Προς το περιεχόμενο

Fender stratocaster (mexico) with Bill Lawrence pickups through a pocket pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει λιγο καιρο που άλλαξα τους μαγνητες μου σε μια στρατο που προσφατα απέκτησα! η συγκεκριμενη strato ειναι απο ash,  maple/rosewood μανίκι , γραφίτη στο nut, ενα wilkιson τρεμολο κ με μαγνητες Bill Lawrence. το "περιεργο στα ηλεκτρονικα ειναι οτι εχω τριθεσιο διακοπτη (αντι πενταθεσιο οπως συνηθως) master volume k tone. Το δευτερο tone το χρησιμοποιω σαν blender του neck μαγνητη στην bridge θεση (δλδ εχω neck k bridge μαζι). Η ηχογραφιση εγινε με το Pocket pod(χρησιμοποιησα ενα ν ετοιμο ηχο τον οποιο αλλαξα λιγο που λεγεται mud jam) μεσω μιας κλαι μαιν κονσολιτσας στο pc.

στο κοματι το πρωτο σολο ειναι με τον neck, το δευτερο Neck k bridge μαζι κ στο τριτο μονος ο bridge.

 

http://www.box.net/shared/xruqvz54o8

 

να κ το παιδι μου! ;D

dsc01947iy1.th.jpg

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτος! Τα 'χουμε ξαναπεί..... ;)

Πωπω! και είδα και την αγγελία για τη resonator...Αχ... και να υπήρχε σάλιο...(πολύ καλή τιμή, πάντως!)

 

Ωραίοι οι μαγνήτες, είναι "προσγειωμένοι"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

srv meets clapton. :) ;)...τεχνικη εχεις...feeling εχεις...η γνωμη μου ειναι οτι αν ειχες παιξει και "λιγοτερα" θα ειχε βγει τελειο...(προς τη μεση του κομματιου που...καλμαρεις λιγο μου αρεσει καλυτερα).....κατα τ'αλλα:damn right you got the blues!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μου επιτρέπεις, δώσε λίγο περισσότερο ψυχή στις πενιές σου και στις νότες (παίξε με δυναμικές) μετρίασε τα fast runs σου κάνοντας τα και λίγο πιο μελωδικά

 

φιλικά

 

ΥΓ: ο ηχος ειναι πολυ καλος για pod  :-*

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική τεχνική και πολύ καλό παίξιμο, ειδικά στο δεύτερο σόλο που ...ηρεμείς λίγο και παίζεις περισσότερο με τη δυναμική και με το vibrato. Κατά τη γνώμη μου, το πρώτο σόλο είναι λίγο πιο ...SRV απ'όσο πρέπει, ενώ τα jazzy περάσματα στο τρίτο σόλο δεν κολλάνε τόσο πολύ.

 

Α ναι, και η κιθάρα καλή είναι. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα πιο πολυ για τις παρατηρήσεις! ;D

το "less is more" ειναι για μενα η πιο μεγαλη προκληση με την οποια ακομα δυσκολα μπορω να αναμετρηθώ! κακα παιδικα χρονια! αλλα μεχρι να γινω 0 θα τα εχω καταφερει! χαχαχαχα

 

γενικα η κιθαρα με εχει βολεψει παρα παρα πολυ! ιδικα το μανικι τις! ειναι λες κ φτιαχτηκε για το χερι μου! κ να φανταστητε οτι καποτε ελεγα strato κ εβγαζα σπυρια! κ οι μαγνητες ειναι το κατι αλλο! βασικα ηταν αυτο ακριβως που εψαχνα!

 

@deadendmind οπως τα λες! κ οποιος προλαβει γιατι οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα πιο πολυ για τις παρατηρήσεις! ;D

το "less is more" ειναι για μενα η πιο μεγαλη προκληση με την οποια ακομα δυσκολα μπορω να αναμετρηθώ! κακα παιδικα χρονια! αλλα μεχρι να γινω 0 θα τα εχω καταφερει! χαχαχαχα

 

Χαχαχα ασε μια απο τα ιδια!Τωρα τελευταια καταλαβα οτι ολο το "δραμα" ειναι στις παυσεις και στο δυναμισμο.Ειδικοτερα αν δοκιμασεις κατι σε start 'n' stop ala Freddy King (τσεκαρε το σολο απο το Have you heard του Eric με Mayall) ανεβαινει η αδρεναλινη και στα κοκκινα. ;)

Ωραιο και το κιθαρονι.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου