Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αρχάριο συγκρότημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχα ναι ΟΚ.Πάντως δεν υπάρχουν και πολλά female fronted γκρούπς με έυκολα φωνητικά!Εκτός αν λάβουμε υπόψην μας συγκροτήματα όπως Τζούλια Αλεξανδράτου and the hairy gorillas με backing vocals βογκητά! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το παλεύω λίγο με φωνή, τουλάχιστον εμένα με βοηθάει αρκετά να ψάξω σε youtube από karaoke (μη γελάτε :P ) μερικά κομμάτια που μου αρέσουν και να με ακούσω πως τα πάω, ή αν ζορίζομαι γενικά να τα πω. Έτσι πχ βρήκα 2 3 κομμάτια που μπορώ να τα πάω κατευθείαν σε μια τονικότητα που να με βολεύει χωρίς μετατονίσεις ή άλλο άγχος.

 

Αν μετά βρω και κάτι που έχω τρελή καούρα να πω θα το μετατονίσω να έρθει στα μέτρα μου.

 

Πχ πάντως, το Ironic της Alanis Morissette αν και ιδιαίτερο δεν μου φάνηκε τραγικά δύσκολο. Ένα δυο κομμάτια από Garbage (why do you love me πχ) Το Passenger που είπε και ο playloud πιο πάνω. Μερικά χαζά τύπου I love rock and roll.

Αρκετά κλασσικό αν και το έχω σιχαθεί της Anouk το Nobody's Wife.

 

Ψάξιμο και μετά πολύ practice και όλα θα πανκ καλά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου