οργανο και οχι με τα ματια - μαρκα κτλ..

 

εστω..

 

Αυτο ηταν και το τελευταιο ποστ που κανω εδω,πιστευω οτι μετα τον σαματα που προκληθικε δεν γινεται να ξαναποσταρω τιποτα αλλο μιας και εγιναν ολα μιλος εδω - και συγνωμη ΚΑΙ προς ολα τα μελη του φορουμ.Θα παρακαλουσα τους admin να ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ τον λογαριασμο μου Α Μ Ε Σ Α και να μη γινεται να ξαναδημιουργιθει αλλος με το ιδιο ονομα Η αν δεν γινεται αυτο λογο διαχειρησης να αφαιρεσουν  καθε δυνατοτητα log in για ΠΑΝΤΑ..Θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν εχει να κανει με το φορουμ η κηνιση μου αυτη αλλα για προσωπικους μου λογους.

Ευχαριστο και συγνωμη για την αναστατωση...

 

On to it!!(ps.Καλα μιλαμε ωρθογραφοια)

i hate you,the pigs who turn the screws...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που νπορω να κανω ειναι απλα να ζητησω ενα τεραστιο συγνωμη , τοσο που κατηγορισα τον στολλα ενω τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα απ`οσο τα ηξερα οσο και στο midi club που ,αν και αγνοουσα παντελως την υπαρξη του σε ολη την ιστορια θηχτικε η αξιοπρεπεια του σαν μεταπωλητης.

  Το μουσικό όργανο είναι «αντικείμενο πόθου» οπως παρα πολυ σωστα αναφερθηκε οποτε ειναι λογικο επακολουθο η παρορμιση και η υπερβοληκη αντιδραση οταν κατι δε παει καλα , και οι παρανοησεις ειναι ευκολο να δημιουργιθουν.Το οργανο θα αλλαχτει οπως ειχε ειπωθει εξαρχης απο την εταιρεια,(και ειχα αναφερει πριν μερες), και ειναι κατι που θα γινοταν ετσι κ αλλιως εφοσον η fender το εκρινε (χρειαστο κατι που εκανε)..

 

Μπράβο  8)

 

ποτε προλαβαν κ απαντησαν ρε..ελεος..πολυβολο πανε τα ποστ

 

chickittypok πολυ δικιο εχεις οτι δεν εχει καμια σχεση η ενχωρια αγορα ενως οποιουδηοτε μαγαζιου με ενα παγκοσμιο eshop .Παντως μια καλη ιδεα θα ηταν τα ενχωρια μαγαζια να γινονταν και eshops μιας που πληρωνουν που πληρωνουν φορους ,δημοσια ταμεια οτι ναναι, τετε , ικα μικα σικα μια κινηση και προς τα εκει μονο κερδη μπορει να αποφερει.Γιατι αν αυξηθουν τα κερδη θα μπορουν και 30% εκπτωση να κανουν και 50 και ποιος ξερει ποσο.Παντως τρεμω για μια εποχη χωρις μουσικα καταστηματα που απλα μπαινεις μεσα λες να δω αυτο?και να το βλεπεις..γιατι μετα πως θα μπορεις να ξερεις οτι σου κανει?ετσι κ αλλιως με τα αυτια και τα χερια καταλαβαινεις οτι σου αρεσει το οργανο και οχι με τα ματια - μαρκα κτλ..

 

εστω..

 

Αυτο ηταν και το τελευταιο ποστ που κανω εδω,πιστευω οτι μετα τον σαματα που προκληθικε δεν γινεται να ξαναποσταρω τιποτα αλλο μιας και εγιναν ολα μιλος εδω - και συγνωμη ΚΑΙ προς ολα τα μελη του φορουμ.Θα παρακαλουσα τους admin να ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ τον λογαριασμο μου Α Μ Ε Σ Α και να μη γινεται να ξαναδημιουργιθει αλλος με το ιδιο ονομα Η αν δεν γινεται αυτο λογο διαχειρησης να αφαιρεσουν  καθε δυνατοτητα log in για ΠΑΝΤΑ..Θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν εχει να κανει με το φορουμ η κηνιση μου αυτη αλλα για προσωπικους μου λογους.

Ευχαριστο και συγνωμη για την αναστατωση...

 

On to it!!(ps.Καλα μιλαμε ωρθογραφοια)

 

Εδώ τα χαλάμε φίλε μου. Όλοι κάνουμε λάθη. Όπως είπε και η Λαίδη: "ουδείς...άσφαλτος"!

 

Ότι θέλεις κάνεις, εγώ πάντως σου προτείνω να μείνεις  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Για το 3326 που βλέπεις στο site του Στόλλα, υπολόγιζε ένα 15-20% στα μαγαζιά, για πληρωμή μετρητοίς.

Και πάλι βγαίνει ακριβότερο από το Thomann, αλλά όχι τόσο όσο φαίνεται απλά κοιτώντας τα 2 sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Για το 3326 που βλέπεις στο site του Στόλλα, υπολόγιζε ένα 15-20% στα μαγαζιά, για πληρωμή μετρητοίς.

Και πάλι βγαίνει ακριβότερο από το Thomann, αλλά όχι τόσο όσο φαίνεται απλά κοιτώντας τα 2 sites.

 

Δεν νομίζω ότι η ουσία βρίσκεται αποκλειστικά στο θέμα της τιμής. Εδώ που τα λέμε είναι συζητήσιμο ποιός το δίνει πιο φτηνά γιατί εξαρτάται απ'τον τρόπο πληρωμής συνήθως.

 

Για μένα το πιο τρανό αντίστοιχο παράδειγμα ήταν που αγόρασα μια Epiphone Joe Perry Boneyard με 570 Ευρώ από Thomann με κάρτα ενώ ένα κεντρικό μαγαζί της Αθήνας που την είχε στη βιτρίνα με άφησε μόνο 5 λεπτά να την δω και να παίξω γιατί ήρθαν κάτι φιλαράκια του που ήθελαν να δοκιμάσουν κιθάρες (ενώ πριν με είχε γραμμένο 15 λεπτά συζητώντας πέρι ανέμων και υδάτων με έναν επαγγελματία μουσικό) και μου έκανε την φοβερή προσφορά των 1000+κάτι Ευρώ μετρητοίς μαζί με βαλίτσα και ενώ είχε σπασμένο nut δεν είπε κουβέντα.

 

Αλλά τέλος πάντων.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ το θέμα ακόμα έχει ως τίτλο ελλατωματικά όργανα και η τοποθέτηση του κ. Στόλλα, όλοι συνεχίζουν να το μετατρέπουν, απ έξω είν φθηνότερα τι έχεις να μας πεις κυρ Στόλλα και μαγαζί.......

 

ό, τι νά ναι......

 

και γω Carefour αγοράζω φτηνότερα ντομάτα από τον Σκλαβενίτη. Άμα και ο γαύρος είναι Τουρκίας έχει άλλη τιμή από Ευβοικού, γιατι ψαρά της γειτονιάς με κοροιδεύεις!!!!

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ το θέμα ακόμα έχει ως τίτλο ελλατωματικά όργανα και η τοποθέτηση του κ. Στόλλα, όλοι συνεχίζουν να το μετατρέπουν, απ έξω είν φθηνότερα τι έχεις να μας πεις κυρ Στόλλα και μαγαζί.......

 

ό, τι νά ναι......

 

και γω Carefour αγοράζω φτηνότερα ντομάτα από τον Σκλαβενίτη. Άμα και ο γαύρος είναι Τουρκίας έχει άλλη τιμή από Ευβοικού, γιατι ψαρά της γειτονιάς με κοροιδεύεις!!!!

 

 

+1 έτσι είναι taq καλά τα λες. Μου φαίνεται υπάρχουν πολλά απωθημένο και κάθε φορά εκεί καταλήγει η κουβέντα και σίγουρα η συζήτηση φεύγει σε πολλές εφαπτόμενες και δεν καταλήγει πουθενά. Εγώ προσωπικά έχω κουραστεί κάθε φορά το ίδιο βιολί.

 

Y.Γ.: η ντομάτα είναι βιολογικής καλλιέργειας;  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Για το 3326 που βλέπεις στο site του Στόλλα, υπολόγιζε ένα 15-20% στα μαγαζιά, για πληρωμή μετρητοίς.

Και πάλι βγαίνει ακριβότερο από το Thomann, αλλά όχι τόσο όσο φαίνεται απλά κοιτώντας τα 2 sites.

 

ρε παιδια αυτο ποτε δε το καταλαβα με το "αμα πληρωσεις μετρητοις" δηλαδη αμα πληρωσω με πιστωτικη τι διαφορα εχει ? (οκ εχει μια μικρη προμηθεια η πιστωτικη , αλλα ασημαντη σε σχεση με την πιο πανω διαφορα).

δηλαδη αμα δεν πληρωσεις μετρητοις πως πληρωνεις και στην πουλανε 600 ευρω ακριβοτερα? με γραμματια ? σε 6 μηνες? σε 12 ? σε 256?

ας μου το εξηγησει καποιος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Μου κανουν εντυπωση οι τοποθετησεις ορισμενων μελων, στη παγια ελληνικη τακτικη της κλαψας και της δικαιολογιας.  Κλαψα κ μουρμουρα για την εγχωρια αγορα και τις δυσκολιες του Ελληνα επιχειρηματια (μηπως να ξαναπροβαλλουμε στη TV το αξεχαστο σποτακι "ο επιμενων Ελληνικα?"). Λες και οσοι απο εμας αποφασισαν καποια στιγμη να παψουν να αγοραζουν απο εδω, το εκαναν απο ξενομανια, απο εκδικητικη συμπεριφορα και οχι επειδη υπαρχει σοβαρος και εμπεριστατωμενος λογος. 

 

      Σαν πελατης δεν με ενδιαφερει ποσως και ουτε πρεπει να με ενδιαφερει τι προβληματα αντιμετωπιζει ο εγχωριος εισαγωγεας η εν πασει περιπτωσει καταστηματαρχης με την τιμολογιακη του πολιτικη, με το service που προσφερει, με τον κεντρικο του εισαγωγεα,με τον προμηθευτη του, με τον βαριεστημενο υπαλληλο του, η με τον ανταγωνισμο του. Ουτε ολα αυτα τα προβληματα ειναι δικαιολογια για τα κακως κειμενα της ελληνικης αγορας. Στο κατω κατω της γραφης ας παραδειγματιστουν απο τα ευρωπαικα μαγαζια που ειτε ειναι μικρες ατομικες επιχειρησεις ειτε μεγαλυτερες, τα προβληματα αυτα τα εχουν λυσει προ καιρου. Παρομοιως τον μαγαζατορα δεν τον ενδιαφερει αν εχω πλυνει τα δοντια μου, αν πληρωθηκα αυτο το μηνα η οχι, η εαν θα τρωω γαλετα τον υπολοιπο μηνα προκειμενου να αγορασω την υπερτιμολογημενη custom shop ασυδοσια του. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΥΤΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΛΑΤΗΣ, οι ρολοι μας διακριτοι και οι υποχρεωσεις του ενος προς τον αλλον συγκεκριμενες. Τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες κλαψες και κρεββατομουρμουρες τα οποια προσωπικα τα ακουω βερεσε.

 

      Και κατι ακομα που με εκνευριζει. Μολις καποια επαγγελματικη ομαδα διαπιστωσει οτι θιγονται τα συμφεροντα της προβαλλει αμεσως ως συγκριτικο πλεονεκτημα τη προσωπικη επαφη και τη σχεση με τον πελατη ( τον ιδιο πελατη που επι χρονια ταλαιπωρουν)  (παρατηρηστε το, συμβαινει συνηθως σε πολλα κλειστα επαγγελματα και συντεχνιες) σε αντιθεση με την απροσωπη αγορα απο το πολυκαταστημα η το ιντερνετ. Sorry αλλα ειμαι λιγο δυσπιστος μεχρις οτου αποδειξουν οτι σεβονται αυτη τη σχεση με τον πελατη εμπρακτως και οτι το ενδιαφερον τους για αυτην δεν ειναι οψιμο. Μεχρι τοτε ευχαριστω δεν θα παρω.

 

   

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου