Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές βάζετε ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Σε πόσο καιρό όμως φίλτατε Jam? :?:

 

Με όλα αυτά που μας εχει πει ο SuperFunk, έχω την εντύπωση οτι θα μας βγάλει από μεγαλο αδιεξοδο! μιας και απ'ότι κατάλαβα λιγο πολύ οι περισσοτεροι δεν ειναι και πολύ ευχαριστημένοι από τα ελληνικά δεδομένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Noμίζω σε 2-3 βδομάδες θα τις έχει... :wink:

 

Για one-spot του χω ξαναπεί αλλά νομίζω είναι δύσκολο, μιας και θέλει πολύ μεγάλη ποσότητα για να μπορεί να το δίνει σε νορμάλ τιμή...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να μπορούσα να βρω το 1 spot στην Ελλάδα. Έχω πει και σε ένα φιλο που είναι στην Ιταλία μήπως μου το βρει. Αλλά απ'ότι φαίνεται θα αναγκαστώ να το πάρω από πιο μακρυά. Ίσως από τον haar.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα εχοντας δοκιμασει ενα καρο χορδες μπορω να πω οτι οι περισσοτερες ιδιες ειναι.(απλα "παιζει" μερικες φορες το tension μεταξυ καποιων brands)

 

Ετσι κι αλλοιώς τα εργοστασια που ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ χορδες δεν ειναι πανω απο 7-8 στις ΗΠΑ & κανα-δυο στον υπόλοιπο κόσμο.

 

Πληροφοριακα σας λεω οτι το 50% των περισσοτερων χορδων (& BRANDS) το φτιαχνουν η D'Addario & η VINCI.

 

Οι καλυτερες χορδες ειναι οι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ χορδες οπότε αγοράζοντας φθηνα καποιες μαρκες της προκοπης και αλλάζοντας τες καθε 8-12 ωρες παιξίματος θα ειστε οκ! :wink:

 

Καμμια χορδη δεν βγαζει ηχο της προκοπης μετα απο το παραπάνω αναφερθεν :lol: χρονικο όριο (μπορει να φαινεται καινουργια,να ακουγεται καινούργια,το Intonation ομως εχει πάει περίπατο.....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εμπειρια μου:

 

σε γενεθλια μου ειχαν κανει δωρο σετ χορδων δεν θυμαμαι μαρκα αλλα θυμαμαι το κουτι ηταν με σημαιες αμερικης πανω οταν τις εβαλα επανω εβγαζαν εναν απαισιο ηχο ειτε σε καθαρα ειτε σε βρωμικα λες και φαλτσαραν εννοειται τις εβγαλα και εβαλα ενα πακετο d'addario κατευθειαν και ολα διορθωθηκαν μου κανε μεγαλη εντυπωση και δεν μπορουσα να καταλαβω πως εγινε :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το δωρο αυτο ηταν σετ με χορδες και "αξεσουαρ" συντηρησης κιθαρας οπως πανακια καθαριστικα λεμονολαδα κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου