Προς το περιεχόμενο

Danelectro pedals


drketikios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τα surf & turf, Fab Distortion, tuna melt και το fish & chips. Είναι όλα καλά πεταλάκια και η κατασκευη ειναι δυνατη. Δεν ειναι boss αλλα δεν σημαινει οτι φοβασαι να τα πατησεις.

Μονο με το compressor ειχα διαφορετικη αποψη γιατι εκανε θορυβο, αλλα δεν  φταιει το πεταλι τελικα. Ειναι μια χαρα.

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη για τη νεκρανάσταση θέματος αλλά είπα να μην ανοίξω καινούριο μιας κ θέλω κάτι πολύ συγκεκριμένο:

Ξέρεις κανείς τιμές ελληνικών καταστημάτων (Αθήνα- Θεσσαλονίκη) για το fish n chips το eq και το cool cat τρεμολο (ο Στόλλας που τα εισάγει δε γράφει τιμές καταλόγου)? Θέλω να τ' αγοράσω γυρνώντας Ελλάδα το καλοκαίρι και λέω μήπως τα χει πάρει το μάτι κανενός σε κάποιο μαγαζί σε "ιντερνετική" τιμή (μεχρι 40Ε), γιατί βαριέμαι την αναμονή της ονλαιν παραγγελίας και για λίγη στήριξη στους εδώ μαγαζάτορες.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grilled Cheese.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ.

 

Γενικα εχω δει αρκετα και η γνωμη μου ειναι για DanElectro πεταλια πηγαινε αφοβα. Με το κιλο, και με vintage εμφανιση. Δεν θα χασεις.

 

Βεβαια γενικα δεν τραβανε τους συγχρονους hi-fi κιθαριστες, αλλα αν εισαι σεμεδακιας και φιλος της πιο παλιας αισθητικης/ηχητικης...

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα, λαθος, τωρα ειδα οτι προκειται περι "νεκραναστασης", με αποτελεσμα να απαντησω στον φιλο που ανοιξε το θεμα... κατι χρονακια πριν!   ;D ;D ;D

 

Ναι, ο Στολλας γραφει τιμη σε εναν αρχαιο καταλογο που εχω, μολις παω σπιτι (γιατι τωρα δεν ειμαι) θα δωσω τις αναλογες τιμες. Προσωπικα γνωριζω ενα μαγαζι στο Μαρουσι (Αθηνα) που μπορεις να κανεις παζαρια και να τα παρεις σε αρκετα πιο καλη τιμη απο την αναγραφομενη στον καταλογο. Και παλι ομως ισως το ισοζυγιο να γειρει υπερ μιας ιντερνετικης αγορας.

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχης κατοχος του cool cat tremolo και coοl cat drive v1(νομιζω οτι εχει αποσυρθει) πολυ καλα και τα 2 με συμπαθητικες επιλογες και ωραιους ηχους και σε ματαλλικα κουτια και true bypass για οσους το ψαχνουν παντα σε πολυ καλες τιμες και τα 2

ΠΑΡΕΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ!!! :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα μόνο το φόριτο ενισχιτακί danelectro 2W που πηρα απο thomman γαμαει...

Εχεί ελαφρύ distro,tremolo(ρυθμιζώμενο παρακαλω...),echo,treble cut(γνωστο ως tone)

Εκανε 30 ευρο!!!

Λειτουργει με μπαταρία 9V και ο ηχός τα σπάει, αρα και τα πεταλακια τους πιστευω πως θα είναι καλα εχω σπαμπάρει το fab distro.... τυχαίο δεν νομίζω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σειρά coolcat ειναι εκπληκτική

 

true bypass, μεταλλικό κουτί (βαμμένο σαν πλαστικό, αλλά είναι μέταλλο), γερά συμπαγή και ωραίος ήχος

 

εγώ έχω 3 στην τιμή ενός boss: tremolo, vibe και transparent drive (τρομερό!)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου