Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Ολο λες.


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το τριτο κομματι που βαζω αλλα πιστευω και απο τα καλυτερα που εχω γραψει μεχρι τωρα.

Ακουστε το.Νομιζω αξιζει τον κοπο.

Αλλα σας παρακαλω παιδια ΓΡΑΨΤΕ μου γνωμες(σαν συνθεση).

Με ενδιαφερει ΠΟΛΥ η γνωμη σας.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο vartani. Πολύ καλή δουλειά και ωραία σύνθεση. Είναι κ πάλι λιγο εκτός εποχής η ατμόσφαιρά του.

Μιά χαρά κατα τ άλλα. Και πάλι μπράβο. Θα σε συμβούλευα να ακούς περισσότερο σύγχρονα κομμάτια, αν σε ενδιαφέρει να δημιουργήσεις κάτι στο σημερινό στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα ευχαριστο το κομματι σου  αν και εχω μια ενσταση ως προς το μπασο ειδικα οταν παιζει το σολο κιθαρας...Ακουγεται καπως μονοτονο κατ'εμε :-\

 

Πιστευω χρειαζοταν λιγη δουλιτσα παραπανω ;)

 

Υ.Γ.  Επισης νομιζω οτι η μουσικη θυμιζει πολυ το Perfect Strangers(Deep Purple)...  :-X :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, φίλε μου, πέραν του ότι το αρχικό ρυθμικό/μελωδικό παραπέμπει υπερβολικά σε κάποια (2-3) κομμάτια, όπως πχ:

 

http://youtube.com/watch?v=MMq8pir1MIA

 

επιπλέον το κομμάτι μου ακούγεται υπερβολικά επαναλαμβανόμενο, και χωρίς κάτι το catchy ώστε να σου μείνει στο μυαλό. Επιπλέον, από εκτελεστικής πλευράς τα φωνητικά δε μου ακούγονται καθόλου καλά. Από πλευράς ήχου, είναι πολύ λασπωμένο και χαώδες το mix σου, κατά τη γνωμη μου.... Τέλος πάντων συνολικά δε μου άρεσε καθόλου. Συγνώμη αν είμαι λίγο ωμός, αλλά από τη στιγμή που μας λες ότι θες να ασχοληθείς επαγγελματικά με το αντικείμενο, θεωρώ υποχρέωσή μου να είμαι ειλικρινής και να μη σε κοροϊδεύω. Πραγματικά αν τα πράγματα γίνονταν με βάση τα σχόλια που κάνουμε ο ένας στον άλλον εδώ, νομίζω θα έπρεπε όλοι να έχουμε 5-6 χρυσούς δίσκους. Ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές στις κρίσεις μας.

 

Edit: ps. είπα να βάλω remixed version του kashmir, και όχι το original :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol το όντι, ο ρυθμος ειναι ιδιος!!! Φίλε Βαρτάνη, το κομμάτι σε καλύτερη ποιοτητα και άλλη φωνη θα μου ήταν ευχάριστο... Γυρνα το στο αλτερνατιβ να μην εχεις προβλημα επιρροών.. Τωρα εμένα με πειραξαν οι στιχοι σου... Πας να γράψεις κτ σοβαρο αλλα το προσεγγίζεις με παιδική αφέλεια (βλ. τα περισσοτερο ροκ συγκροτηματα του 70') Αν θες να ασχοληθεις με υπαρξιακά θεματα και δεν αποκτήσεις τριβή μεσα απο τεχνη και επιστημη το μονο που θα καταφέρεις ειναι να πουλας φούμαρα!!! Αν όμως αυτο πραγματικα θες δοκίμασε, να ξεκινήσεις να αναζητας τις κοσμοθεωρίες που θα διέπουν το δικο σου υποβαθρο, πανω στο οποιο θα χτίζεις τις ανθρωπινες ψυχολογίες και σχεσεις στα τραγουδια σου...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα ο ρυθμός του μπάσου μου θυμιζει πολύ έντονα Black Sabbath (με τον Dio)  :P

η φωνή φαλτσάρει στις μπάσες νότες, το σόλο της κιθάρας μου φάνηκε λίγο "άμυαλο"..

σαν παραγωγή μου φάνηκε καλό..

αν όντως πρόκειται για επαγγελματική δουλειά, σα σύνθεση δε μου φάνηκε οτι έχει και πολλά να πει..

και οι στίχοι λίγο banal  ::)

 

καλή συνέχεια στις προσπάθειες σου!

 

Ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές στις κρίσεις μας.

+1  :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κοπέλα να το τραγουδήσει και επιπλέον γκάζια σε κιθάρα. Τώρα όσο αφορά τη σύνθεση όντως πολύ Perfect Stranger και το εφέ απο Final Countdown με ισοπέδωσε στην αρχή. Άλλη εισαγωγή μάστορα! Οι στίχοι είναι σχετικοί αν τους γουστάρεις τότε μην ακούς κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ξεκινησε νομιζα πως ηταν το perfect strangers και φωνη μου ακουγεται φαλτσα σε πολλα σημεια ..προσωπικη μου γνωμη..καλο το σολο κιθαρας..

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ΠΟΛΥ παιδια για τις κριτικες σας.

Μονο που νομιζω οτι γραφω στην αρχη ως προς την συνθεση.

Τα φαλτσα, οι ηχοι κ.λ.π, τα ειχα εκτος .....διαγωνισμου.

Θυμιζει μονο ως προς τον τροπο παιξιματος του riff καποια αλλα κομματια (kazmir,Perfect strangers κ.λ.π) αλλα η μελωδια δεν εχει καμμια σχεση.Για το riff μιλαω παντα.

Το παιξιμο του μπασου ειναι σηκωμενο (κλεμενο χα χα χα ) απο Holy diver - Dio.

Αυτη η εκδοση ειναι η μεταλλικη ως προς τα σολα της κιθαρας, τα οποια στην επισημη (χα χα χα )εκδοση δεν υπαρχουν.

Επαγγελματικα δεν θυμαμαι να εχω αναφερει πουθενα οτι θελω προς το παρον να ασχοληθω, οχι βεβαια αν μου κατσει τιποτα θα το παιξω και δυσκολος(χα χα χα )

Ουτε ΒΕΒΑΙΑ περιμενω απο τα κουτια και τα μηχανηματα που εχω να βγει κατι σε αυτη την μορφη σοβαρα προς τα εξω.

Οσο για τους στιχους, να λετε και ευχαριστω(χα χα χα ) που υπαρχουν, γιατι απο οτι βλεπω, σχεδον κανεις δεν βαζει στα τραγουδια που ανεβαινουν στο forum.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιξιμο του μπασου ειναι σηκωμενο (κλεμενο χα χα χα ) απο Holy diver - Dio.

 

α γειά σου! δεν ήμουν σίγουρος πως λένε το κομμάτι  :P :P

 

απο ό,τι κατάλαβα δηλαδή αυτή δεν είναι η τελική έκδοση του κομματιου..

αναμένουμε λοιπόν  ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου