Προς το περιεχόμενο

Edwards κιθάρες


boukas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και καθώς το βράδυ έβλεπα κλιπάκια από ένα jrock συγκρότημα τους D, παρατήρησα ότι ο ένας τους κιθαρίστας έπαιζε με μια κιθάρα edwards. Ψάχνοντας να βρω πληροφορίες για το τι είδους όργανα είναι αυτά (καθότι επρόκειτω για πολύ καλή ρέπλικα Gibson, τουλάχιστον οπτικά! ), σε πολλά forums αλλά και σε site διάβασα πολλές καλές κριτικές, όπως για παράδειγμα αυτή: http://www.guitarsjapan.com/ESPinfopage.html

Μιας κι έχω ψηθεί άγρια να αγοράσω μια gibson ή fender ρέπλικα, έχει κανείς από δω προσωπική εμπειρία για αυτά τα όργανα;

 

¶σχετο αλλά παρά το όνομά τους, τα όργανα αυτά είναι γιαπωνέζικα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οπως θα καταλαβες και απο αυτα που διαβασες, η edwards ειναι ουσιαστικα παρακλαδι της αλκάιντα :oops: :lol: :lol: της ESP...

 

Η πρωτη μου κιθαρα ηταν grassroots ενα αλλο παρακλαδι της ESP και πρεπει να πω πως ηταν πολυ καλη, και για τα λεφτα της ιδιαιτερα, ηταν φανταστικη!!!

 

Αποκι και περα, με οσες μου εχει δοθει η ευκαιρια να παιξω, απο grassroots και edwards μου εχουν αφησει μια πολυ καλη εντυπωση. Αυτο που μου εκανε δε μεγαλη εντυπωση, ηταν πως ολες οι κιθαρες ηταν παναλαφρες!!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ το ότι είναι παρακλάδι της esp το ξέρω, αλλά δεν λέει και τίποτα. Που τις δοκίμασες; Υπάρχει κάποιος Ελλάδα που τις φέρνει;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποιος τις φερνει. Ειχα δει καποιες στο ντο ρε μι στη θεμιστοκλεους, το οποιο ευτυχως εκλεισε :evil: .

 

ειχε καποιες και ο Κοντοσταυλακης, αλλα αμφιβαλω αν θα εχει ακομα, σου μιαλω για 7-8 χρονια πισω...

 

δεν χανεις παντως τιποτα να ρωτησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ το κακό είναι ότι ψάχνοντας σε νετ δεν τις βρίσκω όχι μόνο Ελλάδα, αλλά ούτε και στον Θωμά! Οπότε φοβάμαι μην είναι τίποτες japan exclusive όργανα :cry:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μωρέ το ότι είναι παρακλάδι της esp το ξέρω, αλλά δεν λέει και τίποτα. Που τις δοκίμασες; Υπάρχει κάποιος Ελλάδα που τις φέρνει;

 

> δοκίμασε στον Λιολιο ( Θεσσαλονικη ), κάτι ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα το προηγουμενο ΠΣΚ με μια LP goldtop copy και ηταν παρα πολυ καλη

 

βασικα, η ποιτητα κατασκευης της ηταν κορυφαια. Πολυ προσεγμενο οργανο.

 

δυστυχως δεν μπορω να ξερω απο που αγοραστηκε γιατι ο ιδιοκτητης μολις την ειχε αγορασει δευτερο χερι...

 

Αν ηθελα LP, θα το σκεφτομουν σοβαροτατα για μια τετοια!...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edwards δεν νομιζω οτι εχει ο λιολιος

 

>  πήρα μια μεταχειρισμένη ESP Edwards απο ένα παιδι στην Θεσσαλονική τον Μαιο 2007 ( αγορασμένη από Λιολιο το 2002 ). Τηλεφώνησα και ήξεραν τα πάντα για την κιθάρα αλλά και γενικά για τις Edwards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου