Προς το περιεχόμενο

Μην ανάβετε το φως


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι

Ρε παιδιά βρείτε μου μια λύση ........

Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το latency μετά η μπρίζα αλλά τελικά δεν έφταιγε τίποτα από αυτά .......

Ακούστε τι τραβάω

Εκεί που γράφω είτε Midi είτε audio , έτσι και κλείσει η διπλανή μου το φως της ή η από πάνω ή ο από κάτω και γενικά όποιος ανοιγοκλείσει φως ή βάλει κάτι στην μπρίζα ίσως δεν ξέρω , ακούω και ηχογραφώ φυσικά και ένα τσικ τσοκ τσικ τσικ τσοκ τσικ

Ανοίγει το φως ? ΤΣΙΚ , το κλείνει ? ΤΣΙΚ .........

Τι μπορώ να κάνω να μην περνάει ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η διπλανή σου πόσο διπλανή σου είναι; Στο ίδιο δωμάτιο, στο ίδιο διαμέρισμα, στον ίδιο όροφο; Κάτι με γείωση πρέπει να παίζει...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις κάνει καμια ψηφιακή σύνδεση με ομοαξονικό καλώδιο η οπτική ινα??

 

Δίπλα εντελώς , δηλαδή το υπνοδωμάτιό μου είναι ο τοίχος τοίχος του δικού της.

Οχι δεν έχω κάνει κάποια ψηφιακή σύνδεση , δεν ξέρω τι σημαίνει κι όλας ψηφιακή σύνδεση (?????????????)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που βγαζεις το ήχο(μετα την καρτα ήχου)???καποιο σετ της creative μήπως???

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς από κάποιο σετ της creative ?????

Δουλεύω με το Nuendo και περνάει σαν midi το synth και το μικρόφωνο σαν audio από ένα μίκτη που έχω κάνει line in στην κάρτα ήχου

Δεν είναι μόνιμος ο θόρυβος αλλά είναι συχνός. Λες και ΟΠΟΙΟ διακόπτη κλείσει επιρεάζει το δικό μου pc στον ήχο.

Και να φανταστείτε η μπρίζα δεν είναι στο δωμάτιο , την έχω βάλει στο χωλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε εχεις βαλει στο line out της καρτα σου τον μικτη' date='και απο κει με ακουστικα???[/quote']

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

Από το μίκτη περνάει το audio στην κάρτα και από την έξοδο της κάρτας στο πάνελ μπροστά έχω τα ακουστικά αλλά το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο audio

Και Midi Να γράφω πάλι κάνει τσακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simboy, αγόρασε ένα καλό (βλ. όσο γίνεται ακριβότερο) UPS και μάλλον θα πάψεις να έχεις τέτοια προβλήματα. Απ΄ την άλλη, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι, η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις δεν είναι ακριβής: δεν γίνεται να γράφεις τα "τσακ" όταν γράφεις midi, ούτε είναι πολύ πιθανό οι ήχοι αυτοί να οφείλονται ειδικά στην διπλανή σου. Αν ήταν έτσι, θα άκουγες ήχους κάθε φορά που κάποιος αναβόσβηνε διακόπτες σε όλη την πολυκατοικία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simboy' date=' αγόρασε ένα καλό (βλ. όσο γίνεται ακριβότερο) UPS και μάλλον θα πάψεις να έχεις τέτοια προβλήματα. Απ΄ την άλλη, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι, η περιγραφή του προβλήματος που κάνεις δεν είναι ακριβής: δεν γίνεται να γράφεις τα "τσακ" όταν γράφεις midi, ούτε είναι πολύ πιθανό οι ήχοι αυτοί να οφείλονται ειδικά στην διπλανή σου. Αν ήταν έτσι, θα άκουγες ήχους κάθε φορά που κάποιος αναβόσβηνε διακόπτες σε όλη την πολυκατοικία.[/quote']

 

Είναι σίγουρα από το διακόπτη γιατί ακούω ακόμα και το κλικ και κλειστό να έχω το pc

Μιλάμε χάλια μόνωση

Βήχει ο διπλανός και το ακούω εγώ

UPS ε ? πάλι λεφτά ......... :roll:

ελπίζω να μην είναι πανάκριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου