Προς το περιεχόμενο

Πτωση τιμων


victor130

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Victor, ένα λάθος (κατά τη γνώμη μου) που πιστεύω ότι κάνεις είναι ότι παρ'όλο που ο μαγαζάτορας σου απάντησε κοσμιότατα στο ''αρπαγμένο'' mail που έστειλες, δεν αναγνωρίζεις ακριβώς αυτό το πράγμα: Ότι ήταν ευγενικότατος αλλά προπάντων συνδιαλεκτικότατος!!!

 

Γιατί ρε συ Victor; Μήπως θα έπρεπε να πεις και ένα μπράβο στο συγκεκριμένο μαγαζί για την κόσμια απάντησή τους, αντί να λες ότι ''αν θέλουν, μπορούν;''....Τι νομίζεις ότι έτσι αλλάζουν τις τιμές τα μαγαζιά;; Από ένα mail; Για μπες εσύ στη θέση τους και απάντα σε ένα τέτοιο mail!!! Παραδέξου και κάποια άλλα πράγματα...

 

Φιλικά... ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το συγκεκριμενο καταστημα το  επισκεφτηκα μια φορα το καλοκαιρι οταν με ενδιεφερε ενα ηλεκτρονικο σετ.Το  σετ που με ενδιεφερε  το ειχε 500!! ευρω πανω απο την καλυτερη τιμη της αγορας.Μολις του ανεφερα την εξωπραγματικη τιμη που ειχε μου ειπε οτι ευθυνεται το ατομο που εχει αναλαβει το σαιτ και κατω απο 12% εκτωση δεν μου εκανε οταν οι αλλοι μου εκαναν 15%.Εκτωτε ποτε δεν διορθωσε τις απαραδεκτες τιμες του και στα αλλα προιοντα.Καποτε πριν χρονια πηρα το πεταλι DW 5000 κοντα στα 500 ευρω διοτι ουτε adsl υπηρχε, ουτε σαιτ καταστηματων ,ουτε μουσικα forums ουτε γνωριζα τα πολλα καταστηματα για να κανω ερευνα αγορας.Και μην νομιζετε οτι επειδη εσεις και εγω εχουμε την υπηρεσια του ιντερνετ στη διαθεση μας την εχουν και αλλοι η οτι ολοι γνωριζουν τα σαιτ τον καταστηματων για να συγκρινουν τιμες.Οφειλει λοιπον ο καθε καταστηματαρχης να παρακολουθει την αγορα και να προσαρμοζει τις τιμες του αλλιως γινεται εσκεμενα.Δεν εχω εμπαθεια με το συγκεριμενο καταστημα και επικροτω την κινηση του να αλλαξει τις τιμες και αν νομιζετε οτι τον προσεβαλα θα πω οτι ναι τον προσεβαλα γιατι δεν εκανε καλα τι δουλεια του και στη τελικη σε καλο θα του βγει και οχι σε κακο.Πολλες φορες μαθαινεις ισως και με καπως ακομψο τροπο τι να κανουμε τωρα...

Παντα φιλικα ποσταρω ετσι, δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκιο κάπου αλλά δεν σημαίνει ότι αν κάνει κάτι λάθος (κατά τη γνώμη μας) κάποιος, πρέπει και εμείς να ανταπαντήσουμε με λάθος τρόπο!!! ;)

τότε αν ήταν δεν θα συνενοούμαστε με τίποτα...και κοίταξε όταν προσβάλλεις κάποιον, ακόμα και αν είναι σωστό να του πεις δέκα κουβέντες παραπάνω, δεν παύει να είναι προσβολή και δεν πετυχαίνει κατά κανόνα..,.

 

Το μαγαζί αυτό σου απάντησε έτσι όπως σου απάντησε...Άλλος δεν θα το κάνει έτσι φίλε μου,.. 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ, πραγματικά. Δηλαδή μου στέλνεις ένα mail και μου τα χώνεις (για σωστά ζητήματα, αλλά με λάθος τρόπο) κι εγώ λαμβάνω με τη μί αυπ'όψιν αυτά που μου λες και τα εφαρμόζω. Ε πες ένα μπράβο ρε γμτ τουλάχιστον. Μη χάνουμε και τη μπάλα δηλαδή. Στην τελική δεν υποχρεωμένος κανείς να πουλάει στις τιμές που θες εσύ. Άμα δε γουστάρεις δεν αγοράζεις και τελείωσε η ιστορία. Δεν πουλάει φάρμακα σε κανα ξερονήσι να μην έχεις επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου υπαρχουν καποια πραγματα που με εξοργιζουν και δεν σηκωνω κουβεντα σε αυτο,αναφερω ενα παραδειγμα:

Εδω εχει το set της Yamaha DTXPRESS 4 SPECIAL SET ELECTRONIC DRUM  1962 ευρω

http://www.musica.gr/pegasus/h002/list.php?pd300=&p9907=&timh_apo=&timh_eos=&omada0=108&omada1=431&omada2=480&omada3=0&p02=&pcode=H002_I29480&page=1

ξερεις ποσο εχει στο Νακα?? 1500 ευρω

και το αλλο σετ της yamaha το εχει 1422 την ωρα που ο νακας το εχει 1150 ευρω

Ε κατσε ρε φιλε! Δεν ριχνει στον ανυποψιαστο πελατη αυτη τι στιγμη 400 ευρω καπελο? και περιμενεις εγω να τον συγχωρεσω ακουγοντας τις δικαιολογιες τυπου"φταιει αυτος που ανελαβε το σαιτ"? Και γιατι τοσο καιρο δεν τις φτιαχνεις τις τιμες σου φιλε μου καταστηματαρχη?? Οταν λοιπον καποιος θα σε προσβαλει να μη σε πειραξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καταναλωτης είναι καχύποπτος ακόμα και αν οι μαγαζάτορες έχουν καλή διάθεση και σωστές τιμές γιατι εδώ και χρόνια δεν είχε επιλογές(internet κλπ) και ήταν έρμαιο των διαθέσεων των ελλήνων καταστηματαρχών. Τώρα που υπάρχει υγιής ανταγωνισμός και δεν μπορούν να μας εκμεταλλέυονται ανεβάζοντας   το ποσοστό κέρδους τους σε τρελά ύψη όπως παλαιότερα, έχουν αρχίσει να συνετίζονται και βλέπεις μικρές ή καθόλου διαφορές σε σχέση με Γερμανία και σίγουρα καλύτερη εξυπηρέτηση. Τώρα σε έχουν ανάγκη ενώ εσύ όχι απαραίτητα γιατί έχεις επιλογές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ, πραγματικά. Δηλαδή μου στέλνεις ένα mail και μου τα χώνεις (για σωστά ζητήματα, αλλά με λάθος τρόπο) κι εγώ λαμβάνω με τη μί αυπ'όψιν αυτά που μου λες και τα εφαρμόζω. Ε πες ένα μπράβο ρε γμτ τουλάχιστον. Μη χάνουμε και τη μπάλα δηλαδή. Στην τελική δεν υποχρεωμένος κανείς να πουλάει στις τιμές που θες εσύ. Άμα δε γουστάρεις δεν αγοράζεις και τελείωσε η ιστορία. Δεν πουλάει φάρμακα σε κανα ξερονήσι να μην έχεις επιλογή.

 

+10.000 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποχρεωμενος δεν ειναι να πουλα στις τιμες που θελω εγω,δικαιωμα μου ομως ειναι να τον παρατηρησω οταν κερδοσκοπει εις βαρος μου και το οτι οι τιμες του παρεμεναν ετσι σημαινει η οτι δεν εξεδηλωνε κανεις ενδιαφερον για τα προιοντα του λογω υψηλου κοστους η οτι καταφερνε και τα πουλαγε σε αυτες τις τιμες.Συγνωμη αλλα το μπραβο θα το πω σε αυτον που ενημερωνει το σαιτ του ανα τακτα χρονια διαστηματα και παρακολουθει την κινηση των τιμων και οχι σε καποιον ο οποιος ισως απο φοβο μηπως γινουν ευριτερα γνωστες οι απαραδεκτες τιμες του εκατσε και τις διορθωσε.Και επισης απο λογακια τυπου"με τιμη,σας ευχαριστουμε" κτλ εγω δεν ψαρωνω αλλωστε κανεις δεν θελει να χαλασει την εικονα του οταν εχει ενα καταστημα και δεν ηταν και υβριστικο το μαιλ για να απαντησει αναλογα οπως μερικοι το παρουσιαζετε.Εγω τελιωσα αυτο το θεμα με κουρασε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράμα να του το επισημαίνεις και άλλο να τον κράζεις με την 1η. Αν σου πέταγε καμιά εξυπνάδα πέστου ότι μπορείς να φανταστείς, αλλά όχι με την μια να ρίχνεις δηλητήριο

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης απο λογακια τυπου"με τιμη,σας ευχαριστουμε" κτλ εγω δεν ψαρωνω

Θαυμάσια. Αυτός κράτησε το κόσμιο επίπεδό του και δεν παρασύρθηκε στο αγοραίο στυλ, εσύ κράτησες το επίπεδό σου σε ατάκες Τσουκαλά, και αυτό που σου μένει είναι ότι δεν... ψαρώνεις από τις προσφωνήσεις τυπικών επαγγελματικών επιστολών.  ::)

 

αλλωστε κανεις δεν θελει να χαλασει την εικονα του οταν εχει ενα καταστημα και δεν ηταν και υβριστικο το μαιλ για να απαντησει αναλογα οπως μερικοι το παρουσιαζετε.

Κανείς δεν θέλει να χαλάσει την εικόνα του; Δεν φάνηκε να σε απασχολεί καν η δικιά σου... Τεσπα, ένα πράγμα θα πω: η ευγένεια και η τυπικότητα είναι θέμα αγωγής - ή την έχεις, ή όχι.

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου