Προς το περιεχόμενο

Μην ανάβετε το φως


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλλον είναι θέμα γείωσης της πολυκατοικίας σου.. ίσως με ένα ups να κάνεις δουλειά...70 ευρω περίπου.. έτσι και αλλιώς χρειάζεται ένα όποτε μην το σκέφτεσαι..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το UPS πάρ'το, χρειάζεται, αλλά δε νομίζω να σε σώσει από αυτό που περιγράφεις. Ακόμα και το Furman που πήρα δεν τα φιλτράρει όλα.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το ρέυμα..Πήγα και αγώρασα UPS αλλα

δέν αλλαξε τίποτα.Να αναφέρω απλά οτι αυτό μου το κάνει μόνο στο PC, και μάλλον επιδή το έχω συνδέσει με coaxial με την ψηφιακή μου κονσόλα.Πάντως απ οτι ξέρω απο ενα φίλο ηλεκτρολόγο το κάνει αυτό γιατί ειναι η πρίζα μου ειναι στην ίδια γραμμή με τους υπόλοιπους διακόπτες.

 

Πάρε πάντως άμα θές και κανενα UPS γιατί γενικώς χρειάζεται..

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι το τσικ τσακ το ηχογραφεις ? ή μηπως απλως το ακους. εγω νομιζω οτι φταιει καποιο κακο καλωδιο . για την ιστορια σου αναφερω (μπορει να σε βοηθησει ομως) οτι εγω ειχα ξεχασει ενα καλωδιο να κρεμεται απο την audigy , διπλα στο καλωδιο που εμπαινε στον μικτη απο την audiophile και ειχα διαρροη απο το καλωδιο στο καναλι (και φυσικα ακουγοταν και ηχογραφοταν) καθε φορα που εγραφα ή απλως επαιζα με μετρονομο ακουγοταν και γραφοταν ο μετρονομος χωρις να το εχω επιλεξει αυτο γινοταν λογω διαροης στο διπλα καναλι (επαιρνα τον ηχο του μετρονομου απο την audigy).

φαντασου επομενως ενα αναμα του διακοπτη του φωτος τι διαροη σε καλωδιο μπορει να κανει.

ο ενισχυτης σου ειναι πλαστικος?

μηπως να τον τυλιξεις με αλουμινοχαρτο? :lol: ( αστειευομαι , εννοω μηπως θελει θωρακιση?)

αμα βαλεις κανενα μιξερ (αυτο για το κεικ) να δουλευει διπλα ή κατι με μοτερακι γενικοτερα αυτο ακουγεται? για δοκιμασε το . (λεμε τωρα )

 

παντως καμια σχεση με ups (ταπεινη μου γνωμη) αποκλειεται να το ηχογραφεις οταν γραφεις midi , ειμαι σιγουρος οτι ειναι κατι με προβλημα θωρακισης σε καλωδιο ή ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Για σας και απο μένα.

Στα γρηγορα... δοκιμασε να βαλεις ΟΛΕΣ τις συσκευές σου που ερχονται σε επαφή με το PC σου σε μια μπρίζα, για αποφυγή βρόνχου αποφυγής τις γειωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Το πρόβλημα είναι γνωστό (φταίει η γείωση της οικοδομής) και υπάρχουν 2 λύσεις:

1) Χρειάζεσαι ένα ηλεκτρολογικό φίλτρο κάτι σαν hum destroyer ή σταθεροποιητή τάσης για να σου κόψει το τσαφ του ρεύματος. Ρώτα έναν καλό ηλεκτρολόγο γι αυτό κι όχι τον κυρ Μπάμπη...

2) Αλλάζεις οικοδομή!

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPS θα βοηθήσέι αν είναι ον λάιν πιστεύω γιατι θα τροφοδοτείσαι ρευμα αδειάληπτα από την μπαταρία του ΔΕΗ > UPS > PC αλλά τα ον λάιν είναι πανάκριβα το 1000VA αν θυμάμαι καλά κοστίζει καμιά 350αρα europoula ίσως και παραπάνω. τα απλά UPS τα line interactive & stand by δεν νομίζω οτι λύνουν το πρόβλημα δεδομένου ότι με αυτό τον τύπο UPS θα εξακολουθείς να παίρνεις ρεύμα από ΔΕΗ απλά στην διακοπή θα προφυλάσεσαι. και πάλι με το ον λάιν είναι μπορεί να είναι μια λύση αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι είναι και απόλυτη ή ότι θα πετύχει 1000 τα εκατό

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το UPS δεν είναι πάντα κατάλληλο. Πρέπει να έχει και σταθεροποιητή. Το " τσακ" στην ουσία είναι ένα peak του ρεύματος. Χρειάζεται ειδικό κύκλωμα για να μειωθεί ή να κοπεί. Ρώτα ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων πριν αγοράσεις κάτι που δεν θα κάνει τίποτα!

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο, η διπλανή σου&είναι καλή???????????????

Πλάκα κάνω simboy. Αντιλαμβάνομαι το problem και ειλικρινά είναι σπαστικό. Το έχω κι εγώ απο ηλεκτρικά παντζούρια που έχω στο studio, αλλά όχι απο διακόπτες. Κουφό?

Johnny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό με το on line UPS είναι ότι ΔΕΝ θες σταθεροποιητή γιατι πέρνει αδειάληπτα ρεύμα το PC από την μπαταρία και ΟΧΙ από την ΔΕΗ, απλά δεν ξέρω άν μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα. Θεωρητικά μπορεί

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου