Προς το περιεχόμενο

lukather και pod


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω οτι το πρόβλημα δεν ήταν εκεί.πέρα απ τις πίτσες,είναι άλλο πραγμα να πεις ότι δεν μου αρέσει ο κύριος Lukather,και όλα θα είναι οκ,και άλλο πραγμα να λες οτι δεν αξίζει μία όταν έχει πίσω του ένα έργο 30 ετών και τον γουσταρουν χιλιάδες.οι αφορισμοί γενικώς δεν είναι καλό πράγμα,και δεν αρμόζουν μεταξύ μουσικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμένα δεν μου αρέσει ο ήχος του και δεν με εξιτάρει το παίξιμο του λοιπόν,

θεωρώ εγώ προσωπικά πως άλλοι κιθαρίστες παλιότεροι η ακόμη και πολύ νεότεροι πως πρόσφεραν πολύ πιο ποιοτικό έργο στον τομέα της κιθάρας.

Αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως ο lukather είναι κουλός η ότι δεν κάνει μια χαρά αυτό που θέλει η του ζητάνε να κάνει.

Όποιος αμφισβητεί την ιστορία και τις συνεργασίες του όμως,είναι καθολικά αποδεκτό πως είναι ηλίθιος.

Ποτέ δεν αμφισβήτησα τίποτα από αυτά

γνώμη μου, μην πέσετε να με φάτε.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε και η Βίσση, η Βανδή, ο Χατζηγιαννάκος (α ρε Χατζηγιαννάκο αγορι μου εσύ, καλλιτέχνη!!!), προσωπικά ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα με τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες, είναι Καλοί!!! :o :o γιατί έχουν κάνει τόση επιτυχία και δίσκους και συναυλίες!!! Συμφωνείς με αυτό;

Πρόσεχε λίγο φίλε pap όταν γενικεύεις!!!

 

Φιλικά... ;) 8)

 

ΟΧΙ, οι καλλιτέχνες που αναφέρεις ΔΕΝ έχουν κάνει και τίποτα το σπουδαίο γιατί είναι περιορισμένοι σε μια μικρή αγορά, με ιδιαιτερότητες, και όσες φορές πήγαν να κάνουν διεθνή καριέρα (στο...hollywood  ;D) φάγανε τα μούτρα τους. Άσε που οι πωλήσεις και ο κόσμος που μαζεύουν όλο και λιγοσταίνουν.

 

Πάντως περίεργο πράγμα, όποτε κοιτάω τις κορυφαίες πωλήσεις, όλο κάτι beatles, acdc, led zeppelin βλέπω. Λές να είναι τυχαίο???  ;D

 

Πάντα φιλικά  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι φίλε pap ::)....λες να βαδίζουμε προς πιο σωστούς δρόμους σιγτά σιγά; Μακάρι.... 8)

 

Φίλε tzelko έφερα ένα παράδειγμα για την Ελλάδα...Απλά βασίστηκα στα λεγόμενα του pap13 κατά γράμμα, αλλά όπως μου εξήγησε δεν αναφερόταν σε κάτι τέτοιο οπότε μια χαρά...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τότε και η Βίσση, η Βανδή, ο Χατζηγιαννάκος (α ρε Χατζηγιαννάκο αγορι μου εσύ, καλλιτέχνη!!!), προσωπικά ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα με τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες, είναι Καλοί!!! :o :o γιατί έχουν κάνει τόση επιτυχία και δίσκους και συναυλίες!!! Συμφωνείς με αυτό;

Πρόσεχε λίγο φίλε pap όταν γενικεύεις!!!

 

Φιλικά... ;) 8)

δεν νομιζω οτι εχουν κανει τις ιδιες συνεργασιες....ε? μην τα μπερδευουμε..

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια" λαικο ρητο. Δε λεω, ο Σπαθας ειναι μια χαρα κιθαριστας αλλα, οπως και να το κανουμε, δεν γινεται να αμφισβητουμε το Luke και να τον βαζουμε διπλα στον Σπαθα. Ο ανθρωπος οπως ειπαν και προηγουμενοι εχει παιξει με "ενα βιβλιο" κοσμο. Κι οχι με λουλουδακια σαν την Χαρουλα και τον ρουλη τον Λεκκα. Μονο και μονο οτι ειναι στους ΤΟΤΟ φτανει. Τελος. Δεν χρειαζεται να εχεις παιξει πουθενα αλλου. Κι απο τις αλλες του δουλιτσες δεν νομιζω να συγκρινεται το μεγεθος του Michael Jackson και του Thriller (τυχαια επιλογη) με το "Κυρα Γιωργαινα...κι εγω δεν ξερω" του οποιου Λεκκα. Και μ αρεσει ρε μπαγασες που πατε και βαζετε κατι video (ΜΑ ΚΑΤΙ video), Boogie Jam ο ενας, ενα αλλο χαλια ο αλλος, που ο ηχος ειναι για τα μπαζα γενικα. Ο ηχος του Luke μπορει να ειναι υποκειμενικος (κι εγω σε μερικα κομματια δεν τον πολυγουσταρω) αλλα το ΜΕΓΕΘΟΣ του σαν μουσικος θα πρεπει πρωτα να πλενομαστε και μετα να το συζηταμε. Clone του Eddie? Καλα. Γειτονες, ειναι. Κουμπαροι, ειναι. Ο LUke μονο που ειναι και κατι ετη φωτος μπροστα απο τον Eddie αλλα να μην το λεμε γιατι τον Eddie τον συμπαθουμε. Κι εχει ενα chorus ο @@στης!!!!

Στo βιντεακι που παιζει με τον Καρλος και τον Μπεκ σου δινει μονος του ο Steve την απαντηση περι κλωνοποιησης.

Ετη φωτος μπροστα απο το Eddie??? ??? ??? Τον ανθρωπο που αλλαξε τον ηχο της κιθαρας απο blues rock σε Hard rock!! Μαλλον εχεις αγνοια περι EVH αδερφε..

Καλος ο Steve ειπαμε,μαματο το POD,αλλα καπου βαλε φρενο..

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα γουστα του καθενα δεν ειναι δυνατον να ειναι ιδια με του διπλανου του δεκτο να πει καποιος δε μου αρεσει.ΑΛΛΑ.Καντε ενα κλικ στο λινκ http://www.stevelukather.net/Discography.aspx και πειτε ποιος απο δω θα μπορουσε να παρει και να παιξει σε τοσες διαφορετικες μουσικες κατευθυνσεις κι αν τελικα ο κυριος ειναι καλος μουσικος η απλα οργανοπαιχτης.BTW εμενα μου αρεσει ο Pat Metheny

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου