Προς το περιεχόμενο

Gretsch G5222 - Κι άλλος μικρός λαμπάτος


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι βέβαια, αλλά ποτέ μην τον υποτιμάς με το κατάλληλο μεγάφωνο(α). Έχεις ακούσει τι πανικό σπέρνει o Tiny Terror στα 7W σε 4x12 ή το ενισχυτάκι Nano Head 0.5W του Vex;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Εκτός αν μπορείτε & ηχογραφείτε σε στυλ Mogwai, που βάζουν κατοστάρηδες Μarshall στο τέρμα στο υπόγειο, κλείνουν την πόρτα και... ηχογραφούν στην κονσόλα στο ισόγειο.

 

τώρα βέβαια έχουν αρχίσει να χρησιμοποιούν guitar rig και GTR διότι βαρέθηκαν να μεταφέρουν ενισχυτές-τερατα στις σκάλες (δικά τους τα λόγια  ;D).

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια, αλλά ποτέ μην τον υποτιμάς με το κατάλληλο μεγάφωνο(α). Έχεις ακούσει τι πανικό σπέρνει o Tiny Terror στα 7W σε 4x12 ή το ενισχυτάκι Nano Head 0.5W του Vex;

 

Ομολογώ πως όχι, οπότε μάλλον θα ξέρεις κάτι παραπάνω για να το λες, απλά εγώ έχω μονίμως στο μυαλό μου κάποιο μηχάνημα που θα μπορώ να χρησιμοποιώ περισσότερο live παρά μέσα στο σπίτι, that's all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα smurf, μιλάω για εξαιρέσεις... το ιδανικό για μένα για όλες τις χρήσεις είναι 30 - άαντε 40W. Τα δυο ενισχυτάκια που είπα είναι φτιαγμένα για να παίζουν θεοβρώμικα, κι ως εκ τούτου τα καθαρά τους (ας μην μιλήσουμε καν για headroom) είναι ανύπαρκτα.

 

 

Εκτός αν μπορείτε & ηχογραφείτε σε στυλ Mogwai, που βάζουν κατοστάρηδες Μarshall στο τέρμα στο υπόγειο, κλείνουν την πόρτα και... ηχογραφούν στην κονσόλα στο ισόγειο.

 

τώρα βέβαια έχουν αρχίσει να χρησιμοποιούν guitar rig και GTR διότι βαρέθηκαν να μεταφέρουν ενισχυτές-τερατα στις σκάλες (δικά τους τα λόγια  ;D).

 

...    :o            (άφωνος)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα smurf, μιλάω για εξαιρέσεις... το ιδανικό για μένα για όλες τις χρήσεις είναι 30 - άαντε 40W. Τα δυο ενισχυτάκια που είπα είναι φτιαγμένα για να παίζουν θεοβρώμικα, κι ως εκ τούτου τα καθαρά τους (ας μην μιλήσουμε καν για headroom) είναι ανύπαρκτα.

 

 

Εκτός αν μπορείτε & ηχογραφείτε σε στυλ Mogwai, που βάζουν κατοστάρηδες Μarshall στο τέρμα στο υπόγειο, κλείνουν την πόρτα και... ηχογραφούν στην κονσόλα στο ισόγειο.

 

τώρα βέβαια έχουν αρχίσει να χρησιμοποιούν guitar rig και GTR διότι βαρέθηκαν να μεταφέρουν ενισχυτές-τερατα στις σκάλες (δικά τους τα λόγια  ;D).

 

...    :o            (άφωνος)

 

συμφωνώ...τι άλλο θα δούμε... τον keith jarret να παίζει με pianoteq

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κ εγω μετα την αποκτηση του GA5,τον proJr σπανια τον ανοιγω.Η διαφωνια για τους μικρους λαμπατους αφορα αποκλειστικα στο τι παιζεις.Καποιος που παιζει καρφί οφείλει κατα τη γνωμη μου να εχει και εναν 5αρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μονο καρφι δεν παιζω αλλα απο τοτε που πηρα τον ga5h ολοι οι ενισχυτες μου εχουν πιασει αραχνες :) :) :)

 

εχεις απολυτο δικιο τα παντα εξαρτωνται απο το ΤΙ μουσικη παιζεις... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μονο καρφι δεν παιζω αλλα απο τοτε που πηρα τον ga5h ολοι οι ενισχυτες μου εχουν πιασει αραχνες :) :) :)

 

Ε δεν μου "δανείζεις" τους ενισχυτές σου ρε παιδί και συ να μην σου πιάνουν και χώρο....ε φανταστικέ SF?  :-* :-* :-* :-*

 

υ.γ. teles rule!

 

Λέτε να τον κατάφερα; ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου