Προς το περιεχόμενο

Μartin HD-28 -->> σπάσιμο.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως ειναι η τριτη φορα που ακουω καποιον να σχετιζει σπασιμο με "αφημα" της κιθαρας σε θηκη για πολυ καιρο...δν ξερω τι γινεται και τι συμβαινει ακριβως....εδω ενα παιδι(δν θυμαμαι σε ποιο φορουμ) την ειχε αφησει για καμια εβδομαδα σε σκληρη θηκη και μετα την βρηκε σπασμενη στην ενωση headstock μανικιου)...

τεσπα...φωτος με email στον ντουκα...(ο ενιγμα μου κανει ποιο πολυ για ηλεκτρικες, ο βραχατης ...δν εχω ιδεα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

καλα πως εγινε αυτο? ειχε καποιο crack η κιθαρα καιρο? και επαιξε καμμια αλλαγη θερμοκρασιας εντονη??   ??? ??? ??? παντως εχω δει τον τριανταφυλλου στην αθηνα να επισκευαζει και κιθαρες σε χειροτερη κατασταση, οποτε μην απελπιζεσαι τελειως. επισης η taylor 810 που εχω εγω ειναι επισκευασμενη (το top ειχε ενα μεγαλο crack) και ακουγεται παρα πολυ καλα παρ ολα αυτα..

 

??????????? ιστορια φρικης.....

 

μηπως ειχες aircondition και υπερβολικη ξηρασια στο δωματιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστέ και παναγία!!!! :o :o :o :o

 

Φίλε...άκου...προ σχεδόν δεκαετίας, είχα ξεκινήσει να μαθαίνω κλασσική.

 

Μετά από κάποιο καιρό...ήθελα να αγοράσω μια μαύρη ακουστική...η μάνα μου όμως δεν μου έπαιρνε.

 

Έτσι μια μέρα ψάχνοντας τρόπο να βγάλω την κλασσική από την μέση...σκέφτηκα να την σπάσω "καταλάθως"...'ετσι μια μέρα που επαιζα με τον θείο μου, του έριξα μια απαλή ΚΙΘΑΡΙΆ...δεν περίμενα να σπάσει τόσο πολύ!!!!!

 

Το καπάκι είχε ένα τρελό σπάσιμο!!

 

Την πήγα σε ένα τεχνίτη...κάπου στην Αθήνα...και το έκανε "σαν καινούριο"!!!!

Ήταν μια λέξη μοναχά...ελευθερία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'( :'( :'(

 

Πιστεύω κ εγω οτι θα διορθωνεται αλλα οπως κ να εχει το ξενερωμα ειναι πολυ μεγαλο.Στη θεση σου θα την πηγαινα σε καποιον ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ακουστικών οργανων.Εχω πετυχει εναν στα εξαρχεια,το καταστημα λεγεται "χορδοφωνο" ή κάπως ετσι κ μου εχουν κανει μεγαλη εντυπωση η εξυπηρετηση,η γνωση κ οι τιμες του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά φίλε... Αν έχετε καθαρίστρια σπίτι, άρχισε την ανάκριση από εκεί...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) δεν συσχετισα την θηκη με το σπασιμο αγαπητε φιλε.απλα ανεφερα που ηταν φυλαγμενη.

 

2)νομιζω πως βρηκα την ακρη τελικα στα ιωαννινα.

 

θα δειξει....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2)νομιζω πως βρηκα την ακρη τελικα στα ιωαννινα.

 

θα δειξει....

 

Σπύρο μην αγχώνεσαι καθόλου, έχω δει πολύ χειρότερα σπασίματα να επισκευάζονται!

 

Το θέμα είναι να εντοπίσεις την αιτία του κακού, σίγουρα έχει να κάνει με υπερβολική ξηρασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το βλέπω από τις φωτό το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτί μάλλον το πρόβλημα προϋπήρχε! (μαλλον από το εργοστάσιο στη διαδικασία κύρτωσης τών πλαϊνών), αφού δεν χτύπησε πουθενα και ο μόνος παραγοντας είναι οι αυξομειώσεις υγρασίας/ θερμοκρασίας...

Γενικά οι ζημιές στα πλαϊνα είναι δύσκολες βλαβες όσον αφορά την επισκευή... Έχει φύγει κάποιο κομματάκι;

Είμαι σιγουρος όμως οτί κάποιος ΚΑΛΟΣ μαστορας με προσεκτική δουλειά θα μπορέσει να την επισκευάσει.

Πόσων ετών είναι η κιθάρα; Ίσως ένα μήνυμα στην Martin να δώσει χρήσιμές συμβουλές.

Τώρα για μάστορα... στην αθήνα υπάρχουν αρκετοί καλοί που μπορούν να το αναλάβουν, και το στοιχημα δεν είναι μόνο η στατική σταθερότητα αλλά και το να είναι όσο το δυνατό λιγοτερό εμφανής η κόλληση...Μην στεναχωριέσαι, ΘΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου