Προς το περιεχόμενο

Μartin HD-28 -->> σπάσιμο.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν την θυμάμαι με αυτά τα pots  ??? Εβαλες ηλεκτρικά ?

Κι αν ναί γιατί (με αυτόν τον τρόπο) ?

 

γεια χαρα τολη ;D

 

τα pots τα ειχε οταν την αγορασα. επισης ειχε και εναν κρυσταλλο fishman ο οποιος δεν "παιζει" και αντικαθισταται ηδη απο τον σταυρο. το ενα pot θα λειτουργει σαν tone και το αλλο σαν volume.

 

τωρα μενει να βρω πως θα "βγαινω" live.αρκει αραγε ο κρυσταλλος σε D.I. και μετα καρφι σε κονσολα η ενισχυτη ακουστικων οργανων η θα χρειαστει καποιος προενισχυτακος τυπου art / behringer mic100 κλπ???

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβούμαι ότι θα χρειαστεί. Όταν δοκίμαζα κάτι παρόμοιο σε λάιβ που έκανα έπρεπε υποχρεωτικά να περάσει από κάποιο κομπρεσσοράκι, ειδάλλως όταν πηγαίνεις καρφί εξαρτάσαι από την αμφίβολη ποιότητα των προενισχυτών της εκάστοτε τυχάρπαστης κονσόλας. Γιου ΝΤΟΝΤ γουάντ του ντου δατ. Συνήθως ακούγεται απαίσια.

 

Καλόπαιχτη πάλι! Πες μας μόλις μπορέσεις πώς είναι η ακουστική απόδοση μετά την επιδιόρθωση...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok τοτε.εχω ενα mic100 και θα δοκιμασω τι και πως ακουγεται.

 

ως αναφορα για τον ηχο - συμφωνα με οσα μου ειπε ο σταυρος ντουκας στο τηλεφωνο - η κιθαρα ηταν κατι παραπανω απο ξερη! τελειως στεγνωμενα τα ξυλα. εμεινε μια εβδομαδα με υγραντηρα και μετα αρχισε η επισκευη της.

μου ειπε λοιπον οτι ο ηχος της εχει ζωντανεψει πολυ και δεν εχει σχεση με πριν.

 

θα ηχογραφησω κλιπακια παρομοια με τα παλια και θα ακουσετε. εχω κι εγω απορια.να δω τι θα ΑΚΟΥΣΩ...χεχε.

 

για να μην ψαχνετε , εδω ειναι τα παλια κλιπακια οταν την πρωτοπηρα.

με το που ερχεται ηχργραφω οτι παρομοιο μπορω.με τις ιδιες χορδες (elixir 12-53) ιδια πενα ,ιδιος χωρος , ιδια μικροφωνα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=151007.10

καλο σαββατοκυριακο σε ολους. 8) ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου