Προς το περιεχόμενο

ZOOM H-2 Hand-held "Surround" recorder


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμενη συσκευη κατα την αποψη μου ειναι απλα bargain. Ο ηχος ειναι πολυ καλος για την τιμη του. Το εχω βαλει να το ακουσουν ατομα με πολυ μεγαλη πειρα στο χωρο της ηχοληψιας που εχουν ακουσει εκατονταδες μικροφωνα και τους εχω δει να μενουν αφωνοι οταν ακουν το H2. Αυτη τη στιγμη για την ταξη αυτη των χρηματων, portability και αποτελεσμα δεν υπαρχει δευτερη επιλογη IMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης να προσθεσω οτι εχουν βγαλει drivers πλεον με τους οποιους μπορεις να το μετατρεψεις σε audio interface. Με λιγα λογια εχεις αυτο και ενα λαπτοπ και κανεις μια χαρα δουλεια. Ακους απο το output του H2, το χρησιμοποιεις απευθειας σαν USB μικροφωνο και οτι editing θες με το αγαπημενο σου προγραμμα και τους ASIO2 drivers.

 

Sweet! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να προσθεσω οτι εχουν βγαλει drivers πλεον με τους οποιους μπορεις να το μετατρεψεις σε audio interface. Με λιγα λογια εχεις αυτο και ενα λαπτοπ και κανεις μια χαρα δουλεια. Ακους απο το output του H2, το χρησιμοποιεις απευθειας σαν USB μικροφωνο και οτι editing θες με το αγαπημενο σου προγραμμα και τους ASIO2 drivers.

 

Sweet! :)

 

Θα με κάνεις να παραγγείλω τώρα...Πρόσεξε!  :o

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το έχω πλέον στα χέρια μου και πρόκειται για απίστευτη συσκευή. Εκτός της φανταστικής ποιότητας εγγραφής για τα δεδομένα αυτά,(ηχογράφησα κιθάρες και φωνές σε δωμάτιο), είναΙ και εξαιρετικά..ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΉ! Με τα 'ποδαράκια' τραπέζης που έχει θυμίζει πιγκουίνο! LoL

Το ζήτημα είναι τώρα με ποιό software να γραψω στο Pc..Η zoοm προτείνει το Cubase αλλά για μένα είναι εξαιρετικά πολύπλοκο και με τρομάζει η ιδέα να ασχοληθώ και να μη βγάλω άκρη. Τι λέτε?

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πλέον στα χέρια μου και πρόκειται για απίστευτη συσκευή. Εκτός της φανταστικής ποιότητας εγγραφής για τα δεδομένα αυτά,(ηχογράφησα κιθάρες και φωνές σε δωμάτιο), είναΙ και εξαιρετικά..ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΉ! Με τα 'ποδαράκια' τραπέζης που έχει θυμίζει πιγκουίνο! LoL

Το ζήτημα είναι τώρα με ποιό software να γραψω στο Pc..Η zoοm προτείνει το Cubase αλλά για μένα είναι εξαιρετικά πολύπλοκο και με τρομάζει η ιδέα να ασχοληθώ και να μη βγάλω άκρη. Τι λέτε?

 

Δεν ξέρει κανείς?? Κάποιος κάτοχος??

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://audacity.sourceforge.net/

 

Μη πανικοβάλλεσαι! :)

 

Ωραίος!!! Κοίτα να δείς το audacity...Και το είχα για να μεταφέρω Lp σε ψηφιακή μορφή έως σήμερα. Το θέμα είναι πως θα το κάνω να δεί σαν μικρόφωνο to H2...

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται μιας και δεν έχω το Η2...αναφέρθηκε οτι λειτουργεί σαν audio interface αλλα με asio drivers που στο audiocity (αν και δε το έψαξα και πολύ,)δε κατάφερα να σετάρω..μπας και έχει to H2 dx drivers και στο file->preferences->audio i-o έχει πουθενά κάτι με dx H2?

 

edit:

Πάντως υπάρχουν πολλά freeware όπως το reaper και έχουν αναλυθεί εδώ στο νόιζ...Κοίτα και στα downloads του φόρουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Επαναφορα για ερωτηση :

Ξερει κανεις στην Ελλαδα ποιος τα φερνει και σε τι τιμη?

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/gr/zoom-h2.html

δεν κάνω διαφημιση αλλά απο εμπειρία είναι πολύ εξυπηρετικός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου