Προς το περιεχόμενο

Vartanis- Γουσταρω


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγαπητε Vartanis ,λυπαμαι αλλα αυτο που ακουσα ηταν απαισιο.... :( :( :(

κατα την ταπεινη μου γνωμη βαδιζεις σε λαθος μονοπατι...  :-\

καλη τυχη... ;D ;D ;D

Φιλε Γιωργο (συνονοματος) , θα μπορουσες κι εσυ να βρεις μια πιο κομψη λεξη για να κανεις την κριτικη σου....Αν οντως πιστευεις οτι το κομματι ειναι "απαισιο" ισως δεν θα'πρεπε καν να μπεις  στον κοπο να ποσταρεις κατι...δειχνεις σαν να εχεις προθεση να στεναχωρησεις τον αλλον...(Πιστευω να καταλαβαινεις τι αντικτυπο εχει η λεξη "απαισιο" οταν απευθυνεται στην μουσικη καποιου, οποιοσδηποτε κι αν ειναι αυτος......Ειδικα δε, οταν του το λες απευθειας μες στα μουτρα του... ) JMHO... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

1.Κανενα τόνο πιό πάνω ίσως να σου καθότανε καλύτερα στη φωνή;

2.Ελληνικό 80'ς το κάνει κυρίως η "λεζάντα". Η ενορχήστρωση της (κιθάρα και σύνθι) αλλά και η χρήση της. Η λογική του χιτ (αναφερόμενος και στην κουβέντα που άνοιξες σε άλλο θέμα) δεν έχει λεζάντα. Είναι βαρετή και κυρίως όταν δεν παίζει το ρεφρέν.

3.Αν δεν ήταν τόσο ηλεκτρικό ίσως να είχε διαφορετική απήχηση. (Καθώς και το σόλο Casio... ) Παραπέμπει σε 80'ς γιατί τότε ενορχήστρωναν στο "ξεπέτο" για βιντεοταινίες πολύ χαμηλού budget με το νεοφερμένο τότε MIDI.

Κατα τ' άλλα οι "παικτικές" σου ικανότητες στα όργανα δείχνουν πείρα και τριβή με το άθλημα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε Vartanis ,λυπαμαι αλλα αυτο που ακουσα ηταν απαισιο.... :( :( :(

κατα την ταπεινη μου γνωμη βαδιζεις σε λαθος μονοπατι...  :-\

καλη τυχη... ;D ;D ;D

Φιλε Γιωργο (συνονοματος) , θα μπορουσες κι εσυ να βρεις μια πιο κομψη λεξη για να κανεις την κριτικη σου....Αν οντως πιστευεις οτι το κομματι ειναι "απαισιο" ισως δεν θα'πρεπε καν να μπεις  στον κοπο να ποσταρεις κατι...δειχνεις σαν να εχεις προθεση να στεναχωρησεις τον αλλον...(Πιστευω να καταλαβαινεις τι αντικτυπο εχει η λεξη "απαισιο" οταν απευθυνεται στην μουσικη καποιου, οποιοσδηποτε κι αν ειναι αυτος......Ειδικα δε, οταν του το λες απευθειας μες στα μουτρα του... ) JMHO... ;)

 

ε πως να του το πω δλδ?

 

αυτο πιστευω αυτο ειπα και πιστευω οτι αυτο μου ζητησε να κανω και ο συνθετης του κομματιου...προσωπικα δεν μου αρεσε τιποτα απο αυτο το κομματι....σε καποιους αλλους αρεσε...γουστα ειναι αυτα...

 

παντα φιλικα...mg.

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια για τον χρονο σας και για την κριτικη σας.

Μπορω να πω με το χερι στη καρδια οτι μου αρεσουν οι (δυσαρεστες) αποψεις παρα τα ευχαριστα πραγματα, γιατι με κανουν να προσπαθω (οσο μπορω) να καλυτερευω και να διωρθωνω τα κακως κειμενα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε η κιθάρα ακούγεται σαν να ηχογραφήθηκε μέσα σε τουαλέτα με σινιέ πλακάκι μέχρι και στο ταβάνι... :D οκ υπερβάλλω για να γελάσουμε λίγο!

 

Κρατάς τη φωνή σου μέσα. Βάλε λίγα balls και θα ακούγεται καλύτερα.

 

Κατατάλλα (είπαμε, είναιμιαλέξη  :D ) συμφωνώ με τον si_rah.

 

Μια χαρά τα πας νομίζω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχηγε, μολις ακουσα το κομματι σου. Εχω διαβασει και το αλλο thread (του "πολεμου") χωρις ομως να εχει ΚΑΜΜΙΑ απολυτως σημασια. Λοιπον, το "Γουσταρω" θα μπορουσε με αλλη παραγωγη να ειναι ανετα υμνος των Iron Maiden η των Helloween. Ενταξει, δεν ειναι και πολυ "βαθυ" κομματι, αλλωστε δεν ειναι και αναγκη να ειναι και ολα τα κομματια "ουσιας". Πως θα διασκεδασουμε? Σου λεω λοιπον πως αμα ηταν καμμια οκταβα πανω να τραγουδαει κανας αρκουδιαρης τυπου Bruce Dickinson απο κατω τα πιτσιρικια θα χτυπιοντουστε αβερτα. Και δεν το λεω κοροιδευτικα αυτο. Μη νομισουμε οτι και οι Maiden κανουν τιποτα πιο..... σημαντικο. Βεβαια η 80ιλα παει συνεφο και τα φωνητικα σου (η του τραγουδιστη) ειναι λες και το λεει ο Καρβελας το κομματι αλλα δωσ το μου με αλλο τραγουδιστη και στο κανω εγω το κομματι "αροπλανο". Keep it up και να ακους ολες τις γνωμες αλλα στο τελος να τις φιλτραρεις γιατι εδω μεσα κανεις δεν ξερει ποιος ειναι ποιος. ΚΙ εγω μπορει να λεω οτι ειμαι ο Malmsteen, αλλα .... ειμαι???? (Μην βιαστεις να απαντησεις, μπορει και να μαι, χαχαχαχαχα)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κατ' αρχη παλι για τον χρονο σας και για τις κριτικες.Εντυπωση μου κανει οτι εχει κατεβει 150 περιπου φορες μα καμμια 15αρια παιδια ειπαν την αποψη τους.Οι αλλοι;

Τεσπα.

Θελω καποιες διευκρινησεις.Ειδικα απο Yameth.

Πρωτα ευχαριστω που με ακουσες, γιατι απο οτι εχω δει, δεν εκφερεις κριτικες για κομματια και πολυ συχνα.

Κατα δευτερο θελω να μου πεις για το θεμα της ενορχηστρωσης τι ακριβως εννοεις.Με ενδιαφερει πολυ η αποψη σου.

Σιγουρα ο ηχος της κιθαρας ειναι πολυ μετριως και ο ηχος(casio) που αναφερεις, αλλα ειχα στο μυαλο Joh Lord και hammond, αλλα κιθαριστας (;;;) ειμαι, το παλεψα.

Επειδη πολλοι μου αναφερουν τα 80's και συ μαζι,δεν μπορω να καταλαβω τι εννοειτε.Ακουσα παρα πολλα κομματια απο τα παιδια του φορουμ τωρα που ανοιχτηκε το θεμα με το myspace αλλα εκτος μερικων εξαιρεσεων που ειχαν μερικα απο αυτα, οι ενορχηστρωσεις ηταν πανω κατω ιδιες με τις δικες μου.

Αν μιλαμε καθαρα για θεματα ηχων, σιγουρα ειμαι πολυ πισω,αλλα οπως εχω αναφερει με ενδιαφερει η συνθεση(προς το παρον τουλαχιστον).

Και επειδη καποιος ειχε ρωτησει με τι γραφω θα τα αναφερω αλλα ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ.

PC III 1000,Soundblaster Live,Drums Groove Anget2,Bass Synth1, Piana-strings-organ Sample Tank 1.Την κιθαρα (Ibanez rg500) την γραφω κατευθειαν απο ενα πεταλι yamaha fx 500 που εχω, το ιδιο και την φωνη με ενα shure58.

Κατι ασχετο Yameth. Μηπως πριν πολλα,πολλα χρονια, επαιζες σε ενα μαγαζι καπου μεταξυ Καραβελ και Χιλτον κομματια jazz με μια κοκκινη κιθαρα σκαφος;

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω κατ' αρχη παλι για τον χρονο σας και για τις κριτικες.Εντυπωση μου κανει οτι εχει κατεβει 150 περιπου φορες μα καμμια 15αρια παιδια ειπαν την αποψη τους.Οι αλλοι;

Τεσπα.

Θελω καποιες διευκρινησεις.Ειδικα απο Yameth.

Πρωτα ευχαριστω που με ακουσες, γιατι απο οτι εχω δει, δεν εκφερεις κριτικες για κομματια και πολυ συχνα.

Κατα δευτερο θελω να μου πεις για το θεμα της ενορχηστρωσης τι ακριβως εννοεις.Με ενδιαφερει πολυ η αποψη σου.

Σιγουρα ο ηχος της κιθαρας ειναι πολυ μετριως και ο ηχος(casio) που αναφερεις, αλλα ειχα στο μυαλο Joh Lord και hammond, αλλα κιθαριστας (;;;) ειμαι, το παλεψα.

Επειδη πολλοι μου αναφερουν τα 80's και συ μαζι,δεν μπορω να καταλαβω τι εννοειτε.Ακουσα παρα πολλα κομματια απο τα παιδια του φορουμ τωρα που ανοιχτηκε το θεμα με το myspace αλλα εκτος μερικων εξαιρεσεων που ειχαν μερικα απο αυτα, οι ενορχηστρωσεις ηταν πανω κατω ιδιες με τις δικες μου.

Αν μιλαμε καθαρα για θεματα ηχων, σιγουρα ειμαι πολυ πισω,αλλα οπως εχω αναφερει με ενδιαφερει η συνθεση(προς το παρον τουλαχιστον).

Και επειδη καποιος ειχε ρωτησει με τι γραφω θα τα αναφερω αλλα ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ.

PC III 1000,Soundblaster Live,Drums Groove Anget2,Bass Synth1, Piana-strings-organ Sample Tank 1.Την κιθαρα (Ibanez rg500) την γραφω κατευθειαν απο ενα πεταλι yamaha fx 500 που εχω, το ιδιο και την φωνη με ενα shure58.

Κατι ασχετο Yameth. Μηπως πριν πολλα,πολλα χρονια, επαιζες σε ενα μαγαζι καπου μεταξυ Καραβελ και Χιλτον κομματια jazz με μια κοκκινη κιθαρα σκαφος;

 

ου ρε

 

 

ου

 

 

τολμάς και βγάζεις μουσική που δεν φτάνει στα στάνταρ μου

 

ου ρε

 

κακη σου τύχη

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου